جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

الگری: بازی با چلسی تعیین کننده نیست

الگری: بازی با چلسی تعیین کننده نیست

الگری از وضعیت دفاعی تیمش راضی است اما معتقد است در زمینه بهره گیری از فرصت ها باید بهتر عمل کنند

به گزارش ایران ورزشی؛ در ششمین هفته از سری آ ایتالیا، یوونتوس در خانه خود به سختی از پس سمپدوریا برآمد و پیروزی 3-2 کسب کرد اما شیرینی این برد با مصدومیت پائولو دیبالا و آلوارو موراتا به کام هواداران یووه تلخ شد. ماسیمیلیانو الگری، سرمربی یوونتوس که امروز برای چهارصدمین بار سرمربیگری در سری آ را تجربه کرد، پس از این پیروزی در مصاحبه با DAZN درباره وضعیت دفاعی یوونتوس، لازمه های پیشرفت تیم و شرایط مصدومان صحبت کرد.

وضعیت دفاعی یوونتوس:
در دفاع به جز صحنه کرنر گل اول و توپی که روی گل دوم حریف لو دادیم، خوب کار کردیم. می توانستیم گل چهارم را زودتر بزنیم تا کم تر سختی بکشیم اما در مجموع خوشحالم زیرا اولین برد خانگی مان و دومین برد متوالی مان در لیگ را کسب کردیم. از رمزی استفاده کردم تا به بنتانکور و لوکاتلی که خسته شده بودند، کمک کنم. کیه لینی هم آوردم تا دفاع سه نفره شود. به خاطر سه نفره شدن دفاع گل نخوردیم بلکه یک توپ بد لو دادیم و سمپدوریا به خوبی از آن بهره برد. استفاده از دفاع سه نفره؟ باید به سطحی برسیم که بتوانیم با سه مدافع بازی کنیم و به خاطر داشته باشید دلیخت در هیچ مقطعی از فوتبالش در دفاع سه نفره بازی نکرده است. استفاده از این سیستم به بازیکنان در دسترس و مشخصه های آن ها در بیلدآپ بستگی دارد. کلین شیت ها؟ فارغ از این حقیقت که در سری آ تعداد کلین شیت ها کم و کم تر می شود، روی کرنر ارسالی، ساندرو یار خود را پیش از ضربه گم کرد. بونوچی فهمید خطر وجود دارد و سعی در مهارش داشت اما نتوانست.
مصدومیت دیبالا و موراتا:
  مصدومیت ها بخشی از بازی است و حالا برای ما اتفاق افتاده است. مشکل مصدومیت می تواند برای هر تیمی رخ دهد. دیبالا و موراتا قطعا به بازی با چلسی نخواهند رسید و احتمالا در بازی با تورینو هم حضور نخواهند داشت. خواهیم دید مقابل چلسی بدون دیبالا و موراتا بازی خواهیم کرد. بازی با چلسی تحت هیچ شرایطی تعیین کننده نیست. کلید صعود به مرحله بعدی در بازی رفت و برگشت مقابل زنیت است.

لزوم پیشرفت در بهره گیری از موقعیت های گل:
امروز خوب بودیم اما می توانستیم در پایان نیمه اول، 3-0 از حریف جلو باشیم. اگر کار بازی را زودتر تمام کنیم، می توانیم فرصت استراحت بیشتری داشته باشیم اما در عوض از فرصت ها استفاده نکردیم و انرژی ذهنی بیشتری از ما تحلیل رفت. ما در دفاع خوب بودیم و الان باید از نظر تمرکز روی موقعیت های فردی و استفاده از موقعیت های گلزنی که باید گل شوند، پیشرفت کنیم. همان طور که همیشه گفته ام، کیه زا قابلیت های مهمی دارد و امروز نزدیک بود گل بزند. می توانست روی صحنه گل سوم، توپ را به شکل بهتری مدیریت کند. کیه زا پتانسیل بالایی برای پیشرفت دارد. پنالتی؟ دیبالا در زمین نبود و بونوچی خواست پنالتی بزند؛ وقتی دیبالا نباشد، بونوچی می تواند پنالتی ها را بزند.

چرایی دفاع کردن در برخی مقاطع بازی:
نمی توانیم فکر کنیم چون یوونتوس هستیم، باید 90 دقیقه بازی را بر حریف سلطه داشته باشیم چون هیچ تیمی نمی تواند اما وقتی نیاز به دفاع کردن باشد، همچون این بازی به خوبی دفاع می کنیم و آماده هستیم. برد امروز باید به ما بفهماند اکثر بازی ها همین شکلی هستند. حالا به یک پیروزی قاطع نیاز داریم تا اعتماد به نفس مان را تقویت کنیم. در نیمه دوم شروع مان خیلی خوب بود. از دست دادن ذهنیت برنده؟ نمی دانم طی دو سال اخیر چه اتفاقی افتاده اما فقط می توانم بگویم الان خوب کار می کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.