دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

کسب سهمیه هندبال زنان جهان با حضور در نیمه نهایی آسیا

شگفتانه غیر منتظره!

شگفتانه غیر منتظره!

پس از چند سالی که از هندبال ایران به جز کوچ بازیکنان به کشورهای دیگر، بی‌برنامگی و نتایج عجیب چیز دیگری شنیده نمی‌شود، بالاخره شاهد یک خبر و اتفاق خوب هستیم. تیم هندبال بانوان ایران که این روزها در رقابت‌های قهرمانی آسیا به میدان می‌رود، در حالی به نیمه نهایی رفته و امروز به مصاف کره جنوبی می‌رود که با حضور در بین چهار تیم برتر، جواز ارزشمند حضور در جام جهانی را نیز کسب کرده است.

به گزارش ایران ورزشی؛ پس از چند سالی که از هندبال ایران به جز کوچ بازیکنان به کشورهای دیگر، بی‌برنامگی و نتایج عجیب چیز دیگری شنیده نمی‌شود، بالاخره شاهد یک خبر و اتفاق خوب هستیم. تیم هندبال بانوان ایران که این روزها در رقابت‌های قهرمانی آسیا به میدان می‌رود، در حالی به نیمه نهایی رفته و امروز به مصاف کره جنوبی می‌رود که با حضور در بین چهار تیم برتر، جواز ارزشمند حضور در جام جهانی را نیز کسب کرده است. اتفاقی مهم و تاریخی که برای اولین بار به دست آمده و تا همین‌جای کار هم یک موفقیت قابل توجه به حساب می‌آید.

چهار برد و یک باخت
تیم ایران در گروه دوم مرحله مقدماتی این رقابت‌ها با تیم‌های اردن، سوریه، کویت، فلسطین و ژاپن همگروه بود. گروهی که به نظر نمی‌رسید بتواند در میان دو تیم برتر آن قرار بگیرد اما ملی‌پوشان بانوی ایران در کمال ناباوری به جز ژاپن صدرنشین، چهار تیم دیگر گروه را از پیش رو برداشتند و به عنوان تیم دوم گروه راهی نیمه نهایی شدند.
در گروه مقابل هم کره جنوبی صدرنشین به همراه قزاقستان رده دومی به نیمه نهایی رسیدند تا آنها هم کسب سهمیه جهانی کنند.
طبق اعلام کنفدراسیون هندبال آسیا، پنج تیم اول این رقابت‌ها سهمیه رقابت‌های جهانی را کسب می‌کنند و به این ترتیب چهار تیم حاضر در نیمه نهایی که مستقیم صعود کرده‌اند و تیم پنجم هم آخرین سهمیه را کسب خواهد کرد.

قرعه شانس؟
برای تیم‌های اینچنینی که در فاصله چند هفته مانده به آغاز رقابت‌ها حتی حضورشان قطعی نیست و مربی هم ندارند، گرفتن چنین نتایجی خیلی عجیب و دور از انتظار است.
ناکامی و عدم کسب نتیجه پس از ماه‌ها تمرین و مشقت خیلی دور از انتظار نیست اما اینکه تیمی بدون داشتن مربی و برنامه مشخص، چنین موفقیت بزرگی را کسب کند، در دنیای ورزش خیلی سابقه ندارد.
تیم هندبال زنان ایران اما نه سبقه آنچنانی دارد، نه تدارک و مربی ویژه‌ای داشته و نه حتی همین دو، سه هفته پیش مشخص بوده که راهی رقابت‌های قهرمانی آسیا می‌شود یا خیر؟ تازه پس از تصمیم قطعی هم بود که برای مربیان حکم زده شد و تازه این تیم در آستانه رقابت‌ها سر و شکل گرفت.
در این میان البته خیلی‌ها معتقدند که قرعه بسیار مناسبی نصیب تیم ایران شد و صرف حضور در گروه مقابل می‌توانست نتایج دیگری را برای ایران به همراه داشته باشد. کما اینکه خود فدراسیون هم قبل از آغاز بازی‌ها نگران سهمیه ششم و امیدی بود که به این سهمیه بسته بود. سهمیه‌ای که با انصراف قطر از این رقابت‌ها از بین رفت و کاهش تعداد تیم‌ها سبب کاهش سهمیه هم شد.

مهم‌ترین رقابت تاریخ
غروب امروز و از ساعت ۱۸:۳۰، تیم هندبال زنان ایران در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا و صدالبته در مهم‌ترین رقابت تاریخ خود، به مصاف کره جنوبی می‌‌رود؛ کره مدعی که صدرنشین گروه اول رقابت‌ها شده و یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی نیز به حساب می‌آید.
تیم هندبال زنان ایران با حضور در نیمه‌نهایی این رقابت‌ها هم در تاریخ همین رویداد بهترین نتیجه خود را گرفته و هم کسب سهمیه کرده. در مجموع اما حضور در نیمه نهایی قهرمانی آسیا و بازی در این مرحله، مهم‌ترین رقابت تاریخ این تیم به حساب می‌آید و نقطه عطفی در تاریخ هندبال زنان ایران محسوب خواهد شد.
حالا که تیم ایران به نیمه‌نهایی رسیده، شانس این را هم دارد تا با همین فرمانی که آمده، بتواند به اولین مدال تاریخ خود هم دست پیدا کند و عیار بیشتری به موفقیت تاریخی خودش ببخشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.