سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱

توطئه اماراتی یا ناکامی در گلزنی؟

احمد نور در تاریکی دبی

احمد نور در تاریکی دبی
امیر اسدی
امیر اسدی خبرنگار

بدون شک اگر بخواهیم یکی از بازیکنان موفق فوتبال ایران در دو سه سال اخیر را معرفی کنیم، احمد نوراللهی نیز در زمره انتخاب‌های نه ما بلکه قریب به اتفاق کارشناس‌ها و اهالی فن قرار می‌گیرد.

به گزارش ایران وورزشی؛ بدون شک اگر بخواهیم یکی از بازیکنان موفق فوتبال ایران در دو سه سال اخیر را معرفی کنیم، احمد نوراللهی نیز در زمره انتخاب‌های نه ما بلکه قریب به اتفاق کارشناس‌ها و اهالی فن قرار می‌گیرد. هافبک توانایی که یکی از باثبات‌ترین بازیکنان لیگ برتر بود و با پیراهن پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا هم درخشید. او در چند پست از جمله هافبک دفاعی، هافبک هجومی، وینگر راست و چپ و حتی مهاجم هدف برای پرسپولیس به میدان رفت و در خیلی از رقابت‌ها جزو بازیکنان مهم و مؤثر قهرمان پنج ساله لیگ ایران بود.
نوراللهی بعد از درخشش در پرسپولیس، آهسته آهسته به اردوی تیم ملی ایران دعوت شد اما در زمان مربیگری کارلوس کی‌روش اغلب پشت خط ماند و نتوانست به ترکیب اصلی و گاهاً لیست 18 نفره برسد. او اما با حضور مارک ویلموتس، بلافاصله در دایره تفکرات مرد بلژیکی قرار گرفت و به بازیکنی ثابت و مهم در ترکیب تیم ملی ایران تبدیل شد. او در دو شکست تلخ تیم ملی مقابل عراق و بحرین، از معدود بازیکنان خوب تیم ملی بود که تک گل ایران را مقابل عراق به ثمر رساند.
با پایان لیگ ایران و قهرمانی پنجم پرسپولیس، دیگر زمان جدایی نوراللهی از تیم قهرمان و حضور در یک باشگاه خارجی فرا رسیده بود. او که دیگر در تیم ملی هم به بازیکنی مؤثر تبدیل شده بود، لیگ امارات و باشگاه الاهلی را برای ادامه فوتبال خود انتخاب کرد. او که در پرسپولیس هم پیراهن شماره هشت علی کریمی را بر تن کرده بود، در امارات هم تیمی را انتخاب کرد که جادوگر سابقه سال‌ها درخشش در آنجا را داشت. نوراللهی البته شماره هفت را پوشید و البته بازی نخست این تیم در لیگ امارات و مقابل الامارات را از دست داد. دیداری که با پیروزی یک بر صفر الاهلی به اتمام رسید.
احمد نور در هفته دوم و بازی مقابل عجمان که با برد یک بر صفر الاهلی همراه شد، روی نیمکت نشست و از دقیقه 61 جانشین یوری سزار، بال چپ تیمش شد. او هفته سوم و برابر العروبا که با تساوی یک بر یک تمام شد، در پست هافبک دفاعی بازی کرد و در وقت‌های تلف شده بازی جای خود را به یوری سزار داد. هفته چهارم اما الاهلی توانست برابر شارجه به پیروزی چهار بر سه برسد. نوراللهی در این دیدار که الاهلی با روش 1-3-2-4 به میدان رفت، هافبک هجومی بود اما نتوانست انتظارها را برآورده کند و به همین دلیل بین دو نیمه از زمین خارج شد تا مهدی قایدی وارد زمین شود. نوراللهی هفته پنجم روی نیمکت نشست و در وقت‌های تلف شده بازی به زمین رفت تا جانشین ماجد حسن شود. در آخرین دیدار الاهلی که از هفته ششم رقابت‌ها برگزار شد، نوراللهی برابر الوصل فیکس بود اما بین دو نیمه تعویض شد تا روز تلخ دیگری را تجربه کند.
نوراللهی تا اینجای کار، در پنج دیدار الاهلی که به میدان رفته، 210 دقیقه در زمین حضور داشته. او سه بار به عنوان بازیکن ثابت و دو بار هم مهره جانشین به زمین رفته و موفقیت خاصی به دست نیاورده است. هر چند برای قضاوت درباره عملکرد نوراللهی در امارات کمی زود است اما هواداران الاهلی و شاید هم برخی از مسئولان این باشگاه، رضایتی از عملکرد هافبک ایرانی تیم‌شان ندارند و به همین دلیل شاید در ادامه راه اتفاقات دور از ذهنی رقم بخورد.
گویا مسئولان الاهلی با استناد به این موضوع که نوراللهی در 30 بازی پرسپولیس در فصل قبل، 10 گل به ثمر رسانده، از او انتظار گلزنی دارند که این مسأله هنوز رخ نداده و البته موضوعی منطقی هم نیست که با تکیه بر آن عذر بازیکنی را بخواهند یا او را روی نیمکت بنشانند. یک شایعه دیگر هم درباره نیمکت‌نشینی نوراللهی وجود دارد و آن هم با بازی تیم ملی ایران و امارات ارتباط دارد. می‌گویند مسئولان و کادرفنی الاهلی به این دلیل که نوراللهی یکی از بازیکنان کلیدی تیم ملی ایران است، او را روی نیمکت می‌نشانند تا برای تقابل با امارات از آمادگی آرمانی دور بماند.
با این حال باید گفت حضور در امارات و باشگاه الاهلی برای شماره هشت سابق پرسپولیس خوش‌یمن نبوده و او روزهای عجیبی را در دبی سپری می‌کند. روزهایی متفاوت با علی کریمی که در الاهلی می‌درخشید و تا امروز هم هواداران اماراتی از او به نیکی یاد می‌کنند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.