جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

جانمایی VAR در ورزشگاه آزادی تغییر کرد

جانمایی VAR در ورزشگاه آزادی تغییر کرد

دیدار ایران با کره جنوبی در ورزشگاه آزادی باید با VAR برگزار شود

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از تسنیم، هر طور شده، فدراسیون فوتبال باید برای بازی 20 مهرماه مقابل کره جنوبی شرایط استفاده از کمک داور ویدئویی (VAR) را فراهم کند. بر همین اساس کارگروه تشکیل شده در تلاش برای فراهم کردن زیرساخت‌هاست و مهلت زیادی هم برای انجام این کار باقی نیست.

پیش از این جانمایی‌ها برای اتاق VAR در ورزشگاه آزادی انجام شده بود. اتاق قدیمی کنترل دوپینگ در تونل استادیوم و زیر ورودی شرقی برای حضور کمک داوران ویدئویی در نظر گرفته شده بود، اما حالا قرار است اتاقی که در اختیار صدا و سیما و مقابل میکسدزون قدیمی ورزشگاه آزادی قرار داشت، به این کار اختصاص یابد. همچنین رختکن داوران نیز به همین اتاق انتقال خواهد یافت تا همه استانداردها در این زمینه رعایت شود.

تغییر اتاق کمک داوران ویدئویی از این جهت بود که برای کابل کشی، فراهم کردن زیرساخت‌های اینترنتی و دیگر موارد مربوط به این کار در جانمایی قبلی دشوارتر بود و حالا این تغییر می‌تواند کار را نیز تسریع ببخشد. البته به شرطی که تمام شرایط، امکانات و تغییرات فنی، عمرانی و تاسیساتی در ورزشگاه آزادی نیز به سرعت انجام شود تا همه چیز در موقع مقرر به پایان رسیده باشد.

تیم ملی فوتبال کشورمان روز 15 مهرماه در امارات باید به مصاف تیم ملی این کشور برود و 20 مهرماه در ورزشگاه آزادی میزبان کره جنوبی است. با این حال برای ورود VAR و نصب آن، گرفتن تاییدیه‌ها، تست‌های لازم و سایر موارد لازم باید تا 15 مهرماه شرایط فراهم شده باشد تا استفاده از این تجهیزات در دیدار با کره جنوبی بدون مشکل انجام شود.

از همین‌رو آنچه اهمیت دارد، زمان است که نباید در شرایط فعلی از دست برود و تمام دست اندر کاران باید هر چه سریع‌تر موانع را از سر راه بردارند. از آنجایی هم که فدراسیون اشاره دارد میزبانی دیدار به کره جنوبی به مسئله VAR گره خورده، نباید این موضوع عاملی برای به خطر افتادن میزبانی باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.