دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰

توماس توخل: وقتی لیست انگلیس را دیدم، فکر کردم ریس جیمز به تیم واترپلو دعوت شده است!

توماس توخل: وقتی لیست انگلیس را دیدم، فکر کردم ریس جیمز به تیم واترپلو دعوت شده است!

سرمربی چلسی از مصاف تیمش با ساوتهمپتون، پس از تحمل دو شکست متوالی مقابل منچسترسیتی و یوونتوس می گوید.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فوتبال لندن، تیم های چلسی و ساوتهمپتون در چارچوب هفته هفتم لیگ برتر انگلیس، فردا (شنبه) از ساعت 17:30 به وقت تهران در استادیوم استمفورد بریج مقابل هم صف آرایی می کنند. توماس توخل، سرمربی چلسی در مصاحبه پیش از بازی حاضر شد و در مورد وضعیت تیمش پس از گذراندن یک هفته بد توضیح داد.

واکنش بازیکنان در تمرینات به شکست های هفته قبل؟ خب نه چیز خاصی ندیدم چون زیاد تمرین نکردیم. دیروز مشغول ریکاوری بودیم و امروز هم آنهایی که به تورین سفر کرده بودند، تمرین زیادی انجام ندادند. کار و بار مثل همیشه است. بله، واکنش نشان دادن، صحبت کردن در مورد آن و خواسته های ما مهم هستند اما همیشه خواستار حضور تیم در بهترین فرمش هستیم؛ مهم نیست که برده باشیم یا شکست خورده باشیم. هیچکس از شکست خوردن خوشش نمی آید و به نوعی می توان گفت که از باختن متنفریم. اما شرایط را بررسی کرده ایم. ما اواخر فصل قبل مقابل آرسنال شکست خوردیم و پس از آن در ومبلی هم یک باخت را تجربه کردیم؛ اما بعد از آن قدرتمندتر برگشتیم.
پیش از هرچیزی باید به کیفیت و شخصیت حریف احترام بگذاریم اما در واقع آنقدرها هم وضعیتمان بد نیست. از زمانی که بازی های خیلی خوبی به نمایش می گذاشتیم، زمان زیادی نگذشته است؛ برای مثال نیمه دوم بازی دو هفته قبل مقابل تاتنهام. زمان زیادی از آن بازی نگذشته اما چون در این وسط تعداد زیادی بازی انجام داده ایم، اینطور به نظر می رسد که خیلی از آن بازی گذشته. در واقع می توان گفت که فاصله کوچک میان سطح 90 و 100 را از دست داده ایم. این باعث نمی شود که خیلی به فکر فرو برویم و به یکدیگر شک کنیم. همیشه پای پیشرفت کردن در میان است و همه اینها به همین پروسه مربوط هستند. بازی های ما به شدت با هم فرق دارند، مقابل منچسترسیتی بحث پرس از بالا و مالکیت مطرح بود اما مقابل یوونتوس دفاع عمقی و بازی بدون مالکیت توپ را شاهد بودیم؛ ما مقابل دو تیمی بازی کردیم که در این دو زمینه دستی بر آتش داشتند، این را هم پیش بینی می کنیم که مقابل ساوتهمپتون هم قرار است با یک پرس از بالای شدید رو به رو شویم. مهم ترین چیز این است که سرمان را بالا بگیریم و آماده بازی بعد شویم، کاری که انجامش می دهیم.
مصدومان؟ وقتی لیست تیم ملی انگلیس را دیدم، فکر کردم ریس جیمز به تیم واترپلو دعوت شده است چون در این لحظه هنوز در استخر تمرین می کند! پس بله غافلگیر شدم اما درک می کنم که او به تیم ملی کشورش دعوت شده است اما قرار نیست به اردو برود. بر اساس آخرین اطلاعاتی که به دست من رسیده، او به اردوی تیم ملی انگلیس نخواهد رفت، فکر می کنم سو تفاهمی به وجود آمده یا اشتباهی رخ داده است. از اینکه کسی با من تماس نگرفت غافلگیر شدم؟ این اتفاق کاملا طبیعی است. تصور کنید چه می شود اگر سرمربی تیم ملی جداگانه با تمام مربی های باشگاهی تماس بگیرد. از طرفی من در پاسخ دادن به تماس ها بسیار بد هستم و اصلا کسی نمی توانست با من تماس بگیرد که بخواهد بعدا عصبانی شود! ما مشکلی با بازیکن دادن به تیم ملی نداریم اما چنین مواردی هم پیش می آیند. میسون (مانت) به جمع ما برگشته، مصدومیتش آنچنان شدید نبود. ما از بازگشت او خوشحالیم، خود میسون هم به خاطر اینکه به اردوی تیم ملی دعوت شده شاد و سرحال است.

دعوت نشدن چیلول تصمیم درستی بود؟ برای خود بن نه، دعوت شدن به اردوی تیم ملی خیلی خوب است. او از بازی کردن برای تیم ملی خوشحال می شود و کیفیت لازم برای این کار را هم دارد. او شروع سختی در این فصل داشت، کمی بدشانس بود و مانند هر بازیکنی داستان خودش را دارد. اما تمام ماجرا همین است، من مطمئنم که چیلی می داند که باید جایگاهش را به دست بیاورد و برای بازی کردن زحمت بکشد. او دقایق زیادی در زمین نبوده که بدانیم چرا به تیم ملی دعوت نشده. ماجرا آنقدرها هم دراماتیک نیست و می تواند با این مسئله کنار بیاید. وقتی دوباره در ترکیب تیم ما قرار بگیرد و بازی کند، آن موقع است که دوباره در تیم ملی هم حضور خواهد یافت اما فعلا این شرایط هم بخشی از دوران حرفه ای بن محسوب می شود.
انتقال تینو لیورامنتو به ساوتهمپتون؟ همه کار کردیم که او را در تیم نگه داریم، برایش برنامه مان را توضیح دادیم و از احتمالاتی که می تواند بر اساس آنها برای جایگاهش در ترکیب اصلی رقابت کند گفتیم. او تصمیم گرفت که برود، تصمیم خودش بود. از لحاظ نفرات، ترکیب خیلی بزرگی نداریم، بنابراین او این شانس را داشت که بتواند مسیرش را در اینجا پیدا کند. تصمیم او این بود و برایش آرزوی موفقیت می کنیم.
سطح ما پایین آمده یا دو حریف قبلی خوب بودند؟ دو حریف بسیار متفاوت داشتیم، شدیدا سبکی که دارند را با افراط اجرا می کردند. البته هر دو باشگاه دارای شخصیت و تجربه بودند و بازیکنانی داشتند که می توانند به راحتی با آنها به حریفشان آسیب بزنند. این می تواند در هر مسابقه ای رخ دهد، از این موضوع آگاهیم، اگر اتفاق بیفتد، احساس خوبی ندارد. آیا در بهترین سطح خود بازی کردیم؟ خیر. ما احساس می کردیم مقابل منچسترسیتی باعث شد که در آن روز بسیار خاص در استمفورد بریج، عملکرد ضعیفی داشته باشیم. بازی مقابل تیم های بزرگ در خارج از خانه با شخصیت بزرگی که دارند،  کمی سخت تر می شود. ما آخرین تیمی نخواهیم بود که مقابل یوونتوس شکست خورده است.
مقابل منچسترسیتی، ایجاد موقعیت و گلزنی از راهی که می خواستیم، برای ما بسیار سخت بود، تقریبا غیرممکن. گل آنها روی یک شوت منحرف شده به ثمر رسید. البته، ما باید خیلی بهتر از دروازه دفاع کنیم ، در حقیقت یک گل بسیار ضعیف دریافت کردیم و این خودش یک درس است. احساس می کنم که باید دوباره از 90 به 100 برسیم که البته کار آسانی نیست، اما انجام دادن آن بر عهده ما است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.