پنج شنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

پورموسوی: تیم ملی نباید در فاز دفاعی غافلگیر شود

پورموسوی: تیم ملی نباید در فاز دفاعی غافلگیر شود

سرمربی فصل گذشته صنعت نفت آبادان با بیان اینکه تیم ملی نباید در فاز دفاعی غافلگیر شود تاکید کرد که صعود به جام جهانی موفقیت بزرگی نیست

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از تسنیم، سید سیروس پورموسوی درباره شرایط تیم ملی فوتبال در آستانه دیدار با کره جنوبی گفت:

این یکی از بهترین تیم‌هایی است که در چند دهه اخیر دیده‌ایم و در هر پست چند بازیکن سطح بالا داریم، با این حال در بحث دفاعی باید شرایط بهتری را تجربه کنیم.
این مربی ادامه داد:

تیم ما با این کیفیت و بازیکنانی که دارد نباید به راحتی مقابل تیمی مثل امارات در عمق دفاع غافلگیر شود و اگر VAR به دادمان نمی‌رسید معلوم نبود که نتیجه چطور رقم می‌خورد. این درست است که کم گل خورده‌ایم ولی باید برخی ضعف‌ها را در خط دفاعی برطرف کنیم. عدم انجام بازی‌های دوستانه و زمان کمی که کادر فنی قبل از بازی‌ها در اختیار دارد می‌تواند در این موضوع تاثیرگذار باشد.
او در خصوص اینکه برخی در موفقیت‌های تیم ملی نقش زیادی را به دراگان اسکوچیچ نمی‌دهند، تاکید کرد:

نمی‌توانم با این موضوع موافق باشم چون وقتی یک تیم نتیجه می‌گیرد  سرمربی هم تاثیرگذار است. من هم ممکن است انتقادهایی از تیم ملی داشته باشم ولی وقتی تیمی نتیجه می‌گیرد باید به سرمربی و بازیکنانش احترام گذاشت.
پورموسوی در پاسخ به این پرسش که آیا ایران به جام جهانی صعود خواهد کرد گفت:

صعود به جام جهانی موفقیت بزرگی نیست، در حال حاضر در قاره آسیا 5 کشور این شانس را دارند که به جام جهانی بروند. به قول مجید جلالی ما از لحاظ نیروی انسانی در آسیا اول هستیم و با این همه بازیکن باکیفیت نباید صعود به جام جهانی را یک اتفاق مهم و بزرگ قلمداد کنیم. باید دنبال برنامه‌ریزی باشیم و با بهبود امکانات کاری کنیم که در جام جهانی موفقیت‌های‌ بزرگتری را به دست بیاوریم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.