سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰

ماتیپ: فن دایک یک مدافع کامل است؛ دلمان برای او تنگ شده بود

ماتیپ: فن دایک یک مدافع کامل است؛ دلمان برای او تنگ شده بود

مدافع لیورپول می گوید بابت برگشت فن دایک به خط دفاعی تیم بسیار خوشحال است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از وب سایت رسمی باشگاه لیورپول، با بازگشت ویرجیل فن دایک از مصدومیتی طولانی مدت، جوئل ماتیپ و فن دایک یک بار دیگر در مسابقات این فصل زوج خط دفاع لیورپول را تشکیل می دهند. ضمن این که قرمزهای آنفیلد در این فصل ابراهیما کوناته را به خدمت گرفتند و لیورپول در هر دو حضور این مدافع توانسته است کلین شیت کند. حال جوئل ماتیپ در این باره در گفتگو با وب سایت باشگاه لیورپول گفته است:

بازی مجدد در کنار ویرجیل برایم عالی بوده است. مدت ها بود که او بیرون بود و خیلی خوشحالم که فن دایک به مستطیل سبز برگشته است. او یک مدافع کامل است. پا به توپ خونسرد عمل می کند و هنگام توپ گیری هم عالی است. وقتی بازی می کنیم، او رهبر تیم است و دلمان برایش تنگ شده بود. بازگشت او اتفاقی خوب برای ماست. 
ماتیپ در مورد کوناته نیز گفت:

ایبو به خوبی در حال جا افتادن در تیم است. معمولا اندکی زمان برای جا افتادن و پیدا کردن ارتباطی خوب با سایر مدافعین لازم است.
مدافع شماره 32 لیورپول در مورد ارتباط مدافعین با دروازه بان و هافبک دفاعی تیم نیز گفت:

همه ما ایده ای مشترک در مورد نحوه دفاع کردن داریم اما طبیعتا هر کس واکنشی متفاوت دارد و باید با هم وفق پیدا کنیم. بستگی به 6 نفری دارد که در زمین بازی می کنند زیرا همه ما به یک شکل بازی نمی کنیم و به همین خاطر همیشه باید اندکی تغییر ایجاد کنیم اما ایده کلی نحوه بازی و دفاع همیشه به یک شکل است. تغییرات کوچک لازم است زیرا هر بازیکن متفاوت است. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.