جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰

به نیمار و ام باپه رأی می دهم

مسی: امروزه عناوین تیمی برای توپ طلا اهمیت بیشتری دارند؛ ام باپه زبان اسپانیولی را عالی صحبت می کند

مسی: امروزه عناوین تیمی برای توپ طلا اهمیت بیشتری دارند؛ ام باپه زبان اسپانیولی را عالی صحبت می کند

لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی پاری سن ژرمن مصاحبه ای مفصل با فرانس فوتبال داشته که بخش هایی از آن را مرور می کنیم.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فرانس فوتبال، مسی در مورد موضوعات مختلفی صحبت کرده که یکی از آنها بحث توپ طلا و نامزدی مجدد او برای این جایزه است:

در تیم من، دو بازیکن هستند که مشخصاً به آنها رأی می دهم؛ نیمار و ام باپه. بعد از آن بازیکنان دیگری هستند که از لحاظ فردی سال فوق العاده ای داشته اند، مثل لواندوفسکی و بنزما که عالی هستند. بنزما برای توپ طلا؟ او از لحاظ فردی سال فوق العاده ای داشته اما گفتنش سخت است چون برای بردن توپ طلا عناوین تیمی هم اهمیت بسیاری دارند. عناوین تیمی وزنه سنگینی هستند.
در حال حاضر تورنمنت هایی مثل لیگ قهرمانان اروپا یا کوپا و یورو، امتیاز شما برای بردن توپ طلا را خیلی افزایش می دهند. قبلا، بهترین بازیکن دنیا با عملکردش درون زمین سنجیده می شد، اما حالا عناوین مهم تر هستند.
من از پاری سن ژرمن سپاسگزارم چون آنها از ابتدا رفتار خوبی با من داشتند. آنها نشان دادند که واقعاً من را می خواهند و مراقبم هستند. از این بابت ممنون آنها هستم، چون امروز از حضور در اینجا بسیار خوشحالم. من پیشنهاد های متعددی دریافت کردم اما خیلی سریع کار با پاری سن ژرمن را تمام کردیم. شیفته پروژه باشگاه، جاه طلبی ها و بازیکنان حاضر در این تیم شدم و همه این عوامل تصمیم گیری را راحت تر کردند.

بارسا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که من دیگر نمی توانم در این باشگاه ادامه دهم، و از آن لحظه به بعد از خودم پرسیدم که چگونه به فعالیت های فوتبالی خود بازخواهم گشت، بنابراین مجبور شدم برای تکمیل دوران حرفه ای خود به دنبال باشگاه دیگری باشم.
لیگ فرانسه
لیگ فرانسه خیلی فیزیکی تر از لالیگاست. اینجا تیم ها به نظر من قدرتمند تر هستند و مسابقات بسیار رقابتی هستند و فضای زیادی وجود ندارد. اکثر بازیکنان از لحاظ فیزیکی بسیار قوی هستند. اینجا در پاری سن ژرمن، رویای همه قهرمانی در لیگ قهرمانان است. باشگاه چند سالی است که با این هدف کار می کند و اخیراً به آن نزدیک شده است... تورنمنت بسیار خوبی است و قهرمانی در آن بسیار سخت است، اما فکر می کنم این گروه از بازیکنان سلاح لازم برای کسب این عنوان را دارند.
تیم های بسیار قدرتمند دیگری هم هستند: چلسی، هر دو تیم شهر منچستر، رئال مادرید، اینتر، بایرن مونیخ،... ما بازیکنان فردی فوق العاده ای داریم که هنوز باید به شناخت خوبی از همدیگر برسیم تا یک تیم را تشکیل دهیم. چون برای فتح عناوین مهم باید به عنوان یک تیم عمل کنید.
کیلیان ام باپه
او زبان اسپانیولی را خیلی عالی صحبت می کند. در تابستان گذشته راجع به آینده اش از او سوال نکردم و نظری هم ندادم چون هنوز او را به خوبی نمی شناسم. اما حالا مانده و از این بابت بسیار خوشحالم.
تفاوت مثلث MSN و MNM
قبل از هرچیزی سن! وقتی اولین بار کنار نیمار بازی کردم، همگی جوان بودیم اما امروز کیلیان ام باپه جوان ترین است. همچنین لوئیس و کیلیان بازیکنان کاملاً متفاوتی هستند. سوارز یک مهاجم نوک ذاتی است، که متخصص بازی در محوطه جریمه است و به گلزنی عادت دارد. در حالیکه کیلیان دوست دارد پا به توپ بیشتری داشته باشد. او بازیکنی بسیار قدرتمند و فوق العاده سریع است، که اگر به او فضا بدهید، می تواند کار شما را تمام کند و گل های زیادی هم به ثمر می رساند. آنها دو بازیکن منحصر به فرد هستند، که ویژگی های متفاوتی دارند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.