سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

اینیستا: امیدوارم مصدومیت عامل بازنشستگی من از فوتبال نباشد

اینیستا: امیدوارم مصدومیت عامل بازنشستگی من از فوتبال نباشد

ستاره سابق بارسلونا امیدوار است به خاطر مصدومیت مجبور به کناره گیری از فوتبال نشود.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از گل، روز گذشته بخش اول مصاحبه آندرس اینیستا با گل اسپانیا منتشر شد. این رسانه امروز قسمت دوم این مصاحبه را منتشر کرده است. اینیستا در این بخش در مورد حضورش در لیگ ژاپن و همچنین بازی در تیم ملی، پدری، لوئیز انریکه و مسائل مختلف دیگر صحبت کرده است. بخش دوم مصاحبه اینیستا با گل را در ادامه می خوانید:

کرونا در ژاپن چطور بود و مردم چطور با آن کنار آمده اند؟

سه سال است که به این کشور آمده ام و هر چه می گذرد از این تجربه بیشتر لذت می برم. چه از نظر حرفه ای و چه از نظر خانوادگی. مهمترین نکته همین است که تا زمانی که بدن و ذهنتان اجازه می دهد از فوتبال لذت ببرید. در ژاپن هم شرایط مثل بقیه دنیا به خاطر کرونا پیچیده است. در حال حاضر هیچکس نمی تواند وارد کشور شود و روند واکسیناسیون ادامه دارد. این امید وجود دارد که در فاصله الان تا پایان سال میلادی بتوانیم به زندگی عادی بگردیم.
گفته می شد قصد دارید تا 37 یا 38 سالگی بازی کنید و در حال حاضر به این سن نزدیک هستید ولی تا 2023 تمدید کردید...

  شرایطم خوب است. رهایی از مصدومیت جدی که داشتم آسان نبود اما فرایند ریکاوری عالی پیش رفت. حس خوبی دارم و می خواهم ادامه دهم. هنوز دوست دارم تمرین و بازی کنم. از خودم مراقبت خواهم کرد و با این شرایط ادامه دادن ممکن است. تا زمانی که بدنم مرا مجبور به توقف فوتبال بازی کردن بکند ادامه خواهم داد.

مصدومیتتان به قدری جدی بود که مجبور شدید عمل کنید. به خداحافظی از فوتبال فکر کردید؟

  باید خیلی شجاع باشید که در سن 37 سالگی بعد از مصدومیت زیر تیغ جراحی بروید. به خصوص وقتی در سال های آخر فوتبالتان هستید، فکرهای گوناگونی از ذهنتان می گذرد. وقتی مصدوم شدم، فقط می خواستم زودتر خوب شوم و دوباره بازی کنم. امیدوارم مصدومیت عامل بازنشستگی من از فوتبال نباشد.
می خواهید بعد از بازنشستگی مربی شوید. نظرتان در مورد لوئیز انریکه چیست؟

  وقتی مربی صحبت می کند، مسائل را به وضوح توضیح می دهد. از آن دسته افرادی هستم که اعتقاد دارند مربی باید یک رهبر باشد و انریکه چنین خصوصیتی را دارد. او به بازیکنانش اعتماد دارد و با توجه به عملکرد آنها شرایط می تواند بهتر یا بدتر شود.
لیگ ملت ها از اکتبر شروع می شود...

در تیم ملی تغییر نسل در جریان است و این موضوع زمان می برد. بازیکنان باید اعتماد به نفس خودشان را حفظ کنند. آنها بازی های خوبی داشتند و الان در حال تجربه سختی هایی هستند. اگر به تیم های قبلی هم نگاه کنید این شرایط را داشتند. همیشه اعتماد زیادی به بازیکنان تیم ملی و همچنین لوئیز انریکه داشته ام.
آیا پدری می تواند اینیستا نسل خودش شود؟

  دوست دارم پدری، پدری بماند. نکته مهم این است که او به خاطر توانایی های بالایش در تیم ملی و تیم باشگاهی اش حضور دارد. او 17 یا 18 سال دارد و گاهی اوقات این قضیه را فراموش می کنیم. او باید به رشد و یادگیری ادامه دهد. هیچ رازی وجود ندارد. مقایسه کردن همیشه کار سختی است. باید از فوتبال بازی کردن لذت ببرد و به کارش ادامه دهد. دیدن توانایی و استعداد او کار آسانی است.
در این مورد با او صحبت کرده اید؟

چند باری با او در این زمینه و به طور کل در مورد فوتبال صحبت کرده ام. همیشه به او گفته ام که اگر چه مقایسه کردن عادی است اما نکته مهم این است که تمرکز او روی توانایی هایش بماند. او در جای درستی برای این کار قرار دارد و مربیان به او اعتماد دارند که این یک نکته بسیار کلیدی است.
آیا به خاطر دارید در آن شب مشهور در رم هنگام تعویض هواداران به صورت ایستاده شما را تشویق کردند؟

آن شب برای ما شب سیاهی بود و آخرین بازی من در لیگ قهرمانان نیز محسوب می شد و به همین خاطر بسیار شب بدی بود اما وقتی می بینید مردم به شما احترام می گذارند و محبت می کنند حس خوبی است. هواداران ایتالیایی همیشه احترام زیادی برای من قائل بودند و این حس خوبی است.
فیل فودن و میسون مانت گفته اند که شما الگویشان بوده اید. نظرتان در این مورد چیست؟

  شنیدن این حرف ها به خصوص از بازیکنان جوان خوشحال کننده است اما آنها تفاوت ها را با پاهایشان و توانایی هایشان رقم خواهند زد.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.