یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

آل‌کثیر انتخاب اول یحیی برای خط حمله است

ریاض جایی برای بازگشت عیسی به قله

ریاض جایی برای بازگشت عیسی به قله
محمد قراگزلو
محمد قراگزلو خبرنگار

بعد از آن شش ماه سخت محرومیت، عیسی در دومین بازی برای پرسپولیس گل زد. بعد از بازی 6 دقیقه‌ای در مشهد مقابل پدیده، درست فردای روزی که محرومیت آل‌کثیر تمام شده بود (14 فروردین ماه) مقابل نساجی و در دومین بازی پای عیسی دوباره به گل باز شد. آن روز هم او آماده نبود و فقط در زمان درست در جای درست حضور داشت تا با پاس عالیشاه مقابل دروازه خالی بازگشتش را به بهترین شکل جشن بگیرد.

به گزارش ایران ورزشی؛ بعد از آن شش ماه سخت محرومیت، عیسی در دومین بازی برای پرسپولیس گل زد. بعد از بازی 6 دقیقه‌ای در مشهد مقابل پدیده، درست فردای روزی که محرومیت آل‌کثیر تمام شده بود (14 فروردین ماه) مقابل نساجی و در دومین بازی پای عیسی دوباره به گل باز شد. آن روز هم او آماده نبود و فقط در زمان درست در جای درست حضور داشت تا با پاس عالیشاه مقابل دروازه خالی بازگشتش را به بهترین شکل جشن بگیرد. برای عیسی ده دقیقه بازی و یک گل می‌توانست بزرگترین دستاورد مهم در بازگشت دوباره به پرسپولیس باشد و همه را امیدوار کند که همین‌گونه هم شد.
بعد از آن اما عیسی فرصتی برای پروراندن توانایی‌های خود در بازی‌های لیگ و مقابل حریفان معمولی‌تر نداشت چرا که تیم به هند رفت تا در سطحی بالاتر رقابت کند؛ لیگ قهرمانان 2021 مرحله گروهی. عیسی در هند هنوز بازیکن نود دقیقه‌ای نبود و دو بازی اول مقابل الوحده و الریان را از روی نیمکت تماشا کرد. با شش امتیازی شدن تیم و رسیدن به حریف راحت‌تر، از بازی سوم مقابل گوا یحیی به شماره 72 اعتماد کرد. آل‌کثیر در چهار بازی پیاپی فیکس بود و دو گل به گوا و الریان زد تا با امیدواری به لیگ برگردد.

گلزن بازی‌های بزرگ
اما بهترین اتفاقات برای او در بازگشت به لیگ و با گلزنی مقابل سپاهان در اصفهان و به ثمر رساندن تک گل سه امتیازی دربی اتفاق افتاد تا همه یادشان بیفتد پرسپولیس در آن شش ماه چقدر از نداشتن این مهاجم ضرر کرده است.
عیسی فرصت داشت تا در جام حذفی و بازی مقابل  بندر عامری به روند گلزنی‌هایش ادامه دهد اما در روزی که تیم 4 گل زد سهم او از این تعداد گل مقابل تیم دسته دومی هیچ بود.
در مسابقه بعدی لیگ عیسی در فولاد شهر و بازی حساس مقابل ذوب‌آهن کاری از پیش نبرد و تعویض شد تا در روز گلزنی مغانلو و عبدی او ضرری دوجانبه کرده باشد. بعد از این بازی لیگ برای بازی‌های ملی تعطیل شد و پرسپولیس باید با بازی سوپرجام به مسابقات داخلی برمی‌گشت. عیسی تک گل قهرمانی را مقابل تراکتور با مهارت بالا به ثمر رساند تا بعد از گلزنی مقابل سپاهان، استقلال و تراکتور همه او را گلزن بازی‌های بزرگ و مهم‌ترین بازیکن خط حمله پرسپولیس به حساب بیاورند اما انگار درست از همان روز دوران افت و بدشانسی آل‌کثیر شروع شده بود.

شروع دوران بدشانسی و افت
بدشانسی عیسی وقتی رقم خورد که در همان بازی سوپرجام انگشت دستش شکست و بازی کردن در ترکیب تیم با دست آتل شده تقریباً غیرممکن بود.
مهاجم خوزستانی پرسپولیس در دو بازی با فولاد و مس رفسنجان فیکس بود اما هر بار در گلزنی ناکام ماند و تعویض شد. او در بازی مهم مقابل گل‌گهر و پیروزی درخشان سه بر یک هم به عنوان بازیکن ذخیره به میدان رفت و سهمی در گل‌های تیمش نداشت. درست در همین روزها بود که عیسی شاهد گلزنی‌های پیاپی مهدی عبدی و احمد نوراللهی بود و کم‌کم موقعیت خوبش در ترکیب را از دست می‌داد.
مصدومیت کشاله ران که در بازی فولاد نصیب عیسی شد بدشانسی‌های او را تکمیل کرد و اینچنین او در بازی با آلومینیوم اصلاً به لیست تیمش راه نیافت تا برای دربی حذفی آماده شود. عیسی به دربی رسید اما طبیعتاً نمی‌توانست فیکس باشد. او از دقیقه 74 به بازی رفت  و تا دقیقه 120 دوید اما این بار دربی برای او با از دست دادن پنالتی و شکست تیمش به بدترین شکل ممکن تمام شد.

تماشاگر گلزنی‌های عبدی و احمدنور
در بازی‌های مقطع پایانی فصل هم عیسی موقعیت جالبی در ترکیب تیمش نداشت و وقتی بار گلزنی تیم روی دوش نوراللهی و عبدی افتاد به مهاجمی نیمکت‌نشین بدل شد که در زمان‌های کوتاهی که به میدان می‌رفت دنبال احیای مجدد خویش می‌گشت. او در برد 5 گله مقابل ماشین‌سازی بازیکن ذخیره بود و هیچ سهمی از این همه گل برنداشت. مقابل تراکتور فیکس شد تا بلکه خاطره خوش بازی سوپرجام را زنده کند اما تیم سه گل زد و سهم عیسی هیچ بود تا تعویض شود  و در نهایت مقابل پیکان و در بازی آخر فصل هم از روی نیمکت دو گل تعیین کننده عبدی و نوراللهی را به تماشا نشست تا با وجود رسیدن به اولین قهرمانی لیگ برتر و ثبت این افتخار در کارنامه بازیگری‌اش، فصل برای او خوب تمام نشود.
عیسی با دو گل آسیایی، سه گل لیگ برتری و یک گل سوپرجام  این فصل را پشت سر گذاشت اما فاصله شروع فصل تازه از آخرین بازی فصل قبل آنقدر کم بود که جایی در تفکرات یحیی برای بازگشت به ارنج اصلی پیدا نکرد.
در بازی آسیایی مقابل استقلال تاجیکستان، آل‌کثیر نیمکت‌نشین شد تا عبدی و امیری در خط حمله بازی کنند. او در بیست دقیقه پایانی همراه حامد پاکدل به زمین رفت و تنها دنبال توپ دوید اما تحرکاتش به تیم کمک کرد.

بازگشت دوباره به تفکرات یحیی
آل‌کثیر اما بعد از بازی دوشنبه  دوباره راه نفوذ به قلب و ذهن یحیی را پیدا کرد و انگار بعد از جدایی مغانلو و ناکامی در راه جذب مهاجم خارجی حالا گل‌محمدی متقاعد شده که از عیسی دوباره در ترکیب اصلی استفاده کند؛ آن هم در یک بازی مرگ و زندگی و فوق‌العاده مهم مقابل الهلال در ریاض!
عیسی در هر سه بازی تدارکاتی مقابل پیکان، شهرداری آستارا و سپاهان در ترکیب اصلی قرار داشته و به نظر می‌رسد گزینه اول کادر فنی برای خط حمله است. در واقع به نظر می‌رسد یحیی و همکارانش درباره استفاده از آل‌کثیر مقابل الهلال به قطعیت رسیده‌اند و برای انتخاب زوج او در خط حمله شک دارند. در واقع بعد از جدایی مغانلو، حالا عیسی موفق شده مهدی عبدی را دوباره جا بگذارد و با توجه به تازه‌وارد بودن حامد پاکدل جایگاه از دست رفته‌اش را پس گرفته است.
عیسی آل‌کثیر که یک سال قبل و پیش از محرومیتش در بدو ورود به پرسپولیس گل کرده و در لیگ قهرمانان گل‌های فوق‌العاده مهمی مقابل شارجه، پاختاکور و السد به ثمر رسانده بود حالا فرصت این را خواهد داشت تا دوباره در میدانی بین‌المللی خودنمایی کند و چه جایی بهتر از ریاض، مرحله یک‌چهارم نهایی، جلوی چشم هزاران تماشاگر عربستانی و مسابقه‌ای پربیننده که غرب آسیا به آن چشم دوخته است.

117 روز دور از گل
عیسی آل‌کثیر بعد از گلزنی در بازی تدارکاتی مقابل سپاهان بازگشتش به ارنج اصلی خط حمله پرسپولیس را رسماً اعلام کرد. حالا او دوباره امید اول گلزنی در یک مصاف بزرگ خواهد بود. حالا همه هواداران پرسپولیس دوست دارند اتفاقی که او پیش‌تر در بازی با پاختاکور، السد، تراکتور، سپاهان و استقلال رقم زده بود را تکرار کند و دوباره گلزن بازی‌های بزرگ لقب بگیرد.
از آخرین گل عیسی برای پرسپولیس (30 خرداد در سوپرجام مقابل تراکتور) تا بازی هفته آینده با الهلال 117 روز خواهد شد که او گل نزده و این آمار منفی بیشتر از هر کسی برای خودش آزاردهنده و دردناک است اما باور کنید اگر گل عیسی در ریاض و آن مسابقه فوق حساس به ثمر بنشیند و صعود به نیمه نهایی را میسر کند همه یادشان خواهد رفت که چرا آل‌کثیر بعد از آن درخشش اولیه و سپس بازگشت بزرگ بعد از شش ماه محرومیت، چیزی حدود چهار ماه گل نزده بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.