شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰

اریک تن هاگ: جدایی من از آژاکس به پیشنهاد خارق العاده ای نیاز دارد

اریک تن هاگ: جدایی من از آژاکس به پیشنهاد خارق العاده ای نیاز دارد

اریک تن هاخ در مصاحبه ای با بیلد، به تمجید از استعدادهای باشگاه آژاکس پرداخت و همچنین از عملکرد جمعی از بازیکنان پیشین این تیم دفاع کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از بیلد، آژاکس در سالیان اخیر بسیاری از بازیکنان مطرح خود را به تیم های صاحب نام اروپایی واگذار کرد؛ با این حال نسل بعدی استعدادهای ناب این تیم هم در راه است.

با حضور یورین تیمبر، دوین رنش و رایان خراونبرخ، نسل بعدی استعدادهای برتر به تیم اصلی ملحق شده اند. ما در آژاکس یکی از بهترین برنامه های تمرینی برای پرورش جوانان را در سطح دنیا در اختیار داریم.
البته تن هاخ می داند که برای رسیدن به موفقیت، این نیروی جوانی باید با عامل «تجربه» تلفیق شود.

نمی توان صرفا با بازیکنان جوان به موفقیت رسید. من در نیم سال اول حضورم در اینجا متوجه شدم تیم ما بیش از حد جوان است، بنابراین با جذب بازیکنانی مثل دوشان تادیچ، دالی بلیند و دیوی کلاسن، تجربه تیم را بالا بردیم.

تن هاخ برخلاف خیلی ها با این عقیده که فرنکی دی یونگ، ماتیاس دلیخت و دونی فن ده بیک پس از جدایی از آژاکس افت کردند، موافق نیست.

من با این گزاره موافق نیستم. رفتن به باشگاهی بسیار سطح بالا به هیچ وجه آسان نیست؛ مخصوصا برای بازیکنان جوان. بازیکن در باشگاه خودش، از ساختار و فلسفه موجود شناخت دارد و در این حالت می تواند صرفا روی عملکردش تمرکز کند. وقتی باشگاهت را عوض می کنی، در محیطی کاملا متفاوت قرار می گیری. با وجود این، دلیخت و دی یونگ بازیکنان ثابت ترکیب تیم خود هستند و توانسته اند در بارسا و یووه به مقام قهرمانی برسند.
تن هاخ می گوید که برنامه ای برای جدایی از آژاکس در آینده ای نزدیک، ندارد.

در حال حاضر هیچ دلیلی وجود ندارد که بخواهم به چنین چیزی فکر کنم. من در آژاکس خوشحال هستم و هر روز تمام توانم را برای باشگاه به کار می گیرم. می دانم که در فوتبال نمی توان برای آینده برنامه ریزی کرد ولی اگر قرار بر تغییر عقیده من باشد، باید پیشنهادی خارق العاده و شگفت انگیز از راه برسد. 
سرمربی آژاکس همچنین در واکنش به شایعاتی که سباستین هالر را به دورتموند لینک می کنند، گفت:

من از برنامه های دورتموند اطلاع ندارم. با توجه به کلاس کاری سباستین، تعجب نخواهم کرد اگر او گزینه جذابی برای دورتموند باشد. چیزی که می توانم بگویم این است که جذب او، هزینه زیادی در بر خواهد داشت.  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.