سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

توتی: فوتبال زمان من از عشق ساخته شده بود؛ الان اولویت درآمد بیشتر است

توتی: فوتبال زمان من از عشق ساخته شده بود؛ الان اولویت درآمد بیشتر است

فرانچسکو توتی، اسطوره آاس رم که بیست و پنج سال برای این باشگاه به میدان رفت، تنها قهرمانی اش در سری آ با جالوروسی را ارزشمندترین جامی دانست که فتح کرده است.

به گزارش ایران وزشی؛ فرانچسکو توتی، مهاجم افسانه ای سابق آاس رم و تیم ملی ایتالیا که به تازگی 45 ساله شده، در گفتگو با گاردین در خصوص فوتبال دوران گذشته، ماجرای انتقالش به رئال مادرید و اولویت جام هایی که برده، صحبت کرد.

عصر متفاوت فوتبال و تغییر اولویت ها:
من فوتبال بازی کردن را در عصر متفاوتی شروع کردم. آن فوتبال از عشق و محبت ساخته شده بود و به هواداران تعلق داشت. من بیست و پنج سال برای تیمی که دوستش داشتم، بازی کردم. برایم انتخاب خیلی ساده بود. مقایسه آن زمان با فوتبال امروز سخت است چون الان وضعیت پیچیده شده و تجارت بیشتر دخیل است. بازیکنان به تیم هایی می روند که بتوانند بیشترین پول را بگیرند و من این موضوع را درک می کنم.
رد پیشنهاد رئال مادرید و وفاداری به آاس رم:
شهری که در آن متولد می شوید، همیشه زیباترین شهر برای شماست و این برای هرکسی طبیعی است. برای من رم زیباترین شهر جهان است. من فقط رویای بازی برای رم را داشتم و هرکس با وجود هر توصیه ای در نهایت باید با عقل و منطق خودش تصمیم بگیرد. رئال مادرید؟ البته که به پیشنهاد رئال مادرید فکر کرده بودم. اعتراف می کنم روزهایی بود که یک پایم در اسپانیا بود و یک پایم در رم. در نهایت تصمیم گرفتم در خانه بمانم و این تصمیم را با قلبم گرفتم. می توانستم برای رئال مادرید بازی کنم، تجربه بازی در یک کشور دیگر را داشته باشم و تجربه خوبی برایم رقم بخورد اما تصمیمی که با قلب تان بگیرید، هرگز اشتباه از آب در نمی آید.
ارزش بالاتر اسکودتو نسبت به جام جهانی:
  بازنشستگی؟ البته که دوست ندارید هیچ وقت کاری که به آن علاقه دارید را رها کنید. اول با این قضیه خوب کنار نیامدم اما آرام آرام خودم را متقاعد کردم و متوجه شدم بازنشستگی چیز بدی نیست. هدف اصلی ام الان یافتن بازیکنان بااستعداد و آینده دار است (توتی به عنوان ایجنت فعالیت می کند). سعی می کنم تا در این حرفه، کارم را به بهترین شکل انجام دهم. فتح جام جهانی، اوج دستاورد هر فوتبالیستی است اما این قضیه برای بازیکنانی مثل بازیکنان یوونتوس که هر سال جام می برند صادق است تا بازیکنانی که کم تر جام برده اند. برای من، اسکودتوی سال 2001 آاس رم، بهترین دستاوردی که داشته ام. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.