سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

سهیل مهدی: اسکوچیچ نگران مصدومیت بازیکنان در سوپرجام بود

سهیل مهدی: اسکوچیچ نگران مصدومیت بازیکنان در سوپرجام بود

سهیل مهدی در خصوص نحوه برگزاری رقابت های مختلف در فصل آینده صحبت هایی را انجام داده است

به گزارش ایران ورزشی، سهیل مهدی بعد از مراسم قرعه کشی مسابقات لیگ دسته اول در جمع خبرنگاران گفت:

یکی از مباحث مهم در جلسه امروز بحث زمین چمن استادیوم‌ها بود چون شما می‌دانید با شروع مسابقه اولین نکته‌ای که به چشم می‌آید زمین چمن است. وقتی زمین خوب باشد، فوتبال خوبی ارائه می‌شود، ضمن آنکه بازیکنان خوبی هم به تیم ملی تحویل می‌دهیم. ما در لیگ برتر کار ساماندهی زمین‌های چمن را انجام دادیم و در لیگ‌های پایین‌تر هم رفته رفته این کار انجام خواهد شد. می‌دانم این کار هزینه بر است ولی باشگاه‌ها باید بدانند ما از معیارهایمان عقب نشینی نمی‌کنیم.
وی در خصوص زمان بازگشت تماشاگران به ورزشگاه‌ها گفت:‌

با پالس‌های مثبت معاون وزیر بهداشت دلگرم شده‌ایم و این روزها روند واکسیناسیون هم سرعت گرفته و ما هم سعی می‌کنیم در صورت صدور مجوز در زمینه حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها پیشرو باشیم.

رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ در باره نحوه برگزاری مسابقات لیگ دسته اول اظهار داشت:

ما هیچ توقفی در مسابقات نخواهیم داشت، هر چند امروز در خواست تعویق چند روزه مسابقات لیگ دسته اول را داشته‌ایم که هیأت رئیسه سازمان لیگ باید در این زمینه تصمیم‌گیری کند. اما اینکه قرار باشد ما به خاطر برخی ورزشگاه‌ها منتظر بمانیم و بازی‌ها را دیرتر برگزار کنیم امکانش وجود ندارد.
مهدی در خصوص اینکه ظاهرا انتقال مالکیت باشگاه هوادار به مشکل خورده است، گفت:

بحث مالکیت باشگاه‌ها چند سالی است که به یک چالش برای فوتبال ما و به خصوص برای سازمان لیگ که برنامه ریز است تبدیل شده، اما الان نمی‌خواهم استرس تصمیم‌گیرندگان انتقال را زیاد کنم چون در این زمینه باید هیات رییسه سازمان لیگ تصمیم‌گیری کند. ما فقط برگزارکننده مسابقات هستیم.
وی در خصوص اینکه آیا سایپا فصل آینده در لیگ دسته اول بازی می‌کند یا خیر، چون این تیم به فیفا شکایت کرده است، گفت:

این موارد هم به ارکان قضایی فدراسیون فوتبال برمی‌گردد و در اختیار ما نیست. سایپا از فرصتی که در اختیارش بوده به شکل قانونی استفاده کرده اما فراموش نکنید ما فقط برگزارکننده مسابقات هستیم. تا این لحظه هم دستور حضور سایپا در لیگ یک برای ما صادر شده است.
رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این سوال که مسابقات لیگ برتر دقیقا از چه تاریخی شروع می‌شود گفت:

ما در سال قبل از مسابقات جام جهانی هستیم و یکی از چالش‌های ما متمرکز بودن لیگ قهرمانان آسیا به مدت یک ماه است که نمایندگان ایران باید در آن حضور داشته باشند. درست سه روز بعد از این مسابقات فیفادی را در پیش داریم که در مجموع 45 روز تعطیلی توسط فیفا و AFC در تقویم مسابقات ذکر شده و این موضوع هم در دست ما نیست.
مهدی یادآور شد:

حتی اگر یک روز مسابقات تعطیل شود، تیم‌های حاضر در لیگ برتر ضرر می‌کنند، اما می‌خواهیم با روشی منطقی جلو برویم. سال گذشته کرونا خیلی از مسابقات را لغو کرد، اما امسال تعامل خوبی با سرمربی تیم ملی داشتیم و برنامه‌های او را گرفته‌ایم و امیدوارم بر اساس همین برنامه‌ها کار را پیش ببریم.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه قرار است در بازی ایران و کره تعدادی تماشاگر به ورزشگاه بیایند و آیا ممکن است همین روش در دیدارهای لیگ برتر مورد استفاده قرار بگیرد، گفت:

من در مقام تصمیم‌گیری در مورد بازی‌های ملی نیستم، ولی حضور تماشاگران به مسابقات رنگ و بوی تازه‌ای می‌دهد. اگر طبق قوانین برای تیم ملی تماشاگر به ورزشگاه بیاید، ما هم می‌توانیم در برخی ورزشگاه مثل استادیوم آزادی که یک ورزشگاه بین المللی است این کار را انجام دهیم، اما باید بپذیریم در برخی استادیوم‌ها فاقد استقرار برخی دستگاه‌ها و الزامات هستیم و نمی‌شود پذیرای مردم باشیم. البته اصلا دوست نداریم امتیازی را از تیم خاصی بگیریم، ولی به هر حال باید با داشته‌ها پیش رفت.
رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص برگزاری مسابقه سوپرجام عنوان کرد:

ما برنامه ریختیم که قبل از اردوی تیم ملی این مسابقه برگزار شود، ولی از طرف دیگر سنگین‌ترین بازی‌های ما با کره و امارات است. طبق صحبتی که با سرمربی تیم ملی کردیم، او نگران حضور برخی از بازیکنان در این مسابقه بود که ممکن است مصدوم شوند. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که این مسابقه برگزار نشود.
مهدی در خصوص آخرین وضعیت استادیوم شهید وطنی قائمشهر گفت:

چمن این ورزشگاه کنده شده و چیزی ندارد که فعلا بتواند از تیمی در آن میزبانی کند. با این حال آنها باید ورزشگاه جدید معرفی کنند که تا امروز این کار را انجام نداده‌اند.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.