جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰

معاون اقتصادی بارسلونا: با نبود مسی، از آنسو فاتی در زمینه بازاریابی استفاده خواهیم کرد

معاون اقتصادی بارسلونا: با نبود مسی، از آنسو فاتی در زمینه بازاریابی استفاده خواهیم کرد

ادوارد رومئو از نقش مهم آنسو فاتی در بازاریابی باشگاه بارسلونا می گوید.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از اسپورت، مسئله "اقتصاد" با توجه به تصمیماتی که طی چند سال اخیر در باشگاه گرفته شد، تا مدت ها قرار است روی تمام ارکان باشگاه بارسلونا تاثیرگذار باشد. ادوارد رومئو، معاون اقتصادی بارسلونا در مصاحبه جدیدی که انجام داده، در مورد مهم ترین مسائل پیرامون خزانه باشگاه صحبت کرده است.

راه حل پیش روی بارسلونا برای گذر از مشکلات، احیای آن مدل و ساختاری است که هیچ وقت نباید رها می شد. عدم تعادلی که باشگاه با آن دست و پنجه نرم می کند، در یک شرکت معمولی به معنای ورشکستگی است. خوشبختانه بر این باور هستیم که با یک طرح تجاری حسابرسی شده، می توانیم شرایط را تغییر دهیم.
فعالیت های قانونی هیئت مدیره علیه بارتومئو؟ من نمی دانم. در حال حاضر که نتایج و داده هایی داریم. آنها به بخش حقوقی باشگاه منتقل می شوند و در آنجا تعیین می شود که آیا فعالیت غیرقانونی یا سو مدیریتی انجام شده است یا خیر.
پروژه اسپای بارسا؟ همه اعضای باشگاه در این زمینه یک هدف را دنبال می کنند: اسپای بارسا پروژه جاه طلبانه ای است که ما طی 100 سال آینده از آن لذت خواهیم برد. باید این پروژه را به صورت درست پیش ببریم و البته فراموش نمی کنیم که نباید باشگاه را در معرض ریسک قرار دهیم.
چقد باید برای رقابت سر امثال هالند و ام باپه صبر کنیم؟ به مدت دو سال نمی توانیم با بهترین بازیکنان جهان قرارداد امضا کنیم. در این لحظه اولویت های متفاوتی داریم، می خواهیم دستمزدها را کاهش دهیم و آن بودجه را وارد بازار کنیم. فعلا در مقایسه با دیگر باشگاه ها چنین ضعفی داریم. برای بارسلونا احیای ساختاری که هیچ وقت نباید رها می شد بسیار اهمیت دارد ساختاری شامل لاماسیا به عنوان ستون فقرات تیم و دیگر اعضای جانبی.
با رفتن مسی روی آنسو فاتی برای بازاریابی تمرکز می کنیم؟ بله. البته نمی خواهم تنها در مورد آنسو صحبت کنم. ما گروه فوق العاده ای از جوانان در اختیار داریم که DNA بارسلونا را دارند. در خصوص همه آنها باید صبور باشید. علاوه بر اینها اگر یک طیف گسترده تر از بازیکنان را داشته باشیم که روی آنها تمرکز می شود، بسیار بهتر خواهد بود. اتفاقی که در مورد مسی برعکس آن رخ داد. و صد البته مهره های جذاب زیادی در باشگاه داریم و نمی توانیم تنها روی یکی از آنها تمرکز کنیم.
باشگاه با وابستگی بیش از حد به مسی در بازاریابی اشتباه کرد؟ نباید این را فراموش کنیم که بارسلونا ارزشمندترین برند ورزشی است، این را من نمی گویم بلکه ادعای مجله "فوربس" است. من خیلی دوست داشتم که همچنان لئو را در باشگاه داشته باشیم اما باید برای برند باشگاه ارزش قائل شوم. بهترین بازیکنان جهان از اینجا عبور کرده اند. علاوه بر این، "اقتصاد وابسته به مسی" هم دیر یا زود به پایان می رسید. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.