چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

راگنار کلاوان: یک بار کلوپ و میلنر تا پای درگیری فیزیکی پیش رفتند

راگنار کلاوان: یک بار کلوپ و میلنر تا پای درگیری فیزیکی پیش رفتند

مدافع سابق لیورپول مدعی است در سال 2017 تنش ها در رختکن لیورپول به قدری بالا گرفته است که یورگن کلوپ و جیمز میلنر در آستانه درگیری فیزیکی قرار گرفته اند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از گل، لیورپول در سال 2017 و بعد از تساوی 2-2 مقابل ساندرلند که باعث دور شدن این تیم از کورس قهرمانی شد، تحت فشار زیادی قرار داشت. حال به گفته راگنار کلاوان، مدافع وقت قرمزها، در همین منوال بوده که یورگن کلوپ، مربی آلمانی لیورپول و جیمز میلنر، هافبک انگلیسی باشگاه در رختکن دچار درگیری لفظی شدیدی با یکدیگر شده اند و نزدیک بوده کار به درگیری فیزیکی کشیده شود. کلاوان که طی سال های 2016 تا 2018 در آنفیلد توپ می زد در این باره گفت:

حوالی کریسمس و اوایل ژانویه فشار زیادی روی تیم بود. یک بار نمی دانست مقابل چه تیمی بازی کردیم، فکر کنم ساندرلند بود. کم مانده بود کلوپ و جیمز میلنر وارد یک دعوای فیزیکی شوند. نزدیک باکسینگ دی در انگلیس بود و چیزی نمانده بود کار به زد و خورد بکشد اما در نهایت میلنر عقب کشید. این طور به نظر می آمد که کلوپ حاضر است تا آخر راه برود تا ثابت کند حرف خودش درست است. این دوره برای او هم خیلی استرس زا بود. اولین سال حضور من و دومین سال حضور او در لیورپول بود. چه باید می کرد؟ او را به عنوان یک مربی خوب آورده بودند. او یورگن کلوپ بود که از هر بازیکنی یک فوق ستاره می ساخت ولی فشارها او را تحت تاثیر قرار داده بودند. قرار نبود کارش آسان باشد اما اگر نتوانید مقابل تیمی مثل ساندرلند نتیجه بگیرید، باید بی خیال جایگاهی شوید که در جدول انتظارش را داشتید.
اگر چه لیورپول در آن فصل چهارم شد ولی کلوپ در سال های بعد توانست قرمزپوشان را فاتح لیگ برتر و لیگ قهرمانان کند. کلاوان می گوید از موفقیت کلوپ در مرسی ساید تعجب نکرده است و این که کلوپ یکی از بهترین مربیانی بوده که این مدافع زیرنظرش کار کرده است:

چیزی که در سایر جلسات با مربیان هیچوقت تجربه نکرده بودم این بود که کلوپ هیچوقت حرف تکراری نمی زد. همیشه از زاویه ای جدید صحبت می کرد یا اندکی شوخی قاطی صحبت هایش می کرد. بازیکنان را به خوبی درک می کرد. می دانست چه زمانی چه بگوید. اگر در تیم مشکلی می دید آن را با یک جوک بیان می کرد یا برعکس وقتی تیم یک مسابقه را جدی نمی گرفت، به همه نشان می داد چه کسی رئیس است. به نظر من این کارش که می توانست شرایط تیم را بفهمد بسیار فوق العاده بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.