دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

فدریکو کیه زا: هنوز باید خیلی پیشرفت کنم

فدریکو کیه زا: هنوز باید خیلی پیشرفت کنم

وینگر باشگاه یوونتوس می گوید باید بسیار بهتر از قبل شود.

به گزارش ایران ورزشی  و به نقل از تلگراف، فدریکو کیه زا، وینگر یوونتوس فصل گذشته از فیورنتینا به ترکیب بانوی پیر اضافه شد و توانسته خودش را به عنوان یکی از بازیکنان اصلی این باشگاه و همچنین تیم ملی ایتالیا اثبات کند. در آستانه تقابل چلسی و یوونتوس در لیگ قهرمانان، این بازیکن گفتگویی با تلگراف انجام داده است و در مورد فتح یورو و مسائل دیگر صحبت کرده است. این بازیکن در مورد فینال یورو و تقابل با انگلیس گفت:

فینال فوق العاده ای بود، این طور نیست؟ اگر بخواهم صادق باشم، گل زودهنگام لوک شاو اندکی ما را ترساند زیرا حس عجیبی داشت. معمولا، ما نبودیم که گل می خوردیم و گل خوردن زودهنگام آن هم در دیدار فینال بسیار سخت بود اما با تواضع و طرز فکرمان توانستیم شرایط را مدیریت کنیم. تیم ملی انگلیس فوق العاده بود. بازی متوازنی بود و در نهایت به پنالتی کشیده شد. دوناروما بهترین بازیکنمان بود و دو پنالتی را گرفت. به نظر من لایق گرفتن جایزه بهترین بازیکن میدان بود! بعد از قهرمانی نیمی از بازیکنان گریه می کردند و نیمی دیگر در زمین می دویدند و در تلاش بودند دوناروما را در آغوش بگیرند. همه احساساتی شده بودند. یک رویا به واقعیت تبدیل شده بود.
کیه زا با گلزنی در دیدار مقابل اتریش توانست تاریخ ساز شود چرا در کنار پدرش انریکو تبدیل به اولین پدر و پسری شدند که در این تورنمنت گلزنی می کنند. کیه زا در این باره گفت:

لحظه بزرگی برای خانواده ما بود و توانستم نام مان را در سراسر جهان و تاریخ فوتبال ماندگار کنم. معمولا مردم از من می پرسند داشتن یک پدر که افتخارات زیادی با تیم ملی و پارما داشته و جام های زیادی فتح کرده چه حسی دارد؟ و من همیشه گفته ام که هیچ فشاری رویم نبوده است زیرا پدرم کمک کرده به جایی که امروز هستم برسم و این کار را زمانی کرد که حتی در تیم های پایه هم نبودم. تمرکزم فقط روی رسیدن به رویاهایم و بازی در سری آ بود و پدرم به من کمک کرد. مقایسه هر روز انجام می شود اما او یک مهاجم بود و من وینگر هستم. به نقطه ای رسیده ام که می توانم بگویم بازی در چپ یا راست زمین برایم مهم نیست.
این بازیکن در مورد جورجینیو می گوید:

شاید هواداران انگلیسی بازی او را در ناپولی ندیده بودند. او بازیکنی فوق العاده است. اکثر اوقات وقتی تیم مالکیت توپ را در اختیار ندارد، او کارهای کثیف تیم را انجام می دهد. جورجینیو علم فوتبالی فوق العاده ای دارد. او در داخل و خارج از زمین به بازیکنان کمک می کند بفهمند مربی چه می گوید.

چزاره پراندلی سرمربی سابق ایتالیا و فیورنتینو معتقد است کیه زا همه خصوصیات لازم برای تبدیل شدن به بهترین بازیکن اروپا را دارم اما خود این بازیکن می گوید نمی خواهد تمرکزش را از دست بدهد. او در این باره می گوید:

نه، هنوز کارهای زیادی باید انجام شود. چیزهای زیادی باید ببرم، باید بهتر شوم و امیدوارم روزی این رویا به واقعیت تبدیل شود. بازی من باید پیشرفت بیشتری کند و باید چیزهای بیشتری از خودم نشان دهم. انتظارات دارد دائما بیشتر می شود زیرا به تازگی فاتح یک تورنمنت شده ام و بازیکن یووه هستم اما این همان چیزی است که می خواهم، می خواهم بهترین توانایی هایم را نشان دهم.
این بازیکن در مورد روزهای آغازین فوتبالش می گوید:

خانواده ام باور داشتند که می توانم روزی یک فوتبالیست شوند اما در عین حال باور داشتند که می توانم کار دیگری هم انجام دهم. مادرم همیشه می گفت اگر در مدرسه نمرات خوبی بگیری می توانی در فوتبال هم عملکرد خوبی داشته باشی و اگر عملکرد خوبی در فوتبال داشته باشی، نمرات خوبی در مدرسه می گیری. در دنیای مدرن تحصیل اهمیت زیادی دارد. به شما کمک می کند پیشرفت کنید. به طور مثال من با تحصیل توانستم با فشار رسانه ای کنار بیایم. می توانم تمرکز کنم و تحصیل این چیزها را به شما می دهد. به طور مثال در اینستاگرام هستم اما از آن استفاده نمی کنم. گاهی اوقات آن را چک می کنم با اپلیکیشن آن را روی گوشی ام ندارم. چون واقعیت را نشان نمی دهد. دفعات زیادی پیش می آمد که در تیم جوانان به بازی نمی رفتم و به این فکر می افتادم که فوتبال را ترک کنم و کار دیگری انجام دهم اما با کمک خانواده ام سخت تر تمرین کردم و اجازه دادم بدنم رشد کند زیرا خیلی لاغر و کوچک بودم. 14 سال که داشتم خیلی کوچک بودم و به همین خاطر بازی نمی کردم. خانواده ام یک انتخاب دیگر به جز فوتبال جلوی پایم گذاشتند و این انتخاب مدرسه بود. گفتند حالا که بازی نمی کنی با تمام وجود تلاش کن و فرصت به تو خواهد رسید و همین کار را کردم. این بهترین تصمیمی بود که گرفتم. از 15 سالگی به بعد شروع به رشد کردم.
یوونتوس در این فصل شروع خوبی نداشته است ولی کیه زا می گوید فشار انتظارات چیزی نیست که او را آزار دهد:

بعد از فتح یورو فشار بیشتری روی من و هم تیمی هایم است اما این همان چیزی است که می خواهیم. به همین خاطر تصمیم گرفتم به یوونتوس بیایم. انتظارات در این باشگاه بیشتر است زیرا می خواهیم فاتح همه جام ها باشیم و این فشار بهایی است که باید پرداخت کنید. آیا حس متفاوتی دارم؟ سال گذشته که به اینجا آمدم خیلی خوشحال بودم و می دانم کیه لینی، بونوچی و سایر بازیکنان و کادر فنی و... چه ذهنیتی دارند. آمدنم به اینجا فوق العاده بود و هنوز هم هست. همه به فکر برد هستند و نه چیز دیگری. این حقیقت که با ایتالیا فاتح یک تورنمنت معتبر شده ام، باعث می شود هیجان بیشتری برای فتح جام های بیشتر داشته باشم. تنها 23 سال دارم و با کشورم فاتح یورو شده ام و برای یووه بازی می کنم اما عطش بیشتری برای بردن جام های بیشتر دارم. می خواهم به همه نشان دهم توانایی های بیشتری دارم و هر سال بهتر شوم. حالا باید روی بازی امشب و تقابل با چلسی تمرکز کنیم. چلسی رقیب بسیار بسیار بزرگی است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.