شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰

سرخیو آگوئرو: از آمدن به بارسلونا پشیمان نیستم

سرخیو آگوئرو: از آمدن به بارسلونا پشیمان نیستم

سرخیو آگوئرو تابستان گذشته و بعد از یک دهه حضور درخشان در منچسترسیتی که به ثبت 184 گل در 275 بازی برای سیتی‌زن‌ها انجامید، راهی بارسلونا شد. آگوئرو که به عنوان یک اسطوره اتحاد را ترک می کرد، یکی از مهم ترین انگیزه های خود برای حضور در بارسا را بازی کنار دوست صمیمی و قدیمی اش، لیونل مسی عنوان کرده بود؛ رخدادی که به دلیل انتقال شوکه آور و غیرقابل باور لئو به پاریس، هیچ گاه رخ نداد.

به گزارش ایران ورزشی؛  آگوئرو در جدیدترین مصاحبه اش با ال‌پایِس به صحبت در خصوص رفتن مسی از بارسلونا، مرگ مارادونا و دیگر موارد پرداخته که باهم می خوانیم.

درگذشت مارادونا چه تاثیری روی شما گذاشت؟

حال بدی داشتم. خیلی بد. وقتی خبردار شدم، فکر کردم مثل دفعات متعدد قبلی، دروغ است، ولی بعد از آن که دیدم آدم های بیشتری در موردش صحبت می کنند، ماجرا را از یکی از اشخاص نزدیک تر جویا شدم و فهمیدم حقیقت دارد.
چه چیزی برای بردن توپ طلا کم دارید؟

در موردش فکر کرده ام و یک روز هم از لئو پرسیدم. پاسخ داد برای شانس داشتن در خصوص بردن توپ طلا، باید لیگ قهرمانان ببرم و درست هم می گفت.
آیا هیچ وقت با گواردیولا مشکل داشته اید؟

نه، هیچ وقت. هرگز با او بحث‌مان نشد. باید همه چیز را بین‌مان شفاف می کردیم. وقت به سیتی آمد، همدیگر را نمی شناختیم و دوره ای صرف شناختن هم کردیم. سه سال گذشته، فوق العاده گذشت. وقتی ژسوس به سیتی آمد، بلافاصله وارد ترکیب اصلی شد. باید سخت تر کار می کردم. ژسوس مقابل بورنموث مصدوم شد و مهاجم دیگری نبود. من باید بازی می کردم. در آن 3 ماه، 20 گل زدم و اطمینان لازم برای پپ را فراهم کردم.
آیا از امضای قرارداد با بارسلونا پشیمان هستید؟

نه. اجازه بدهید صادقانه حرف بزنم. کدام بازیکن است که نمی خواهد در بارسا بازی کند؟ می توانم اطمینان دهم خیلی از بازیکنان هستند که دوست دارند این پیراهن را بپوشند و این فارغ از خوب بودن یا بد بودن بارسلونا در هر برهه ای است.
من با ذهنیت بازی کنار لئو و ایجاد تیمی خوب، اینجا آمدم؛ باشگاه هم در حال ساختن این تیم خوب است. وقتی آنها تماس گرفتند، با خودم فکر کردم "اهمیتی نمی دهم چقدر به من دستمزد می دهند!"
آیا می توانید خود را به عنوان یکی از بازیکنان ترکیب ثابت بارسلونا ببینید؟

فقط وقتی می توانید خود را فیکس در نظر بگیرید که همه چیز را درست انجام می دهید و به تیم کمک می کنید و من هم به همین فکر می کنم. در هر بازی که به میدان می روم، می خواهم به تیم کمک کنم گل بزند. این فارغ از تغییراتی است که رخ داده و رفتن لئو هم جزئی از آنها است.
در مورد رفتن مسی از بارسلونا هم برایمان صحبت کنید.

وقتی فهمیدم، باورم نمی شد. آن روز شنبه، برای دیدن لئو به خانه اش رفتم و به خاطر شخصیتم و دیدن عذابی که در آن بود، سعی کردم کاری کنم که ماجرا را فراموش کند و برای همین شروع به صحبت در مورد تیمم در فیفا کردم. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.