دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲

سه دروازه بان خیلی خوب داریم

رحمان احمدی: سپاهان اهداف بزرگی دارد

رحمان احمدی: سپاهان اهداف بزرگی دارد

مربی دروازه‌بان‌های تیم فوتبال سپاهان به تشریح برنامه‌های این تیم برای فصل جدید پرداخت.

به گزارش ایران وزشی، احمدی در گفتگو با فارس اظهار داشت:

بعد از اینکه کارمان را در اصفهان شروع و مدتی تمرین کردیم، چون سرمربی تیم در کلاس A مربیگری حضور داشت، اردویی در تهران بر پا شد تا او به روند آماده سازی تیم اشراف داشته باشد.
وی افزود:

تمرینات خیلی خوبی را از نظر بدنی پشت سر گذاشتیم و بازی‌های دوستانه‌ای را هم انجام دادیم تا بازیکنان جدیدی هم که به تیم اضافه شدند هرچه زودتر به مسائل تاکتیکی برسند. در مجموع اردوی خیلی خوبی هم از نظر بدنی و هم از نظر تاکتیکی برگزار شد. تیم امروز و فردا استراحت می‌کند و سپس روز یکشنبه تمریناتمان را در اصفهان مجددا شروع می‌کنیم. برنامه‌های تاکتیکی و تیمی لازم را در اصفهان پیگیری می‌کنیم تا در شروع فصل بتوانیم به نحو احسن کار کنیم و امتیاز بگیریم. در همین راستا پیش از بازی با پرسپولیس دو بازی دوستانه دیگر را نیز برگزار می‌کنیم.

احمدی در مورد اینکه با توجه به بازی روز گذشته مقابل گل‌گهر که مانند یک مسابقه در کورس قهرمانی لیگ برگزار شد، به نظر می‌رسد سپاهان پیش از آغاز فصل شکل تیمی خودش را تا حد زیادی پیدا کرده، گفت:

ما بازیکنان خیلی خوبی داشتیم و بازیکنان خوبی هم به تیم اضافه شدند. در تلاشیم بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا قبل از شروع بازی‌ها، تیم قدرتمندی را آماده کنیم. طبیعی است که کلیه بازیکنان تمام تلاششان را می‌کنند جزو 11 نفر اصلی باشند. ضمن اینکه آن‌ها باید بحث تاکتیکی مد نظر کادرفنی را در زمین پیاده کنند.
وی افزود:

قبل از این بازی (گل‌گهر) هم با بازیکنان صحبت شد که اگرچه دوستانه است اما باید محکم بازی کنند. باید از همین پیش فصل این روند را در پیش بگیریم تا هنگامی که بازی‌ها که شروع می‌شود همان را ادامه بدهیم. در کل بازی در گیرانه و خیلی خوبی از نظر فنی بود. گل گهر تیم خیلی خوب و جنگنده‌ای است. سپاهان هم همین شرایط را دارد.
مربی دروازه‌بان‌های سپاهان در خصوص حضور دو دروازه‌بان جدید که یکی از تغییرات مهم این تیم در فصل جدید بود، به خصوص کریستوفر کنت دروازه‌بان اتریشی که به گفته محرم نویدکیا با نظر رحمان احمدی و اعتماد کامل به او جذب شده، گفت:

چون سبک بازی ما به گونه‌ای است که از عقب بازیسازی می‌کنیم و تیم بالا بازی می‌کند، به دروازه‌بانی نیاز داریم که بازی با پای قوی داشته باشد، بتواند پوشش دفاع را انجام بدهد و خروج های خوبی هم داشته باشد.
وی تصریح کرد:

فیلم کامل بازی او را دیدم. سپس در مشورت با سرمربی تیم به جمع بندی رسیدیم و کنت را انتخاب کردیم. به این ترتیب او به تیم اضافه شد و با اینکه هنوز به مرز آمادگی نرسیده خوب کار می‌کند. نیما میرزازاد هم دروازه بانی با قامت خوب است. علی کیخسروی را هم داریم که جوان آینده داری است. در مجموع سه دروازه بان خیلی خوب داریم که می توانیم روی هرکدام از آن‌ها حساب ویژه ای باز کنیم. وظیفه من هم این است تمرینات را طوری برنامه ریزی و طراحی کنم که به خواسته های تیم کمک کند. صددرصد هم همینطور خواهد شد و هرچه جلوتر برویم از دروازه بان‌های سپاهان حرف‌های مثبت بیشتری می‌شنوید.
وی در خصوص اینکه باتوجه به تغییرات کم اما پررنگ مانند جذب دروازه‌بان‌های جدید یا حضور مغانلو در خط حمله آیا سپاهان امسال کیفیت و موفقیت بهتری نسبت به سال قبل خواهد داشت، عنوان کرد:

واقعیت این است که در سپاهان فصل قبل بازیکنان حدود 4-3 سال کنار هم بودند و ما بازیکن جدید نگرفته بودیم. ساختار کامل تیم در اختیار بود و این مساله کمک زیادی کرد. در فصل جدید بعضی از بازیکنان جدا و نفرات جدید اضافه شدند. باید فاصله را کم کنیم تا بازیکنان جدید زودتر به هماهنگی کامل برسند.
احمدی در مورد جدایی پیام نیازمند از سپاهان گفت:

شکی نیست که او یک دروازه بان خیلی خوب و بزرگ است. پیام یکی از دروازه‌بان‌های آینده دار ایران است. مطمئن باشد در پرتغال می‌تواند جایگاه خودش را به دست بیاورد. متاسفانه لیگ ما با پرتغال فاصله داشت. ما در کوران بازی‌ها بودیم اما در آنجا فصل شروع شد. به همین خاطر پیام دیر به تیم اضافه شد. باید به او زمان بدهیم که خوب جا بیفتد و برای تیمش بازی کند. مطمئنا می‌تواند بازی‌های خیلی خوبی را انجام بدهد. من صددرصد پیشرفت فوق العاده ای را برای پیام می‌بینم.
مربی دروازه‌بان‌های سپاهان گفت:

الان نمی‌توان اظهار نظر کرد و باید بازی ها شروع شود. بازی‌های تدارکاتی را داریم که بتوانیم بازیکنان را در شرایط بسیار خوب و عالی نگه داریم و آماده مسابقات کنیم. هر بازی هم شرایط خاص خودش را دارد. ان‌شاالله بازیکنان به نحو احسن وظایفشان را در زمین انجام بدهند و کسب نتایج دلخواه یعنی گرفتن سه امتیازها از اول فصل شروع شود.
احمدی در مورد اینکه آیا امسال سپاهان به قهرمانی می‌رسد، اظهار داشت:

سال گذشته فقط به خاطر دو امتیاز قهرمانی را از دست دادیم. درطول لیگ نباید اشتباه کنید. تیم های دیگر هم برای قهرمانی می‌جنگند. تاوان اشتباه این است که با اختلاف دو امتیاز دوم می‌شوید. با اینحال در سال اول برای کادرفنی که تازه به سپاهان اضافه شده بودند نتایج خیلی خوبی بود اما برای خود کادر راضی کننده نبود. ما هنوز هدف‌های بزرگتری داریم و امیدواریم به آن ها برسیم.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.