یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰

تماس بارسلونا با روبرتو مارتینز؛ سرمربی بلژیک مایل به جدایی

تماس بارسلونا با روبرتو مارتینز؛ سرمربی بلژیک مایل به جدایی

بارسلونا هنوز با روبرتو مارتینز وارد مذاکره نشده اما تماس های اولیه با سرمربی تیم ملی بلژیک را برقرار کرده است با وجود این که رونالد کومان، سرمربی بارسلونا پس از تساوی با کادیز اخراج نخواهد شد و در بازی با لوانته هم روی نیمکت این تیم خواهد نشست اما انتظار می رود به زودی دوران کاری اش در بارسا به پایان برسد. این روزها مدام نام روبرتو مارتینز و ژاوی پیرامون نیمکت بارسلونا مطرح می شود.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از  گل اسپانیا، روبرتو مارتینز سرمربی 48 ساله اسپانیایی تیم ملی بلژیک، بالاتر از ژاوی گزینه اول خوان لاپورتا برای هدایت بارسلونا است و پیش از انتخابات ریاست بارسلونا، لاپورتا او را مد نظر داشت. بارسلونا هنوز با روبرتو مارتینز و فدراسیون فوتبال بلژیک وارد مذاکره رسمی نشده اما تماس های اولیه کاتالان ها با سرمربی بلژیک برقرار شده است. مارتینز که از علاقه بارسلونا به خود آگاه است، به فدراسیون فوتبال بلژیک اطلاع داده دوست دارد به بارسلونا برود و شانس این انتقال را بالا می داند. رابطه مارتینز با پیتر بوسارت، رییس فدراسیون فوتبال بلژیک عالی است و او با وجود قراردادش تا پایان جام جهانی 2022 قطر، می تواند از تیم ملی بلژیک جدا شود.

بارسلونا باید 1.5 میلیون یورو غرامت بدهد
اگرچه با توجه به روابط خوب مارتینز و فدراسیون فوتبال بلژیک، او پیش از بازی های ملی ماه اکتبر و نیمه نهایی لیگ ملت های اروپا، از تیم ملی بلژیک جدا نخواهد شد و پیوستن او به بارسلونا، پس از بازی های ملی دو هفته آینده می تواند صورت بگیرد. بارسلونا برای فسخ قرارداد روبرتو مارتینز، باید حداقل 1.5 میلیون یورو به فدراسیون فوتبال بلژیک بپردازد. البته هنوز مذاکره رسمی میان طرفین شروع نشده و رقم فسخ قرارداد اعضای کادرفنی روبرتو مارتینز از جمله تیری آنری، مشخص نیست. روبرتو مارتینز، تنها سرمربی نیست که بارسلونا با او در تماس بوده چرا که هنوز مذاکرات برای به خدمت گیری او، در مرحله پیشرفته و تمام شده نیست. امروز موندو دپورتیوو، ژاوی را گزینه اول هدایت بارسلونا دانست و البته تا وقتی که جانشین مناسبی برای رونالد کومان پیدا نشود، او اخراج نخواهد شد. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.