پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰

آنتونیو کونته: چلسی به درستی از لوکاکو استفاده نمی کند

آنتونیو کونته: چلسی به درستی از لوکاکو استفاده نمی کند

سرمربی پیشین مهاجم بلژیکی در آستانه رویارویی او با یوونتوس، راه مهار کردن این بازیکن را در تحلیل خود شرح داده است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فوتبال ایتالیا، لوکاکو فصل گذشته با زدن ۲۴ گل طی ۳۶ بازی به اینتر کونته کمک کرد تا قهرمان سری آ شود و خودش هم به عنوان آقای گلی آن رقابت دست یافت. کونته در جدیدترین تحلیل خود برای اسکای ایتالیا گفته است:

مربی ای خوب است که بتواند موجب پیشرفت بازیکنانش شود. به نظرم ما طی آن دو سال با روملو عالی کار کردیم. او مهاجم بسیار خاصی است. اگر لوکاکو را درون محوطه جریمه صاحب توپ کنید، بسیار خطرناک است. با این حال وقتی از وسط زمین استارت می زند هم سرعت بالایی دارد. پیدا کردن بازیکنی که هم مهاجم هدف باشد و هم بتواند به خوبی از خط میانی اضافه شود، راحت نیست. من این خصوصیات را در ارلینگ هالند هم می بینم. من مدت ها لوکاکو را زیر نظر داشتم و در زمان حضورم در چلسی هم او را می خواستم؛ حتی زمانی که در وست برومویچ حضور داشت.
کونته در ادامه به تشریح این پرداخت که لوکاکو چگونه با استفاده از قدرت بدنی خود هم برای هم تیمی هایش فرصت می سازد و هم خودش.

او مهاجمی است که سراغ مدافع حریف می رود، به او پشت می کند و در حمایت از اطرافیانش، او را عقب نگه می دارد. این رویکرد تاکتیکی در بسکتبال هم کاربرد دارد. خوبی روملو این است که از هر جا می تواند به حریف ضربه بزند. اگر او را خیلی از دروازه دور نگه دارید، با سرعتش کار دست تان می دهد. اگر هم اجازه بدهید وارد محوطه جریمه شود، قدرت جسمانی یک مهاجم هدف بسیار خوب را دارد. 

اما توصیه کونته برای یوونتوس در تقابل امشب با لوکاکو و چلسی چیست؟

بستگی به این دارد که یووه سه دفاعه بازی کند یا همراه با چهار مدافع. من همیشه تکل زدن روی او در مرکز زمین را انتخاب می کنم. 
سوال پایانی از کونته از جانب فابیو کاپلو مطرح شد: به نظر تو، لوکاکو از چه جوانبی هنوز جای پیشرفت دارد؟

به نظرم هنوز هم می تواند بهتر کار کند، مخصوصا در رابطه با تکنیکش. او همین الان هم بسیار سطح بالاست ولی یک بازیکن باید تا روز خداحافظی کردن از فوتبال، به پیشرفت کردنش ادامه بدهد. در مقاطعی از بازی باید لوکاکو به خودش بیاید ولی جدای از آن، یکی از سخت ترین حریفانی است که می توانید با آن ها رو به رو شوید چون می تواند در هر نقطه ای از زمین آسیب زا باشد. اگر چنین مهاجمی دارید، باید از حضورش استفاده کنید و به عقیده من چلسی هنوز به طور کامل راه استفاده کردن از او را پیدا نکرده است. آن ها فصل قبل مهاجم مرکزی نداشتند و برای همین به سیستم چرخشی رو آوردند. اما روملو یک مهره قابل اتکا در خط حمله است. اگر آن ها راه استفاده از لوکاکو را یاد بگیرند، آنگاه همه تیم ها باید در فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا دنبال راهی برای شکست دادن چلسی باشند.  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.