یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

نمایش شاگردان بنتو مقابل سوریه کارشناسان را راضی نکرد

کره جنوبی، کند و قابل پیش‌بینی

کره جنوبی، کند و قابل پیش‌بینی
آرمن ساروخانیان
آرمن ساروخانیان خبرنگار

کره جنوبی خوش‌شانس بود که با گل دقیقه 88 سون هیونگ مین مقابل سوریه از یک تساوی خانگی دیگر فرار کرد و توانست در تعقیب تیم ملی ایران باقی بماند.

به گزارش ایران ورزشی؛ کره جنوبی خوش‌شانس بود که با گل دقیقه 88 سون هیونگ مین مقابل سوریه از یک تساوی خانگی دیگر فرار کرد و توانست در تعقیب تیم ملی ایران باقی بماند. با این حال نمایش شاگردان پائولو بنتو کارشناسان را راضی نکرد و در صورت تکرار آن مقابل تیم ملی در تهران نمی‌توان بخت زیادی برای آنها قایل بود. خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی در گزارشی به مشکلات این تیم پرداخته و نوشته: این دیگر تبدیل به یک ماجرای تکراری شده؛ کره جنوبی برای گل زدن به تیم‌های ضعیف‌تر مشکل دارد و مدافعان در حساس‌ترین لحظات بازی تمرکزشان را از دست می‌دهند. کره جنوبی مطابق انتظار مالکیت توپ بالایی داشت، ولی هیچکدام از ده ضربه این تیم در نیمه اول درون چارچوب نبود. هوانگ هی چان هم سه فرصت خوب از فاصله نزدیک از دست داد، طوری که انگار توانایی‌اش که کمک کرده بود شنبه دو گل برای ولورهمپتون بزند را از دست داده است.
سوریه هم فقط عقب ننشست و دفاع نکرد. آنها آماده بودند پا به پای تیم قوی‌تر بازی کنند و این باعث شد فضاهایی پشت خط دفاع این تیم به وجود بیاید. با این حال سبک بازیسازی کند مورد نظر بنتو از خط دفاع و کمبود سرعت و دقت در پاس‌ها به مدافعان سوریه اجازه می‌داد که دوباره در پست‌های خودشان مستقر شوند. هان جون هیا، کارشناس تلویزیون هم معتقد بود که حملات کره جنوبی تنوع کافی ندارد و گفت: «هوانگ هی چان در چپ و سون هیونگ مین در مرکز باید بیشتر تغییر جا می‌دادند تا فضا ایجاد شود. همچنین من ندیدم که از فضای بین خط دفاع و میانی سوریه به اندازه کافی استفاده شود.»
در نهایت گل کره در دقیقه 48 روی یک حرکت انفرادی و شوت هوانگ این بوم زده شد. با این حال بنتو اعتراف کرد که بعد از این گل بدترین لحظات بازی تیمش دیده شد و سهل‌انگاری برخی بازیکنان در دفاع به عمر خریبین کمک کرد که در دقیقه 84 گل تساوی سوریه را بزند.
اگر گل سون نبود کره باید به تساوی رضایت می‌داد که کمتر از یک شکست نبود. این می‌توانست بدترین سناریو قبل از سخت‌ترین چالش کره، یعنی بازی مقابل ایران در تهران باشد. کره در 7 بازی اخیرش در تهران نبرده و دو تساوی و 5 شکست داشته. هان درباره عملکرد کره ادامه داد: «تیم بنتو به زحمت توانست کره را شکست دهد و ایران کیفیت بالاتری از سوریه دارد. کره باید برای بازی بعدی خیلی بهتر آماده شود.» تحلیل خبرگزاری یونهاپ نشان می‌دهد که کره در بهترین شرایط به تهران سفر نمی‌کند و چهارمین برد متوالی تیم ملی در جدول مقدماتی جام جهانی و فاصله گرفتن از نزدیکترین رقیبش دور از انتظار نیست. با این حال تیم ملی هم باید کیفیتش را نسبت به بازی با امارات ارتقا بدهد و اسکوچیچ برخی از اشکالات را برطرف کند. امارات هرچند نتوانست دروازه بیرانوند را تهدید کند، ولی بازیکنان این تیم چند بار توانستند خط دفاع تیم ملی را بشکافند و به هم بریزند. تکرار این ناهماهنگی‌ها مقابل کره که دو مهاجم آماده لیگ برتری دارد می‌تواند گران تمام شود. تیم ملی در یک سوم هجومی هم نتوانست دقت و سرعت بازی با عراق را تکرار کند.  البته در هر سه اردوی اخیر تیم ملی، شاگردان اسکوچیچ پس از شروع نه چندان خوب توانستند در دومین بازی کیفیت‌شان را بالاتر ببرند و انتظار می‌رود که مقابل کره هم هماهنگ‌تر از بازی با امارات باشند. فرصت دادن به بازیکنان آماده‌ای مثل قدوس و قایدی که در دبی بازی نکردند هم می‌تواند کلید موفقیت تیم ملی در نیمه دوم بازی با کره باشد.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.