شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰

آرسن ونگر: به زودی تصمیمات آفساید به طور خودکار گرفته خواهند شد

آرسن ونگر: به زودی تصمیمات آفساید به طور خودکار گرفته خواهند شد

سرمربی سابق باشگاه آرسنال معتقد است که مدت زمانی که با VAR صرف درست یا غلط بودن تصمیم گیری آفساید می شود، بسیار زیاد است و باور دارد که سرعت این فرایند باید بیشتر شود.

به گزارش ایران ورزشی؛آرسن ونگر نیز معتقد است که تصمیمات آفساید تا سال آینده به وسیله تکنولوژی گرفته خواهند شد. تکنولوژی ای که نقش آن در تصمیمات داوری روز به روز در حال افزایش است و سابق بر این، شاهد تکنولوژی خط دروازه و VAR بوده ایم. آرسن ونگر که اخیرا از سوی فیفا به عنوان مدیر توسعه جهانی فوتبال منصوب شده، معتقد است گام بزرگ بعدی بسیار نزدیک است و آفساید بودن یا نبودن موقعیت ها به وسیله تکنولوژی رقم خواهد خورد و کار برای داوران بسیار راحت خواهد شد. ونگر در این باره به گل گفته است:

فرایند کمک گرفتن از VAR در تصمیم آفساید خیلی آهسته است. ما به پیشرفت در زمینه تصمیم گیری آفساید نیاز داریم. معتقدم که در جام جهانی 2022 قطر در این زمینه بهتر عمل خواهیم کرد و قادر خواهیم بود تا به فرایند این تصمیم گیری سرعت عمل ببخشیم و کمتر مسابقه را از جریان بیندازیم، اتفاقی که این روزها به دلیل VAR بسیار شایع شده است، در آن تب و تاب مسابقه شما منتظر این هستید که ببینید تصمیمی عادلانه برای شما اتخاذ شده است یا خیر. شانس بسیار بزرگی وجود دارد که در جام جهانی 2022 تصمیم آفساید، خودکار و به کمک تکنولوژی گرفته شود.
موافق استفاده از VAR هستید یا نه؟

برخلاف انتقاداتی که از VAR می شود، من فکر می کنم که تاثیر مثبتی در فوتبال داشته است. اما اگر قرار بود از VAR فردا رونمایی شود، همه مردم مخالفش می بودند. ما در این مدت متوجه شدیم که VAR می تواند مانع یک سری تصمیمات بد در مسابقه های حساس شود. اما نقاط ضعفی دارد که نیاز دارد تا برطرف شود. سطح کمک داوران ویدیویی ممکن است به اندازه داوران وسط نباشد، اما در آینده پیشرفت خواهند کرد. مشکلی که وجود دارد این است که ما به تعداد نفرات بالایی احتیاج داریم که این کمی پر هزینه است. این سیستم کمک مفیدی به فوتبال کرده است. ما قبل از VAR آمار 93 درصد تصمیمات عادلانه را در فوتبال داشتیم که امروزه با VAR این عدد به 97 درصد رسیده است. داریم درباره صدها تصمیمی که در مسابقات سراسر دنیا گرفته می شود صحبت می کنیم و این چیز کمی نیست.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.