یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

کلید موفقیت‌‌های ما در گرو نتیجه‌گیری مقابل الهلال است

مهدی عبدی: دربی همیشه دربی است چه هفته اول باشد چه هفته‌‌های دیگر

مهدی عبدی: دربی همیشه دربی است چه هفته اول باشد چه هفته‌‌های دیگر
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

مهدی عبدی مهاجم گلزن پرسپولیس که با گلزنی در دربی و بازی‌های حساس و تعیین‌کننده تیمش در دو سال اخیر نقش مهم و بسزایی در خط حمله سرخ‌ها ایفا کرده در رابطه با آخرین وضعیت پرسپولیس و قرعه مسابقات لیگ برتر و رویارویی‌شان با رقیب سنتی در هفته هشتم و احتمال تکرار گلزنی‌اش در لیگ قهرمانان با ما حرف می‌زند. مهدی البته از شرایط خاص پرسپولیس و انجام دو بازی تدارکاتی‌شان به جای بازی‌‌های رسمی و سایر موارد با ما توضیحات لازم را ارائه می‌دهد‌‌.

به گزارش ایران ورزشی؛ مهدی عبدی مهاجم گلزن پرسپولیس که با گلزنی در دربی و بازی‌های حساس و تعیین‌کننده تیمش در دو سال اخیر نقش مهم و بسزایی در خط حمله سرخ‌ها ایفا کرده در رابطه با آخرین وضعیت پرسپولیس و قرعه مسابقات لیگ برتر و رویارویی‌شان با رقیب سنتی در هفته هشتم و احتمال تکرار گلزنی‌اش در لیگ قهرمانان با ما حرف می‌زند. مهدی البته از شرایط خاص پرسپولیس و انجام دو بازی تدارکاتی‌شان به جای بازی‌‌های رسمی و سایر موارد با ما توضیحات لازم را ارائه می‌دهد‌‌.
دربی هفته هشتم برگزار می‌شود. در خصوص رویارویی‌تان مقابل رقیب سنتی در هفته هشتم چه نظری داری؟
دربی همیشه دربی است و حساسیت فوق‌العاده خودش را دارد و به قولی یک بازی خاص است که شرایطش اصلاً به وضعیت دو تیم در جدول بستگی ندارد؛ دیداری که هم کادر هم بازیکنان و هم هواداران هر یک از دو تیم نمی‌خواهند تحت هیچ شرایطی بازنده آن باشند و دوست دارند برنده دربی باشند‌‌. در هفته هشتم هم معمولاً دو تیم با بهترین شرایط رودرروی هم قرار می‌گیرند چون چند بازی تا دربیانجام داده‌اند و کاملاً هماهنگ و آماده دو تیم پرطرفدار پایتخترودرروی هم قرار می‌گیرند اما فارغ از این صحبت‌ها من فکر می‌کنم به دلیل بازی مقابل استقلال تاجیکستان و رویارویی با الهلال و چند بازی تدارکاتی که برگزار می‌کنیم در هفته هشتم خیلی آماده‌تر و هماهنگ‌تر از رقیب باشیم و این موضوع ضریب اطمینان خوب ودرصد موفقیت بیشتری برای ما مقابل رقیب سنتی فراهم می‌سازد البته این را هم باید بگویم که به هر حال اگر دربی هر زمانی چه هفته اول و چه هفته آخر نیم‌فصل برگزار شود باز هم دربی است و نوک سوزن و ذره‌ای از حساسیت آن کم نمی‌شود‌‌.
دو بازی تدارکاتی مقابل پیکان و شهرداری آستارا برگزار کردید این دو بازی را به لحاظ فنی  چگونه ارزیابی کردی؟
    تشنه بازی تدارکاتی هستیم چون تیم ما در شرایط خاصی قرار دارد و چندی دیگر باید در مرحله یک‌چهارم به مصاف عربستان برود. بازیکنان جدیدی بعد از جدایی بازیکنان جدا شده به پرسپولیس پیوسته‌اند به همین دلیل خیلی خیلی این مسأله برایمان ضروری است که چند بازی تدارکاتی برگزار کنیم و پس از آن با شرایط بهتر به مصاف الهلال برویم‌‌.
در بازی تدارکاتی نتایج به دست آمده چندان مهم نیست اما به هر حال به عنوان مدافع عنوان قهرمانی چرا در هر دو بازی‌تان  مقابل پیکان و شهرداری آستارا گل خوردید؟!
    در بازی تدارکاتی نتایج مهم نیست و هماهنگی خیلی اهمیت دارد که فکر می‌کنم کادر فنی تا به حال تا حدودی به خواسته‌شان در این فاز رسیده باشند‌‌. در بازی‌های تدارکاتی هم چیزی که معمولاً رد و بدل می‌شود گل خوردن است. ملاک ما از برگزاری دو بازی مقابل پیکان و تیم آستارا هماهنگی نفرات بود که خدا را شکر فکر می‌کنم رفته رفته این مهم در حال تحقق در تیم ماست‌‌. در بازی تدارکاتی هم گل زدن یا گل خوردن خیلی مهم نیست و مهم اجرای تاکتیک‌های مختلف با نفرات متفاوت برای رسیدن به هماهنگی است که فکر می‌کنم تیم ما نهایت بهره را در این خصوص برد‌‌. چهار گل هم زدیم و دو گل هم دریافت کردیم و همه چیز در دو بازی که انجام دادیم خوب بود‌‌.
گلی هم در دو بازی تدارکاتی نزدی چون به هر حال همه از تو تحت هر شرایطی توقع گلزنی دارند.
    بله وظیفه مهاجم گل زدن است اما من بیشتر سعی می‌کنم در بازی‌های رسمی گلزنی کنم و خدا را شکر که همیشه در بازی‌های مهم در این خصوص موفق بوده‌ام و شرمنده هوادارانمان و کادر فنی نشده‌ام‌‌.
حامد پاکدل مهاجم جدید پرسپولیس در بازی تدارکاتی گل زد. این مهاجم و هم‌پستی جدیدت را چگونه ارزیابی کردی؟
    پاکدل بازیکن خوبی است و حتماً بازیکنی که با نظر سرمربی و سایر اعضای کادر فنی‌مان به پرسپولیس پیوسته توانایی لازم را داشته و بی‌جهت انتخاب نشده است‌‌. در همه پست‌ها باز هم بازیکنان خوبی داریم و متأثر از همین موضوع در خط حمله نیز من، عیسی، حامد پاکدل و مهره‌‌های دیگر هستند که نوید خط آتش خوب و زهرداری برای پرسپولیس را می‌دهند‌‌.
چند سال متوالی است که پرسپولیس قهرمان می‌شود اما چرا با وجود گلات قهرمانی که بسیار مهم و باارزش بوده هیچ‌کدام از مهاجمان پرسپولیس نتوانسته‌اند عنوان آقای گلی را کسب کنند. عنوانی که قبلاً بیشتر در اختیار مهاجمان پرسپولیس قرار داشت اما چند سالی می‌شود که اعضای خط آتش پرسپولیس در این فاز ناکام بوده‌اند.
    هر مهاجمی دوست دارد آقای گل شود چون بالاخره این عنوان هم ارزش خاص خودش را دارد اما باور کنید لذت قهرمانی و جام گرفتن و بالای سر بردن آن اگر آن هم برای چندمین سال متوالی باشد آنقدر مهم‌تر و بااهمیت‌تر است که مهاجم اولویت اول و اصلی‌اش قهرمانی تیمش باشد تا آقای گلی ضمن اینکه در تیم ما قدرت به خوبی در همه خطوط وجود دارد از همین رو گلزنی در تیم ما تقسیم شده به همین دلیل است که شاهدیم از آقاسید گرفته تا مهاجمان همه به نوبت در پرسپولیس گل می‌زنند و موجب پیروزی تیم می‌شوند‌‌.
قرعه‌تان در لیگ را چگونه ارزیابی می‌کنی؟
    در این رابطه فکر می‌کنم صحبت خاصی وجود نداشته باشد چون بالاخره باید با همه تیم‌ها بازی کنیم اما فعلاً تمام تمرکز ما روی مسابقه دیگری است‌‌.
منظورت بازی حساس‌تان مقابل الهلال است؟
    بله تمام فکر و ششدانگ حواس‌مان معطوف به بازی تعیین‌کننده مقابل الهلال است و باور کنید فعلاً به چیزی جز آن بازی اصلاً فکر نمی‌کنیم چون خیلی خوب می‌دانیم کلید موفقیت ما برای بازی‌های بعدی در گرو بازی و نتیجه‌گیری مثبت‌مان مقابل الهلال است به همین دلیل همه فکرمان برد و گذشتن از سد حریف عربستانی‌مان است‌‌.
نگران نیستی برخلاف تیم عربستانی که از دل لیگ‌شان به مصاف پرسپولیس می‌آید اما تیم شما با انجام سه بازی تدارکاتی قبل از شروع لیگ باید به مصاف الهلال برود؟
    بالاخره شرایط ما اینگونه است و ما هم باید با شرایطی که وجود دارد خودمان را آماده کنیم و با این وجود گلایه‌ای نداریم و سعی می‌کنیم خیلی خوب تمرین کنیم و از تک تک بازی‌های تدارکاتی‌مان خصوصاً سپاهان نهایت بهره را ببریم و تا آنجا که امکان دارد آماده شویم‌‌.
چقدر به بازی با النصر و تکرار گلزنی‌ات مقابل دیگر تیم مطرح عربستانی فکر کردی؟
    فعلاً اصلاً به النصر یا الوحده فکر نمی‌کنیم چون گفتم اگر می‌خواهیم در مراحل بعدی باشیم فقط و فقط باید الهلال را در اولویت اول و اصلی‌مان ببریم به همین دلیل فعلاً هرحرفی در خصوص النصر و گلزنی مقابل این تیم را از حالا منطقی نمی‌دانم‌‌.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.