چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

سه وزن پایانی مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان

یک قدم برای تاریخ سازی

یک قدم برای تاریخ سازی
محسن وظیفه
محسن وظیفه خبرنگار

تیم ملی کشتی فرنگی امروز سه کشتی‌گیر در سه وزن پایانی دارد که می‌توانند در جایگاه تیمی ایران نقش مهمی را داشته باشند. میثم دلخانی در وزن 63 کیلوگرم، محمدرضا گرایی در وزن 67 کیلوگرم و رامین طاهری در وزن 87 کیلوگرم سه شاگرد توانای محمد بنا برای سه وزن پایانی هستند که امید زیادی به مدال آوری آنها می‌رود.

ایران ورزشی - تیم ملی کشتی فرنگی امروز سه کشتی‌گیر در سه وزن پایانی دارد که می‌توانند در جایگاه تیمی ایران نقش مهمی را داشته باشند. میثم دلخانی در وزن 63 کیلوگرم، محمدرضا گرایی در وزن 67 کیلوگرم و رامین طاهری در وزن 87 کیلوگرم سه شاگرد توانای محمد بنا برای سه وزن پایانی هستند که امید زیادی به مدال آوری آنها می‌رود. این سه‌کشتی‌گیر برای رسیدن به عنوان قهرمانی اگرچه کار سختی را در پیش دارند اما حضور قهرمان المپیک روی تشک این امیدواری را به وجود آورده که او امروز به مدال طلا برسد و دو نفر دیگر هم به هیچ وجه ناامید نیستند و تمام تلاش خود را می‌کنند که به این مهم برسند و بهترین جایگاه ایران را در تاریخ مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان رقم بزنند. البته قرعه هر سه نفر نشان از این دارد که کار بسیار سخت و دشوار است.
مهم و سرنوشت ساز
میثم دلخانی در وزن 63 کیلوگرم در سال 2019 برای اولین بار حضور در مسابقات قهرمانی جهان را تجربه کرد که البته وضعیت خوبی نداشت اما این کشتی‌گیر دلاور از استان فارس این بار با شرایط متفاوتی راهی این مسابقات می‌شود. او برای رسیدن به مدال البته قرعه سختی را دارد و بعد از استراحت در دور نخست در ادامه باید به مصاف برنده جونز آمریکایی و منکسه آلمانی برود. بعد از عبور از این مرحله در دور سوم او با قرعه استیک آندره برگ نروژی روبه‌رو شود که دارنده مدال جهانی و المپیک است و از امتیاز میزبانی هم برخوردار است. در ادامه هم لابازانوف روس را در پیش دارد. مسیر بسیار سختی در انتظار این کشتی‌گیر جوان است اما عبور از این مسیر سخت نوید اتفاقات بسیار خوشایندی را برای کشتی فرنگی ایران دارد؛ هم دلخانی را به مدال می‌رساند و هم کشتی ایران را روی سکو می‌فرستد. کشتی‌گیران آذربایجان، صربستان و کره‌جنوبی هم در گروه دلخانی قرار دارند. دلخانی طلای امیدها را دارد و اگر در نروژ هم به مدال طلا برسد می‌تواند به یکی از افتخارآفرینان کشتی استان فارس تبدیل شود.
قهرمان وارد می‌شود
محمدرضا گرایی در وزن 67 کیلوگرم پرامیدترین کشتی‌گیر تیم ایران است. کسی که در المپیک و در حضور ستاره‌های نامدار توانست به عنوان قهرمانی برسد حالا چرا در مسابقات قهرمانی جهان به این مهم نرسد؟ او می‌تواند به دومین کشتی‌گیر تاریخ استان فارس تبدیل شود که هم طلای المپیک را کسب کرده و هم طلای جهان را. تا پیش از این امید نوروزی این عنوان مهم را به تنهایی به خودش اختصاص داده بود و حالا چیزی نمانده که اینجا یک شریک پیدا کند. گرایی شاید بزرگترین مشکلش رسیدن بر سر وزن باشد. موضوعی که او را اذیت خواهد کرد. به واسطه وزن کم کردن برای بازی‌های المپیک و حالا هم برای مسابقات قهرمانی جهان باید با غیرت مثال زدنی کیلوهای اضافی را کم کند. او دور اول را استراحت می‌کند اما در دور دوم باید به مصاف شیومادا از ژاپن برود که این هم قرعه سختی است. ژاپنی‌ها در سبک وزن و میان وزن مدعی هستند و حالا باید دید که گرایی چگونه از این مرحله عبور می‌کند. او با کشتی‌گیران آذربایجان، ارمنستان، صربستان و گرجستان همگروه است.
مزد یک عمر زحمت
در وزن 87 کیلوگرم هم قرعه حضور در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی به نام رامین طاهری افتاده کسی که شاید این آخرین فرصتش هم باشد. او در جهانی 2019 هم عضو تیم ملی بود اما نتیجه خوبی نگرفت و حالا با توجه به عملکردی که در چرخه داشته و نتایج دور از انتظار حسین نوری و ناصر علیزاده دوبنده تیم ملی به او رسیده است. او در دور اول با میهائیل برادو از مولداوی روبه‌رو می‌شود. کشتی‌گیران مطرحی چون اسلام عباس‌اف از آذربایجان، گودبادزه از گرجستان و علیرضایف از روسیه در گروه رامین طاهری قرار دارند. رامین طاهری باید به این نکته توجه داشته باشد که اگر در این مسابقات به مدال نرسد شاید دیگر هیچ‌وقت چنین فرصتی را نداشته باشد. این مسابقات زمان برداشت زحماتی است که در یک دهه اخیر در کشتی کشیده و باید به بهترین شکل ممکن از این فرصت استفاده کند.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.