شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰

گلایه های همیشگی مورینیو بعد از شکست؛ داور مقصر باخت ماست!

گلایه های همیشگی مورینیو بعد از شکست؛ داور مقصر باخت ماست!

پس از شکست 2-3 آاس رم مقابل لاتزیو در هفته ششم فصل 2021/22 سری آ، ژوزه مورینیو گفتگویی با خبرنگاران داشت.

به گزارش ایران ورزشی؛سرمربی رم در مصاحبه با DAZN گفت:

اجازه بدهید ابتدا حرف های مثبتی بزنم. فوتبال ایتالیا نسبت به 10 سال پیش بسیار پیشرفت کرده است. تمایل به پیروزی، میل به بازی هجومی و در کل کیفیت تیم ها افزایش یافته است. بازی زیبا و شگفت انگیزی بود اما متاسفانه این بازی توسط داور و کمک داور ویدویی خراب شد. گروه داوری در سطح این دربی شگفت انگیز نبودند. گل دوم لاتزیو در شرایطی به ثمر رسید که روی زانیولو در محوطه جریمه لاتزیو خطا شد. بنابراین به جای 2-0، نتیجه می توانست 1-1 باشد. داور از کارت زرد دوم لوکاس لیوا چشم پوشی کرد. با آرنج به سر مخیتاریان کوبید و این خطا بسیار شدیدتر از خطای پلگرینی بود که در بازی قبلی با دریافت کارت زرد دوم، اخراج شد. قطعا بازی مقابل تیم 10 نفره تفاوت زیادی ایجاد می کند. پلگرینی بازی قبلی اخراج شد و امروز داور کاری با لیوا نداشت. آیا گل دوم رم مشکوک بود؟ تصاویر آهسته کاملا واضح بود. زانیولو در موقعیت شوت قرار داشت و در چنین شرایطی کوچکترین برخورد، تعادل بازیکن را به هم می زند. پنالتی درست بود.
به نظرم تیم من، تیم برتر زمین بود. وقتی 3 گل دریافت می کنید یعنی اشتباهات زیادی مرتکب می شوید. گل دوم و سوم لاتزیو روی ضدحمله بود و البته گل دوم حتی ضدحمله هم نبود. روی زانیولو خطا شد و بازیکنان من منتظر اعلام پنالتی بودند. کاملا بر لاتزیو تسلط داشتیم و کنترل بازی در دست ما بود. مشکلات زیادی برای لاتزیو ایجاد کردیم. آنها فقط در دقایق پایانی توانستند مطابق خواسته خود جریان بازی را کنترل کنند که دلیل این موضوع بازهم داور بود. داور به نحوی سوت می زد که به لاتزیو اجازه آرام کردن بازی را می داد.
آیا از وضعیت خط دفاعی نگران هستم؟ خیر؛ وقتی نگران می شوم که تیم تا آخرین لحظه به دنبال پیروزی نباشد. امروز با تمام مشکلاتی که ایجاد شد، بازیکنان تا دقیقه آخر تلاش کردند. در واقع اگر امروز وارد زمین می شدیم و لاتزیو 90 دقیقه بر بازی تسلط می داشت، آن وقت باید نگران می شدم. بنابراین جایی برای نگرانی وجود ندارد. دریافت 3 گل زیاد اما طبیعی است. تیمی که عقب

بیایید در مورد بازی صحبت کنیم. سوال در مورد داور کافی است. فوتبال ایتالیا واقعا متحول شده و باید تبریک گفت. در صحنه گل اول، فضای زیادی به میلینکوویچ ساویچ دادیم. می دانستیم او مهارت زیادی برای زدن به داخل محوطه جریمه دارد اما در این صحنه دچار اشتباه شدیم. تیم کاملاً آنطور که دوست دارم به 2 گل ابتدایی لاتزیو واکنش نشان داد. سریعاً تمرکز کردیم و اشتباهات خود را فراموش کردیم. به بازی برگشتیم و موقعیت خلق کردیم. نگرش بازیکنان را دوست داشتم. قطعا شایسته نتیجه بهتری بودیم اما داور تعیین کننده بود.

مورینیو پس از سوت پایان بازی بلافاصه وارد زمین شد و بازیکنان رم را در زمین نگه داشت. او چند دقیقه با آنها صحبت کرد. مورینیو در این مورد گفت:

صحبت های ما کاملا محرمانه بود. همان حرف هایی که باید در رختکن می زدیم، در زمین گفته شد.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.