پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰

مخفی‌کاری جواب نداد، عملیات فریب در کار نبود

ترکیب پرسپولیس لو رفت اما این ارنج بازی الهلال نیست

ترکیب پرسپولیس لو رفت اما این ارنج بازی الهلال نیست
محمد قراگزلو
محمد قراگزلو خبرنگار

عصر شنبه پرسپولیس اولین بازی تدارکاتی‌اش قبل از مصاف مهم مقابل الهلال در یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را انجام داد و مقابل پیکان به تساوی یک-یک دست یافت. فارغ از نتیجه این بازی تدارکاتی که اصلاً در اولویت قرار ندارد و مهم نیست، آنچه مهم است اینکه کادر فنی پرسپولیس از این بازی چقدر به اهداف خود نزدیک شده است.

عصر شنبه پرسپولیس اولین بازی تدارکاتی‌اش قبل از مصاف مهم مقابل الهلال در یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را انجام داد و مقابل پیکان به تساوی یک-یک دست یافت. فارغ از نتیجه این بازی تدارکاتی که اصلاً در اولویت قرار ندارد و مهم نیست، آنچه مهم است اینکه کادر فنی پرسپولیس از این بازی چقدر به اهداف خود نزدیک شده است.
قرار نداشتن در شرایط مسابقه همان موضوعی است که پرسپولیس را آزار می‌دهد و تنها با همین سه بازی تدارکاتی است که تیم یحیی باید آماده مصاف با تیم پرستاره الهلال آن هم در عربستان و در حضور هواداران تیم رقیب شود.
از قضا تنها در دو بازی نخست تدارکاتی است که پرسپولیس بازیکنان ملی‌پوش خود را در اختیار دارد و شاید به‌نوعی یحیی و کادرش باید در همین دو بازی ترکیب اصلی تیم‌شان را تست کنند و در بازی سوم با سپاهان آخرین نکات را مرور کرده و به جمع‌بندی نهایی برسند.
کادر فنی پرسپولیس سعی داشتند ترکیب بازی با پیکان لو نرود و مخفی بماند. از این‌رو رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس در گزارش این دیدار هیچ اشاره‌ای به ترکیب پرسپولیس و تعویض‌ها نکرد و بعد از این بازی هم تنها چند فریم از عکس‌های این بازی تدارکاتی را منتشر کرد که مربوط به شروع و حاشیه بازی بود. حتی تنها تصویری هم که از بازی منتشر شد تصویر بازیکن پرسپولیس که با بازیکن پیکان به هوا پریده مشخص نبود.
با این حال ساعاتی بعد که سایت ورزشی که در این بازی عکس داشت عکس‌های این بازی تدارکاتی را منتشر کرد به همین خاطر رسانه رسمی پرسپولیس هم مجبور شد تصاویر بازی و صحنه‌هایی که بازیکنان پرسپولیس حضور دارند را منتشر کند.
با این حال از تصاویر منتشرشده و تاریکی و روشنی هوا تا حدودی مشخص است چه بازیکنانی در نیمه اول و چه بازیکنانی در نیمه دوم به میدان رفته‌اند.
با توجه به تصاویر منتشرشده در رسانه رسمی باشگاه و سایت مورد اشاره مشخص است که این‌بار علیرضا ابراهیمی در ترکیب اصلی و احتمالاً کنار سیدجلال بازی کرده است. احسان پهلوان، رضا اسدی، وحید امیری، سیامک نعمتی، میلاد سرلک، مهدی ترابی و عیسی آل‌کثیر بازیکنانی هستند که در نیمه اول بازی کرده‌اند. با توجه به حضور قریب به یقین حامد لک درون دروازه 90 درصد ترکیب اصلی این بازی لو رفته و تنها زوج عیسی در خط حمله -یا مدافع چپ تیم- مشخص نیست هرچند نمی‌توان گفت ترکیب اولیه این بازی همان ترکیب بازی با الهلال خواهد بود.
با توجه به اینکه وحید امیری می‌تواند در دفاع چپ، هافبک چپ و خط حمله بازی کند بعید نیست این بازیکن در خط حمله کنار آل‌کثیر بازی کرده و سعید آقایی دفاع چپ بوده اما اگر امیری در دفاع چپ بازی کرده باشد آن‌وقت زوج عیسی در خط حمله تنها معادله مجهول ترکیب اولیه این بازی تدارکاتی است. با این حال گفته می‌شود سعید آقایی نیمه اول در ترکیب اصلی بوده و با توجه به حضور پهلوان و ترابی به‌عنوان هافبک‌های کناری احتمالاً امیری زوج آل‌کثیر در خط حمله بوده است تا کادر فنی زوج متفاوتی را در خط حمله‌اش تست کند.
با مشاهداتی که از تصاویر منتشرشده داشتیم ترکیب اولیه این بازی تدارکاتی تفاوت‌هایی با ترکیب دیدار با استقلال تاجیکستان داشته است. ورود آل‌کثیر و پهلوان به ترکیب احتمالاً باعث شده تا پهلوان در سمت چپ خط میانی و آل‌کثیر در نوک حمله بازی کنند و با حضور ابراهیمی در قلب دفاع این ترکیب حداقل سه تغییر با ارنج اولیه بازی دوشنبه داشته است. یعنی فرجی، عالیشاه و عبدی از ارنج بیرون رفته‌اند که البته نمی‌تواند به منزله بیرون ماندن‌شان از ترکیب بازی با الهلال هم باشد.
با توجه به تاریکی هوا و تصاویری که از این طریق می‌شود فهمید مربوط به نیمه دوم بازی با پیکان است. رادوشویچ، عالیشاه، مهدی عبدی، محمد شریفی، جودکی و خدایی دو بازیکن جوان تیم هم در نیمه دوم بازی کرده‌اند.
همچنین با توجه به گزارش کوتاه رسانه رسمی باشگاه از بازی و فرصت‌های گل از دست‌رفته مشخص می‌شود امیری، ترابی و آل‌کثیر در نیمه اول و فرجی و پاکدل در نیمه دوم بازی کرده‌اند که تصاویر منتشرشده همه این بازیکنان از بازی با پیکان غیر از پاکدل چنین مسأله‌ای را ثابت می‌کند.
در عین حال برخی به مسأله فریب الهلالی‌ها اشاره کردند که بعید است درست باشد. در این بازی عیسی آل‌کثیر با شماره 26، علیرضا ابراهیمی با شماره 70 و رضا اسدی با پیراهن شماره 8 بازی کردند اما به نظر می‌رسد عمدی در کار نبوده است. پرسپولیس در این بازی از لباس‌های فصل قبل خود استفاده کرد و غیر از این سه بازیکن همه با لباس‌ها و شماره خودشان بازی کردند پس عملیات فریبی در کار نبوده و احتمالاً برای سه بازیکن مورد اشاره لباسی با شماره‌های خودشان در دسترس نبوده است تا آل‌کثیر با لباس سعید حسین‌پور، اسدی با لباس نوراللهی و ابراهیمی با لباس مغانلو، سه بازیکنی که دیگر در پرسپولیس حضور ندارند بازی کنند.
 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.