یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

دو عضو پیشکسوت هیأت مدیره باید با رأی بازیکنان مشخص شوند

محرمی:هوینس،رمنیگه و بکن باوئر هم مدیریت نخوانده بودند اما سال‌ها مدیریت فوتبالی کردند

محرمی:هوینس،رمنیگه و بکن باوئر هم مدیریت نخوانده بودند اما سال‌ها مدیریت فوتبالی کردند
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

مجتبی محرمی بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی معتقد است وی‌ای‌آر در دیدار تیم ملی کشورمان در دو بازی مقابل سوریه و امارات خیلی به ایران در نتیجه‌گیری کمک کرد. محرمی گذشتن از سد کره را گام مهمی برای حضور در جام جهانی می‌داند‌. او همچنین در رابطه با تعیین اعضای هیأت‌‌ مدیره پرسپولیس به وزیر ورزش پیشنهاد جدیدی را ارائه می‌دهد‌. گفت و گوی خواندنی محرمی با ایران ورزشی را با ما مرور کنید‌.

به گزارش ایران ورزشی؛ مجتبی محرمی بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی معتقد است وی‌ای‌آر در دیدار تیم ملی کشورمان در دو بازی مقابل سوریه و امارات خیلی به ایران در نتیجه‌گیری کمک کرد. محرمی گذشتن از سد کره را گام مهمی برای حضور در جام جهانی می‌داند‌. او همچنین در رابطه با تعیین اعضای هیأت‌‌ مدیره پرسپولیس به وزیر ورزش پیشنهاد جدیدی را ارائه می‌دهد‌. گفت و گوی خواندنی محرمی با ایران ورزشی را با ما مرور کنید‌.

بازی‌مان مقابل امارات را چگونه ارزیابی کردید؛ دیداری که می‌رفت با اخراج شجاع گره بخورد اما کمک‌داور ویدئویی به نظر به موقع کمک‌مان کرد!
    بازی به لحاظ بار فنی خیلی نکته خاصی نداشت و ما به نسبت بازی‌‌های قبلی‌مان کمی متفاوت‌تر ظاهر شدیم و آنچنان که باید ظاهر نشدیم البته کمی هم طبیعی است چون اماراتی‌ها بعد از بردهای قاطع قبلی‌مان بالاخره بیکار نبودند و تیم ما را حسابی آنالیز کرده بودند‌. کارمان هم بعد از اینکه چند فرصت را از دست دادیم روی یک صحنه داشت گره می‌خورد و در حال ده نفره شدن بودیم که کمک‌داور ویدئویی شجاعانه تصمیم گرفت و شجاع ما را به تیم ملی برگرداند تا ما ده نفره نشویم و با انگیزه‌ای بالاتر بجنگیم و با گل خوب مهدی طارمی از سد امارات هم بگذریم. در مورد کمک‌داور ویدئویی باید اینطور توضیحم را کامل کنم که بازی‌مان مقابل امارات اولین بازی نبود که وی‌ای‌آر کمک‌مان کرد بلکه دفعه دوم یا سومی بود که کمک‌داور ویدئویی واقعاً به سود ما کار کرد‌. مثلاً در دیدارمان مقابل سوریه، مهدی طارمی در صحنه‌ای از بازی با آرنج به صورت بازیکن سوری زد که صددرصد اخراج داشت اما خوشبختانه این صحنه گرفته نشد‌. در نیمه اول بازی با امارات هم شنیدم کمک‌داور ویدئویی نبوده وگرنه در خطای دوم شاید نورافکن باید اخراج می‌شد. در صحنه سوم هم که یک بار دیگر وی‌ای‌آر به مددمان رسید و شجاع را نگه داشت تا با ماندن شجاع تیم ما در ادامه متحول شده و حریف را شکست دهد‌. کسب سه امتیاز بازی‌مان مقابل امارات خیلی مهم بود که خوشبختانه به آن رسیدیم و به این ترتیب اگر کره را هم ببریم 12 امتیازی می‌شویم و دیگر مشکل چندانی برای جام جهانی نخواهیم داشت‌.
اما هنوز بازی‌های زیادی باقی مانده و شاید زود باشد که از حالا حرف از صعود بزنیم!
    نه من فکر نمی‌کنم اگر کره را ببریم مشکل خیلی زیادی برای ادامه راه داشته باشیم و راه اصلی صعود را رفته‌ایم‌. در واقع برد مقابل کره کلید صعود ماست چون عراقی که خیلی روی آن حساب می‌کردیم خیلی بد کار کرده و با این وجود فقط کره می‌ماند که ان‌شاءالله در تهران کار آنها را هم با وجود تماشاگرانی که تشنه حضور در ورزشگاه هستند یکسره می‌کنیم.
خط دفاع ما در مقابل امارات آن صلابت دیدارهای قبلی را نداشت!
    شاید در چند صحنه ناهماهنگی‌‌هایی وجود داشت اما همین که گل نمی‌خوریم یعنی خط دفاع ما موفق بوده است‌.
تعویض‌‌های سرمربی تیم ملی‌مان به نظر خیلی در پیروزی‌مان مؤثر بود.
    حضور قلی‌زاده و بیرون کشیدن نورافکنی که یک کارت زرد داشت و احتمال اخراجش وجود داشت خیلی خوب بود و تعویض‌های سرمربی تیم ملی‌مان و تغییراتش کارگشا بود و به تیم ما و روند مثبت تیم‌مان خیلی کمک کرد‌.
از تیم ملی جدا شویم چون همیشه تمایل دارید که ما در رابطه با پرسپولیس و شرایطش از شما بپرسیم‌.
    بله واقعاً همین‌طور است و من همیشه دوست داشته و دارم در رابطه با تیم محبوبم نظر بدهم‌.
برادر سرمربی سپاهان در گفت و گویش با روزنامه ایران ورزشی گفته که در لیگ بیست و یکم ترمز قهرمانی‌‌های پرسپولیس کشیده شده و دیگر پرسپولیس نمی‌تواند قهرمانی دیگری کسب کرده و سپاهان صددرصد قهرمان خواهد شد‌.
    پنج سال است که می‌گویند قهرمانی پرسپولیس تمام است اما باز می‌بینیم پرسپولیس خیلی مقتدرانه قهرمان شده و موفق می‌شود گلات قهرمانی را هم بزند‌. همان سالی که روی تفاضل گل با برانکو هم قهرمان نشدیم و استقلال خوزستان قهرمان شد اگر طارمی پنالتی‌اش را گل زده بود و چند شانس مسلم دیگری که از دست دادیم و ناباورانه قهرمان نشدیم همان سال هم ما قهرمان بودیم‌. من برخلاف گفته بازیکن سپاهان فکر نمی‌کنم این تیم یا تیم دیگری از مدعیان به حریم پرسپولیس، ابرقدرت فوتبال ایران بتواند وارد شود و ما به امید خدا و تلاش کادر فنی کاربلد و بازیکنان خوبمان ششمین قهرمانی متوالی را این بار با حضور تماشاگرانمان در ورزشگاه جشن می‌گیریم‌.
در رابطه با الهلال و این دیدار تعیین‌کننده برای پرسپولیس چه نظری دارید؟
    باید الهلال را ببریم چون راه دیگری نداریم‌. همه تیم‌ها در عربستان خوب هستند مثلاً همین الوحده را می‌گفتند تیم قوی نیست اما دیدید که در جمع هشت تیم حضور دارد با این وجود ما آنقدر تیم خوبی هستیم که بتوانیم از سد الهلال یا النصر و الوحده بگذریم و ا‌ن‌شاءالله به همین مهم هم می‌رسیم‌.
در رابطه با تعیین مدیرعامل پرسپولیس شما چه کسی را بهترین می‌دانید؟
    آقای دادکان بدون شک بهترین هستند و دیدید که حتی خود آقای کاشانی هم ایشان را بهترین دانستند به همین دلیل از آقای سجادی به عنوان پیشکسوت پرسپولیس خواهش می‌کنم آقای دادکان را به سمت مدیرعاملی پرسپولیس منصوب کنند؛ همان‌طور که مدیرعامل استقلال را تعیین کردند و به ایشان مجوز فعالیت دادند‌. شرایط پرسپولیس خیلی حساس است به همین دلیل وزارت ورزش باید در خصوص پرسپولیس با حساسیت بیشتری کار کند‌. در همین رابطه از هواداران پرسپولیس هم می‌خواهم حتی اگر لازم باشد مقابل وزارت ورزش تحصن کنند و خواهان تعیین مدیرعامل و رسیدگی به شرایط و مشکلات پرسپولیس شوند چون پرسپولیس بالاخره پرافتخارترین تیم ایران و در حال حاضر تنها نماینده کشورمان در آسیا محسوب می‌شود به همین دلیل وزارت ورزش باید بهترین تصمیم را در رابطه با مدیرعامل و هیأت‌‌ مدیره پرسپولیس بگیرد تا باشگاه هم بالاخره به ثبات مدیریتی و هیأت‌‌ مدیره برسد‌.
شما هم معتقدید دو عضو از اعضای هیأت‌‌ مدیره پرسپولیس باید پیشکسوت فوتبالی باشند؟
  حتماً حضور دو عضو پیشکسوت فنی در جمع اعضای هیأت‌‌ مدیره ضروری است‌.
اما یکی از پیشکسوتان پرسپولیس معتقد بودند حتماً نباید عضو هیأت‌‌ مدیره پیشکسوت باشد و در واقع فردی که علم مدیریت داشتند را برای حضور در هیأت‌‌ مدیره اصلح‌تر و ارجح‌تر دانستند‌.
    درست است که من مجتبی محرمی درس مدیریت نخوانده‌ام اما همین الان امثال مایلی‌کهن که فوتبالی هستند و تحصیلکرده، در بین پیشکسوتان کم نداریم‌. در خصوص خودم هم گفتم من درس مدیریت نخوانده‌ام اما قطعاً سی چهل میلیون هوادار را همراه خودم دارم و اینقدر به بچه‌‌های تیم پرسپولیس نزدیکم که خیلی کارها می‌توانم انجام بدهم‌. در واقع مدیریت نخوانده‌ام اما فوتبال را بلدم و خوب می‌دانم باید چه کار کنم که فوتبالی کار کنم و عملکرد موفقی داشته باشم‌. شما قطع به یقین بدانید حرفی هم بزنم بازیکن حرف مرا گوش می‌دهد چه بسا که قبلاً هم زمانی که در پرسپولیس بودم وقتی حرف می‌زدم به عنوان کاپیتان حرفم احترام داشت. خدا را شکر همین الان هم حرفمان خریدار دارد چون حرفی که می‌زنیم و تصمیمی که می‌گیریمفوتبالی است‌. یک نمونه هم باید بگویم که حرفم را بیشتر ثابت کنم؛ اگر دقت کنید امثال بکن باوئر یا رومنیگه یا اولی هوینس هم درس مدیریت نخوانده‌اند اما سال‌ها در کارهای مدیریتی و رأس بایرن مونیخ عالی کار کردند و مشکلی هم پیش نیامد و بهترین بهره را داشت‌.
از بین پیشکسوتان پرسپولیس چه کسانی انتخاب شما هستند؟
    به نظرم رأی‌گیری باید از اعضای تیم و بازیکنان پرسپولیس در این خصوص گرفته شود، این یعنی بدون آنکه نام بازیکن مشخص شود از او در رابطه با گزینه‌‌های پیشکسوت پرسپولیس و کاندیدا در هیأت‌‌ مدیره رأی‌گیری شود تا به نظرم بهترین گزینه‌‌های پیشکسوت انتخاب شوند‌.
گویا حرف دیگری هم دارید که می‌خواهید آن را بازگو کنید!
    بله واقعاً ناراحتم که چرا فینال سوپرجام را برگزار نکردند تا پرسپولیس با برگزاری حداقل یک بازی رسمی راهی عربستان شود؛ کاری که اگر انجام می‌شد پرسپولیس آماده‌تر و باروحیه‌تر ناشی از قهرمانی در یک بازی مهم می‌توانست به عربستان برود و پای به مصاف با الهلال بگذارد‌.
اما قرار است پرسپولیس در سومین بازی تدارکاتی‌اش به مصاف سپاهان برود که اتفاقاً حریفش هم نایب قهرمان لیگ است‌.
    بله بازی بدی نیست اما بالاخره بازی با سپاهان دیدار رسمی نیست، اصلاً شاید در کار و بازی دو تیم هیچ مماشاتی هم در کار نباشد اما باز هم این دیدار جای بازی رسمی را نمی‌گیرد‌.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.