جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

نیما نکیسا: از وزیر ورزش می خواهم هیات مدیره پرسپولیس را ترمیم کند

نیما نکیسا: از وزیر ورزش می خواهم هیات مدیره پرسپولیس را ترمیم کند

نیما نکیسا از وزیر ورزش درخواست کرده هیات مدیره پرسپولیس را ترمیم کند

به گزارش ایران ورزشی، نیما نکیسا درباره ارزیابی‌ اش از فعالیت هیات مدیره پرسپولیس و اینکه به نظر می‌رسد برخی اعضای این هیات مدیره از لحاظ مالی و تامین امکانات دستاورد خاصی برای این باشگاه نداشته‌اند به فارس گفت:

حمید سجادی یک فرد تحصیلکرده ورزشی است و انتخاب وی به عنوان وزیر ورزش سبب خوشحالی و موفقیت ورزشی‌ها خواهد شد. وزارت ورزش در حال پوست‌اندازی است و قطعا این پوست‌اندازی باید جزو اولویت‌های پرسپولیس هم باشد. از سجادی می‌خواهم هیات مدیره این باشگاه را ترمیم کند. شناخت خاصی از مجید صدری ندارم اما می‌دانم وی در مدت حضورش در پرسپولیس  و در زمان مدیریت سمیعی و شکوری کمک‌های زیادی به باشگاه کرد.
وی ادامه داد:

برخی مواقع بدون اینکه افراد را بشناسیم، مورد قضاوت قرار می‌دهیم اما من آدمی نیستم که بدون شناخت از افراد، آنها را نقد کنم. تاکنون هم اتفاق خاصی در باشگاه نیفتاده است. من هم اعتقاد دارم صدری در حال حاضر تنها است. فوتبال ما دچار دوگانگی شده است. حضور افراد اقتصادی و تجاری به یک باشگاه با هدف رساندن مجموعه به یک تمکن مالی مناسب صورت می‌گیرد اما در این وضعیت فوتبالی‌ها به حضور افراد غیرفوتبالی در هیات مدیره معترض می‌شوند.

دروازه‌بان اسبق پرسپولیس عنوان کرد:

از طرفی وقتی فوتبالی‌ها  به هیات مدیره می‌آیند، به دلیل اقتصادی نبودن نمی‌توانند بودجه مناسبی تامین کنند. اکنون در باشگاه پرسپولیس عضو فوتبالی نمی‌بینیم و البته شرایط مالی باشگاه هم مناسب نیست. در هر دو بخش خلاء وجود دارد. اکنون باشگاه بزرگ پرسپولیس باید هیات مدیره‌ای درآمدزا و کمیته فنی داشته باشد تا فوتبالیست‌ها در قالب کمیته فنی قرار بگیرند و افرادی که می توانند از لحاظ مالی کمک کنند، به عضویت هیات مدیره دربیایند و در نهایت نماینده پیشکسوتان مثل رئیس کمیته فنی عضو هیات مدیره شود تا در باشگاه ساختارسازی شود.
نکیسا ادامه داد:

روزی که گفتم دوست دارم باشگاه‌های ما ابتدا دنبال ساختارسازی بروند و سپس در آسیا نتیجه بگیرند، منظور من همین بود اما افراد زیادی جبهه گرفته و گفتند نکیسا دوست ندارد پرسپولیس، استقلال و تراکتور در لیگ قهرمانان نتیجه بگیرند. کدام ایرانی از موفقیت تیم‌های کشورش ناراحت می‌شود اما جرقه نمی‌خواهم بلکه می‌خواهم با ساختارسازی در باشگاه‌های ما، نتیجه‌گیری آنها تداوم داشته باشد. خیلی بد است استقلال و پرسپولیس به عنوان نمایندگان ایران در آسیا زمین تمرین نداشته و عملکرد هیات مدیره‌شان مشخص نباشد. در این وضعیت نتیجه گرفتن مقابل باشگاه‌هایی با ساختار، مدیریت، بودجه و سیستم مشخص گناه است هرچند سبب خوشحالی ما شود زیرا باشگاه‌های ما بودجه، امکانات، ساختار و هیات مدیره ندارند.
وی خاطرنشان کرد:

اکنون هم واقعا اعضای هیات مدیره پرسپولیس را نمی‌شناسم. هرچند سمیعی یکی از مدیران موفق و بی‌حاشیه پرسپولیس در سال‌های اخیر بود که با آرامش خود و استفاده از یک مدیر ورزشی مانند ابراهیم شکوری به عنوان معاون اجرایی کمک زیادی به این باشگاه کرد. یحیی گل‌محمدی، کریم باقری، حمید مطهری، داود فنایی و مهرداد خانبان هم به عنوان یک کادرفنی کاملا پرسپولیسی در کنار افشین پیروانی به عنوان یک مدیر پرسپولیسی در کنار مدیران باشگاه کاری اساسی انجام دادند. قطعا نظر کارشناسی وزارت ورزش و فعالیت های مثبت هیات مدیره می‌تواند در تداوم این روند خیلی موثر باشد و امیدوارم اعضای جدید هیات مدیره با هوشمندی انتخاب شوند.
پیشکسوت تیم پرسپولیس افزود:

هیچ فردی با هدف تخریب وارد هیات مدیره یک باشگاه نمی‌شود. وزارت ورزش و اعضای هیات مدیره سرخابی‌ها می‌دانند موفقیت این دو تیم در آسیا سبب فخر هر ایرانی می‌شود. درباره هیات مدیره فعلی پرسپولیس هم باید بگویم هرچند من از میزان درآمدزایی آنها اطلاع ندارم اما همین هیات مدیره بدهی‌های زیادی پرداخت کرد و فقط نمی‌توان نکات منفی و سیاه را دید. در زمان همین هیات مدیره طلب برانکو، بودیمیر و ... پرداخت شد. تمام ارکان باشگاه در یک سال اخیر مشکلات را رفع کردند اما کاستی‌های زیادی هم وجود دارد.
نکیسا تصریح کرد:

باید انتخاب مصطفی آجورلو به عنوان مدیرعامل استقلال را هم تبریک بگویم. سال‌ها با وی کار کرده‌ام و به دلیل شناخت از توانایی‌هایش می‌دانم این باشگاه با مدیریت آجورلو روزهای خیلی خوبی را پیش رو دارد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.