یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰

احمد موسوی: خسرو حیدری الگوی من بوده و با انرژی به من روحیه داد

احمد موسوی: خسرو حیدری الگوی من بوده و با انرژی به من روحیه داد

احمد موسوی می گوید استقلال در این فصل باید برای قهرمانی بجنگد

به گزارش ایران ورزشی ، گفتگوی احمد موسوی با ایلنا را می خوانید:

اولین فصل حضورت در استقلال چطور بود و از شرایط این تیم در فصلی که گذشت بگو.

درباره فصل قبل باید بگویم که سال پرفشار و سختی بود و آنقدر حواشی داشتیم که مسائل فنی به چشم نمی‌آمد. ما به جایی رسیدیم که به خاطر هواداران بازی می‌کردیم چون می‌دیدیم که هواداران تحت فشار هستند و ناراحتی دارند. همه بازیکنان دست به دست هم داده بودیم که فقط برای هواداران دور از حواشی بازی کنیم. نمی‌خواهم خاطرات تلخ را مرور کنم ولی سال خیلی سختی را پشت سر گذاشتیم.
در مورد عملکرد خودت صحبت کن؛ چقدر با ایده‌آل خودت فاصله داری؟

من برای رسیدن به این پیراهن سال‌ها تلاش کردم و آرزویش را داشتم. خیلی با انگیزه هم شروع کردم و اوایل هم همه چیز مناسب بود که هواداران باید در مورد آن صحبت کنند ولی در نیم فصل دوم مخصوصا بعد از مصدومیتم اذیت شدم. تمام تلاشم این است که این فصل بتوانم تا بهترین عملکرد را داشته باشم و انتظارات را برای هواداران تیم و داشته باشم.
برخلاف همه شایعاتی که همیشه هست، در مورد رابطه تو با وریا همیشه همه چیز دوستانه بوده.

من از روز اول گفتم و الان هم می‌گویم که من و وریا با هم دو دوست هستیم و چیزی به عنوان رقیب نیستیم. تمام هدف ما این است که به تیم کمک کنیم و خدایی ناکرده نه من و نه وریا هیچ موقع دنبال ضعیف کار کردن نبودیم و هر زمان که هر کدام در ترکیب بودیم سعی داشتیم به تیم در وهله اول کمک کنیم. اگر بخواهیم یا نخواهیم استقلال ماندگار است و فوتبال ما تمام می‌شود پس باید عملکردی داشته باشیم که ماندگار باشد و هواداران رضایت داشته باشند؛ وریا غفوری همیشه به عنوان بزرگتر برای من همیشه راهنما بوده است.
درخواست تو به عنوان بازیکن از مدیریت جدید چیست؟

خیلی خوشحالم افرادی به عنوان مدیر به باشگاه ما آمده‌اند که ورزشی هستند و تجربه دارند. سابقه آنها مشخص است، تیم یک تیم کاملا حرفه‌ای است و وقتی که شنیدیم ایشان به باشگاه می‌آیند یک آرامش به تیم تزریق شد. به شخصه به حضور ایشان امیدوارم و درخواست‌های زیادی داریم که جای گفتن ندارد و مطمئنا خود ایشان می‌دانند که مشکلات چیست و درصدد اصلاح ساختار باشگاه هستند. امیدوارم استقلال را به آن جایگاهی که باید حضور داشته باشد به عنوان پرافتخارترین تیم آسیا برسانند. امیدوارم که این اتفاق هرچه زودتر رقم بخورد.
برای نشان دادن ثبات احتمالی و برنامه ریزی، قرارداد سرمربی سه ساله امضا شد؛ به عنوان یک بازیکن این اتفاق رو چطور ارزیابی می‌کنی؟

نظر شخصی من این است که لازمه پیشرفت، ثبات است. ثباتی که با برنامه و همه رقمه دلسوزانه باشد. امیدوارم این فاکتور در همه موارد باشد و دست به دست هم بدهیم تا خیلی سریع استقلال را به جایگاهش برسانیم و امیدوارم به زودی چنین اتفاقی رقم بخورد.
این فصل چه اهدافی رو دنبال می‌کنی و به نظرت تیم می‌تواند به قهرمانی دست یابد؟

اهداف استقلال هیچ چیزی به غیر از جام نیست. ما سه جام را از دست دادیم و این در حالیست که در دو جام نزدیک به کسب افتخار بودیم. در آسیا جایگاه و شرایط خاص گروه مرگ بودیم. استقلال سال‌هاست که نایب قهرمان می‌شود اما فایده‌ای ندارد و ما درخواست‌های هواداران را می‌بینیم. تیم رقیب به قهرمانی دست پیدا می‌کند و ما هم حتما باید در مسیر قهرمانی قرار گیریم تا این خواسته هواداران که صاحبان اصلی باشگاه هستند را شاد کنیم. هدفی غیر از این وجود ندارد ولی باید شرایط و مسیر قهرمانی هم فراهم باشد و با حمایت و برنامه‌ریزی لازم به این مهم دست پیدا کنیم.  امیدوارم این اتفاق بیفتد و وظیفه‌ای که به گردن داریم را انجام بدهیم.
به نظرت چرا یک مدافع راست از استقلال در لیست تیم ملی حضور ندارد؟

آقای اسکوچیچ در تیم ملی خوب کار کرده‌اند و نتایج نشان می‌دهد که چه فعالیتی داشته‌اند. دقیقا به همین مسأله هم من و وریا فکر کرده‌ایم و یک زمانی من شرایط دعوت را داشتم و حتی یک زمانی وریا این شرایط را داشت؛ استقلال همیشه در پست دفاع راست بازیکنان خوبی در این پست داشته و این اتفاق برای ما سنگین است که در تیم ملی حضور نداریم. به نظرم باید طوری کار کنیم که نظر سرمربی را جلب کنیم و امیدوارم که نگاه ویژه‌ای به این قضیه داشته باشند چون ما تلاش مان را می‌کنیم و دوست داریم که در نتیجه گیری به تیم ملی کمک کنیم. این دغدغه ذهنی ماست.
امسال چه تیم‌هایی را مدعی قهرمانی می‌بینی؟

درباره تیم‌های مدعی زود است که الان صحبت کنیم. فوتبال هزار و یک اتفاق دارد و تیم خودمان را هم تیم خوبی می‌بینم. از تیمی اسم نمی‌برم ولی امسال به نظرم لیگ قوی و پرفشاری خواهیم داشت و از الان سخت است که حدس بزنم ولی تیم ما مدعی قهرمانی خواهد بود.
به عنوان بازیکن تمایل دارید چه چیزهایی داخل لیگ جدید تغییر کند یا بهتر شود؟

در مورد این سوال خیلی بحث دارم ولی دغدغه‌های زیادی برای این مسأله دارم. اول از همه به نظرم توپ‌ها باید تغییر کند چون یک معضل است و تفاوت توپ‌های آسیایی و داخل ایران را که می‌بینیم خیلی مسأله مهمی است. یک مدتی در مورد این توپ‌ها صحبت شد ولی بدون تعارف باید بگویم که کیفیت توپ افتضاح است. همه می‌گویند که فوتبالیست‌ها درآمد کلانی دارند اما خیلی دوست دارم که این مورد حساب و کتاب درستی داشته باشد. یک فوتبالیست از درآمدش حدود ده تا پانزده درصد باید مالیات بدهد، مدیربرنامه، هیات فوتبال، حق فدراسیون و حتی جرایم احتمالی هم بخشی هستند. بعضی از باشگاه‌ها هستند که صد در صد یک درآمد را هم پرداخت نمی‌کنند. این مشکل را باید کجا بگوییم؟ خیلی دوست داشتم که در این مورد صحبت کنم. حتی این ایده را دارم که ما فوتبالیست یک اتحادیه‌ای داشته باشیم که در این مورد رسیدگی کنیم. درست است ما یک شغل و حرفه چشمگیر داریم و همه فکر می‌کنند که درآمدهای کلانی وجود دارد اما همیشه اینطور نیست. خیلی از ماها که قراردادها را دریافت نمی‌کنیم مشکل داریم. صحبت در این مورد باید حرفه‌ای‌تر باشد و به نظرم دغدغه خیلی از بازیکنان است. باید مفصل به این ماجرا رسیدگی شود و امیدوارم که مورد استقبال فوتبالیست‌ها باشد.
امسال هم قصد داری پیراهن شماره 2 را بر تن کنید؟

در مورد انتخاب شماره ۲ میخواستم بگویم که از سال گذشته قصد داشتم این شماره را بپوشم ولی وقتی محمد نادری اسم منصورخان آورد من دیگر در این مورد حرفی نزدم و به احترام این بزرگوار برای محمد آرزوی موفقیت کردم که خداراشکر خیلی هم خوب کار کرد. من دوست داشتم که این شماره را بپوشم، حس خوبی دارم و می‌دانم که کار سخت است و فشار بیشتری وجود دارد چون شماره اساطیری را می‌پوشم که سال‌های سال نام آنها در باشگاه ماندگار است و بسیار عالی کار کردند: آقایان زرینچه، حیدری، صادقی و بیانی بازیکنانی هستند که این شماره را در اختیار داشتند و برای همگی آنها احترام ویژه‌ای قائلم که به من رخصت دادند تا این شماره را بپوشم. برای کسب اجازه و رخصت همچنین خانواده منصورخان هم تماس گرفتم که از این انتخاب استقبال کردند و خیلی خوشحالم که یکایک آنها به من روحیه دادند و این قول را می‌دهم که امانت‌دار خوبی برای این میراث باشم و خوب کار کنم تا عزت این لباس ماندگار باشد. تمام تلاشم را به حرمت هواداران و پیشکسوتان می‌کنم و دست‌بوس آنها هستم. امیدوارم که در فصل پیش رو طوری کار کنم که سربلند باشم.
خسرو حیدری توصیه ای به شما نکرد؟

از تمامی حمایت‌ها متشکرم و تشکر ویژه از خسرو حیدری عزیز داشته باشم که الگوی من بوده و خیلی مثبت و باانرژی به من روحیه داد. قطعا در آینده از مشورت‌های ایشان استفاده می‌کنم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.