یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

کارشکنی ریاض علیه پرسپولیس بعد از 5 ساعت معطلی در فرودگاه

از طریق AFC شکایت می‌کنیم، تا آخرش پیش می‌رویم

از طریق AFC شکایت می‌کنیم، تا آخرش پیش می‌رویم
نسرین کاظمی
نسرین کاظمی خبرنگار

از چند روز قبل هم معلوم بود سفر به ریاض ماجراهای عجیبی دارد چرا که خبری از ویزا نبود و درباره هتل پرسپولیس در پایتخت عربستان و شرایط تیم برای اسکان در این شهر اطلاعاتی به باشگاه نرسید.

به گزارش ایران ورزشی؛ از چند روز قبل هم معلوم بود سفر به ریاض ماجراهای عجیبی دارد چرا که خبری از ویزا نبود و درباره هتل پرسپولیس در پایتخت عربستان و شرایط تیم برای اسکان در این شهر اطلاعاتی به باشگاه نرسید. دیروز اما اتفاق عجیبی رقم خورد که شاید در فوتبال ایران بی‌سابقه باشد. قرار بود پرسپولیس دیروز با یک پرواز چارتر ساعت 11 از فرودگاه مهرآباد به ریاض برود. به همین خاطر از یک ساعت قبل همه اعضای تیم در فرودگاه حاضر شدند و بعد از انجام مصاحبه با رسانه‌ها به پاویون فرودگاه رفتند تا آماده سفر شوند اما خبری از پرواز نشد.
خیلی زود گفته شد فرودگاه ریاض به هواپیمای پرسپولیس اجازه پرواز نمی‌دهد و اینچنین شد که اعضای تیم ساعت‌ها در فرودگاه معطل و سرگردان شدند. در این بین یحیی گل‌محمدی با انتشار یک استوری که خودش و سه مربی دیگر پرسپولیس روی چمن‌های فرودگاه نشسته‌اند با اشاره به علافی‌شان گفت: «فعلاً 4 ساعته تو کف فرودگاه نشستیم، اومدیم هواخوری!»
پس از این اتفاق مجید صدری، سرپرست باشگاه پرسپولیس در تماس با حسن‌ کامرانی‌فر، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال درخواست کرد این موضوع از طریق فدراسیون عربستان پیگیری شود اما خبری نشد. ساعتی بعد باشگاه پرسپولیس ضمن اعلام خبر لغو پرواز و بازگشت اعضای تیم به منازل‌شان طی بیانیه‌ای نوشت: «عرف بین‌المللی می‌طلبد تیم‌های ورزشی، بدون مشکل موفق به خروج از کشورهای خود و رسیدن به کشور مقصد شوند اما اینطور به نظر می‌رسد که کارشکنی از سوی فرودگاه ریاض باعث ایجاد شرایطی شد تا اعضای تیم فوتبال پرسپولیس ساعت‌ها در فرودگاه مهرآباد معطل شوند و در نهایت حاصلی برای شروع سفر نداشته باشند.»
سپس افشین پیروانی در مصاحبه‌ای گفت: «ما یک روز بعد از بازی با استقلال تاجیکستان درخواست ویزا کردیم تا برای سفر به عربستان دچار مشکل نشویم اما این رفتارها را کردند. تا همین الان هم به ما روادید نداده‌اند. گفته‌اند به فرودگاه بیایید و پس از انگشت‌نگاری و چشم‌نگاری بتوانید وارد شوید.» وی درباره پیگیری‌های فدراسیون فوتبال در این باره گفت: «ما چندین و چند نامه از طریق فدراسیون داده‌ایم و پیگیر هستیم. یک ماه است درخواست کردیم ویزا بدهند اما باز هم خبری نیست. به ما می‌گویند برای پرواز دیر اقدام کرده‌ایم. حالا من می‌خواهم بگویم برای پرواز شاید دیر اقدام کردیم اما برای ویزا که یک ماه پیش درخواست دادیم. من در جریان جزئیات پرواز نیستم. پرواز بهانه و کارشکنی است که دارد به ما آسیب می‌رساند.» پیروانی درباره بازگشت اعضای تیم به منزل هم گفت: «اینقدر زمان پرواز را هر نیم ساعت به تأخیر انداختند که نتوانستیم کاری کنیم. خواستیم تمرین کنیم که تصور کردیم شاید بگویند زمان پرواز می‌شود و مجبور می‌شویم به فرودگاه برویم.» وی رفتار سعودی‌ها را کارشکنی توصیف کرد و گفت: «باشگاه الهلال و فدراسیون فوتبال عربستان باید پاسخگو باشند. AFC هم باید جواب بدهد. کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌گوید فقط چهار روز قبل از بازی باید سفر کنید. شاید ما دلمان بخواهد یک هفته زودتر برویم شاید هم بخواهیم یک روز قبل سفر کنیم. البته اگر امروز می‌رفتیم، سه روز تا بازی با الهلال زمان داشتیم.» سرپرست پرسپولیس درباره اینکه آیا پرسپولیس امور مربوط به پرواز خود را به درستی انجام داده است، خاطرنشان کرد: «ما قطعاً می‌دانستیم چه کار کنیم. به نظر می‌رسد مجموعه‌ای کارشکنی می‌کند که از سوی ما نبوده است. وقتی هنوز پس از دو سال نمی‌توانیم میزبانی کنیم و حتی جلوی چشم هواداران خود بازی کنیم باید با این مسائل هم روبه‌رو شویم.» پیروانی ابراز امیدواری کرد که پرواز چهارشنبه شب انجام شود چرا که بعد از رسیدن به ریاض تیم باید در حباب کرونایی 20 ساعت منتظر بماند و بعد اجازه تمرین پیدا کند. به همین خاطر اعضای تیم دیروز به محض رسیدن به منازل‌شان گوش به زنگ بودند که در صورت مهیا شدن شرایط دوباره به فرودگاه برگردند و آماده سفر شوند. بعد از لغو پرواز دیروز صدری اعلام کرد: «همه چیز را مهیا کرده بودیم تا تیم در ساعت ۱۱ امروز (چهارشنبه) به عربستان سفر کند ولی از سوی کشور عربستان، اجازه فرود به پرواز ما داده نشد. به همین خاطر تصمیم بر این شد که فعلاً بازیکنان به منزل برگردند. شخصاً این موضوع را از طریق شکایت به کنفدراسیون فوتبال آسیا پیگیری می‌کنم و تا انتهای مسیر پیش می‌روم. هیچ کس حق کارشکنی علیه پرسپولیس را ندارد. بنده از همه هواداران عذرخواهی می‌کنم. ‌قطعاً امید دارم با شکست الهلال جواب دندان‌شکنی به کارشکنی آنها بدهیم.» همچنین سیامک نعمتی هم در مسیر بازگشت به منزل یک لایو اینستاگرامی ترتیب داد و ضمن ابراز گلایه از وضعیت موجود گفت با این کاری که عربستانی‌ها کردند حتما الهلال را شکست خواهیم داد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.