جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱

دشان: از بلژیک نمی ترسیم

دشان: از بلژیک نمی ترسیم

سرمربی تیم ملی فرانسه می گوید شاگردانش ترسی از تقابل با تیم ملی بلژیک ندارند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از وب سایت رسمی یوفا، تیم ملی فرانسه به عنوان قهرمان جام جهانی نتوانست در مسابقات یورو انتظارات را بر آورده کند و حالا مصمم است در لیگ ملت های اروپا عملکرد بهتری داشته باشد. شاگردان دیدیه دشان باید در مرحله نیمه نهایی مقابل بلژیک صف آرایی کنند. تیمی که فرانسه در نیمه نهایی جام جهانی از میان برداشته است و مربی فرانسه امیدوار است یک بار دیگر این اتفاق بیافتد. صحبت های دشان با وب سایت یوفا را در ادامه می خوانید:

تقابل با بلژیک
از قدیم با بلژیک رقابت داشتم و شاید این رقابت بعد از نیمه نهایی جام جهانی بیشتر هم شده باشد. بلژیک در روسیه بازی خوبی به نمایش گذاشت اما در نهایت ما توانستیم ببریم و به فینال برویم. مشخصا این تیم بازیکنان تکنیکی زیادی دارد. هازار، لوکاکو، دی بروین و... داشتن این سه بازیکن یعنی آنها می توانند نتایج بسیار خوبی بگیرند. از آنها نمی ترسیم. این تیم خلاقیت بالایی دارد و بازی تهاجمی اش بسیار موثر است. آنها می توانند مالکیت توپ را به خوبی حفظ کنند و تقریبا همیشه با یک سیستم به میدان می آیند. پایه تیم آنها سه دفاع میانی است اما تا حدودی می توانند انعطاف پذیرتر هم بازی کنند و 4 یا 5 مدافع در عقب زمین داشته باشند.
واران
از سال 2012 و شروع کارم واران را در تیمم داشته ام. او در آن زمان بسیار جوان بود. اعتماد زیادی به او و توانایی هایی که نشان می داد داشتم. از همان روز اول به حرف هایم گوش داد و این روزها یکی از مهمترین بازیکنان تیم من است. به عنوان یک مدافع، تماشای بازی او عالی است اما این باعث نمی شود موثر بازی نکند. قبلا می گفتند به اندازه کافی خشن نیست، در چالش ها محکم نیست اما او به این چیزها نیازی ندارد. او در چالش ها خوب و سریع است. می تواند به خوبی سر بزند، جلو برود و در دفاع این مسائل چیزی است که او را به یکی از بهترین مدافعین دنیا بدل می کند. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.