دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

دیدیه دشان: اسپانیا کیفیت خودش را نشان داد؛ به تصمیم لاپورت احترام می گذارم

دیدیه دشان: اسپانیا کیفیت خودش را نشان داد؛ به تصمیم لاپورت احترام می گذارم

سرمربی فرانسه می داند که تیمش در بازی با اسپانیا کار راحتی پیش رو نخواهد داشت.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از سایت یوفا، سرمربی فرانسه در ابتدای این نشست در تحلیل خود از حریف تیمش گفت:

بدون شک اسپانیا با خط دفاعی چهار نفره بازی می کند و من باید مزیت ها و محدویت های سیستم هایی را که در سر دارم، ارزیابی کنم. آن ها در بازی مقابل ایتالیا بیشتر شبیه به ۲-۴-۴ لوزی بازی کردند. مزیت سه دفاعه بودن در امور دفاعی خلاصه نمی شود و همچنین ما را قادر می سازد تا خط حمله ای داشته باشیم که خط دفاع حریف را تهدید کند. این سیستم باعث می شود علاوه بر بزرگ شدن زمین، در مرکز میدان هم برتری عددی داشته باشید.

دشان ادامه داد:

این که فرصت کار با توپ را به اسپانیا ندهید، غیر ممکن است. داشتن برتری در مالکیت توپ، در خون آن هاست. می توان پرس کرد ولی آن ها این قابلیت را دارند که توپ را از زیر پرس بیرون بیاورند. آن ها در بازی با ایتالیا همچنین وقتی توپ را از دست می دادند، ایتالیا را خیلی خوب تحت فشار می گذاشتند. اسپانیا کیفیت بازی خودش را نشان داده است. ما نسبت به آن ها تجربه بیشتری داریم ولی این ضمانت دهنده هیچ چیزی نیست. برای رسیدن به جام، باید تمامی امورات را به درستی انجام بدهیم.
دشان در ادامه در خصوص صدمین بازی ملی آنتوان گریزمان گفت:

حضور طولانی مدت او تنها در بازی کردن خلاصه نمی شود. کافی است نگاهی به تاثیرات او، گل هایی که می زند و گل هایی که می سازد بیاندازید. خوشبختانه او از مصدومیت ها دور مانده است و من امیدوارم این روند ادامه دار باشد. او برای ما عملکرد خارق العاده ای داشته است. 
دشان در رابطه با پل پوگبا افزود:

قصد اضافه کردن به وظایف دفاعی پل را ندارم. او یک هافبک تهاجمی کامل است و می تواند تفاوت را رقم بزند. اما همچنین در امور دفاعی هم توانایی های زیادی دارد. 
دشان در خصوص آیمریک لاپورت هم صحبت کرد؛ بازیکنی که روزگاری دنبال بازی کردن برای فرانسه بود و حالا با پیراهن اسپانیا بازی می کند.

فرصتی فراهم نشده است که با او صحبت کنم. او در یورو بازی کرد. قبلا در کنار ما بود و حالا برای اسپانیا بازی می کند. این انتخاب خودش بود و من به آن احترام می گذارم. این مسیری است که خودش انتخاب کرده است؛ حتی اگر فردا مسیرمان به هم برسد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.