پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

غلامی، مهری یا آزادی؛ کدام یک از لیست خارج می‌شوند؟

استقلال 3 خارجی می‌خواهد، یک جای خالی دارد!

استقلال 3 خارجی می‌خواهد، یک جای خالی دارد!

همان‌طور که قابل پیش‌بینی بود بعد از جذب روزبه چشمی لیست استقلال به مرزی رسیده که فقط یک بازیکن بزرگسال دیگر می‌تواند اضافه شود.

به گزارش ایران ورزشی؛ همان‌طور که قابل پیش‌بینی بود بعد از جذب روزبه چشمی لیست استقلال به مرزی رسیده که فقط یک بازیکن بزرگسال دیگر می‌تواند اضافه شود. شاید اگر فرهاد مجیدی چند روز قبل مصاحبه نمی‌کرد و صراحتاً از جذب دو تا سه بازیکن خارجی جدید پرده برنمی‌داشت این ماجرا مسأله‌ای برای او و استقلال ایجاد نمی‌کرد اما چنانچه مجیدی عزمش را برای جذب دو سه بازیکن جدید خارجی جزم کرده باشد و این بازیکنان نیز جزو سهمیه بزرگسالان باشند، هیچ راهی جز خارج کردن نام برخی بازیکنان بزرگسال از فهرست استقلال باقی نخواهد ماند.
در این میان نگاه‌ها به سمت سعید مهری چرخیده و حتی برخی هم به نام عارف غلامی که با مصدومیت مواجه شده، اشاره می‌کنند. در خط حمله نیز یکی دو بازیکن ممکن است مورد توجه قرار بگیرند که شاید آن بازیکن محمدرضا آزادی باشد. یعنی اگر استقلال قصد داشته باشد بازیکنانی در خط دفاع، میانی و حمله خود جذب کند بدون شک باید نام دو بازیکن را از فهرست کنار بگذارد اما سرمربی استقلال به طور شفاف اعلام نکرده که تعداد خارجی‌های جدید که قطعاً به استقلال می‌آیند چند نفر و اینکه قرار است در چه پست‌هایی بازیکن به خدمت گرفته شود.
آنچه اما نباید مورد بی‌توجهی قرار بگیرد، این است که به طور قطع استقلال نیاز به مهاجم خارجی دارد و جذب یک هافبک طراح نیز ضروری است چرا که استقلال در فصل جاری نه اسماعیلی را در اختیار دارد و نه قایدی؛ دو بازیکنی که در بازی‌سازی عصای دست مربیان استقلال در لیگ بیستم بودند. در واقع انتخاب بازیکنان جدید براساس ضروری‌ترین نیازهای استقلال انجام خواهد شد و به احتمال زیاد ابتدا فرهاد مجیدی به سراغ جذب بازیکن در خط حمله خواهد رفت، بعد در خط میانی و سرانجام در خط دفاع گزینه‌های مورد نظر خود را مورد ارزیابی قرار خواهد داد.

شایعه عجیب جدایی وریا غفوری!
در حالی که صحبت از جابه‌جایی‌هایی در لیست استقلال به میان آمده اما برخی شایعات موضوع حذف و اضافه‌های احتمالی در آینده را به چالش کشیده‌اند. شایعه عجیب این است که برخی مدعی شده‌اند که وریا غفوری قرار است از لیست استقلال کنار گذاشته شود! خبری که نه فرهاد مجیدی آن را تأیید می‌کند و نه مدیرعامل باشگاه استقلال! شایعه‌سازان دلیل کنار گذاشتن وریا غفوری را برخی مسائل فرعی می‌دانند که اصلاً با عقل جور درنمی‌آید و بعید است که حتی این موضوع به ذهن فرهاد مجیدی نیز رسیده باشد. انتشار این خبر روز گذشته تا حدی ذهن هواداران استقلال را در فضای مجازی به هم ریخت اما حتی اگر مجیدی قصد داشته باشد در پست دفاع راست، بازیکن خارجی به خدمت بگیرد، بسیار بعید است که استقلال پولش را هزینه جذب بازیکن در پستی کند که درآن دو بازیکن دارد، باز هم این ماجرا ارتباطی به کنار گذاشتن وریا غفوری نخواهد داشت و این بازیکن که اکنون جزو آماده‌ترین بازیکنان استقلال در تمرینات نیز به شمار می‌رود و فصل پیش نیز یکی از بهترین بازیکنان استقلال محسوب می‌شد، بدون شک در استقلال باقی خواهد ماند. ظاهراً برخی برای برهم زدن آرامش استقلال در تلاشند هرشایعه‌ای را نشر دهند و این بار دست گذاشته‌اند روی وریا غفوری تا میان او و مربیان و مدیریت شکاف ایجاد کنند. این ماجرا در حقیقت اولین جرقه حاشیه‌سازی‌های جدید در باشگاه استقلال محسوب می‌شود که نباید توجه آن‌چنانی به آن داشت و در حذف و اضافه‌های احتمالی آتی به طور قطع نام وریا غفوری در میان نخواهد بود و کاپیتان استقلال همچنان به کارش در این باشگاه ادامه خواهد داد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.