جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

توماس توخل: توپ طلا؟ اگر بگویم لیست 30 نفره را ندیده ام چه می گویید؟

توماس توخل: توپ طلا؟ اگر بگویم لیست 30 نفره را ندیده ام چه می گویید؟

توماس توخل از مصاف برنتفورد و چلسی می گوید.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از وب سایت فوتبال لندن، تیم های برنتفورد و چلسی در چارچوب هفته هشتم لیگ برتر انگلیس، فردا (شنبه) از ساعت 20:00 به وقت تهران در استادیوم برنتفورد کامیونیتی مقابل هم صف آرایی می کنند. توماس توخل، سرمربی چلسی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی حاضر شد و از وضعیت تیمش گفت.

تیاگو سیلوا امروز عصر برمی گردد و امیدواریم به سلامت از برزیل به اینجا برسد. امروز با بازیکنان در مورد بازی با برنتفورد صحبت کردیم و مطالب تاکتیکی را مرور کردیم، تیاگو در همه آنها غایب بود. او 90 دقیقه بازی کرد و 12 ساعت هم پرواز داشت، به نظرم همین به سوال شما در مورد آمادگی اش پاسخ می دهد. تیاگو سیلوا به همراه رودیگر که مصدوم از اردوی تیم ملی برگشت، غایب خواهند بود. پولیشیچ هنوز مصدوم است و در مورد حکیم زیاش هم تردیدهایی داریم، او دو جلسه تمرینی را به خاطر سردرد از دست داد و به نظر می رسد که قرار نیست در لیست بازیکنان ما برای دیدار فردا حضور داشته باشد. اوضاع روملو رو به راه است. لوکاکو در تمام جلسات تمرینی شرکت کرده و برای فردا نیز مشکلی نخواهد داشت.
به خاطر وضعیت تیاگو سیلوا آزرده خاطر شده اید؟ خب ما از قبل می دانستیم که او چه زمانی قرار است برگردد و پروازش در چه ساعتی است، بنابراین موضع جدیدی در این خصوص نداریم، به مسائل زیادی طی این چند تعطیلات ملی عادت کرده ام. اوضاع جهان امروزه همین است. ما مربیان از تعداد بازی بازیکنانمان در بازی های ملی رضایت داریم؟ نه، رضایت نداریم. اما خب کسی هم نظر ما را در این خصوص نمی پرسد.
مالکان جدید نیوکاسل؟ اینکه نگرانی هایی به وجود بیاید طبیعی است. اما ما به لیگ برتر اطمینان داریم و آنها هم این افراد را تایید کرده اند. مسئولیت این مسائل با لیگ برتر است. این باشگاه حالا مالکان جدیدی دارد و رخ دادن چنین اتفاقی برای طرفداران یک باشگاه مشهور انگلیسی، امیدوار کننده به نظر می رسد. همچنین به نظر می رسد که ما رقیب جدیدی برای عناوین و حضور در رتبه های برتر خواهیم داشت، که البته به خاطر همین رقابت هاست که اینجا هستیم. ما در دشوارترین لیگ جهان بازی می کنیم و حالا به نظر می رسد که این لیگ از قبل هم سخت تر شده است.
جمع کردن تمرکز برای بازیکنان پس از تعطیلات ملی؟ قطعا دشوار است. به دست آوردن تمرکز و ریتم لازم برای پیروزی در بازی ها یک چالش بزرگ به حساب می آید؛ آن هم پس از انجام این تعداد از بازی و سفرهای متعدد به کشورهای مختلف. راه اندازی دوباره موتور تیم و به دست آوردن ریتم همیشه یک چالش است. می توانیم آن را ذهنیت یا هر چیز دیگری نامگذاری کنیم، کار آسانی نیست. اما از طرف دیگر باید بگویم که به آن عادت کرده ایم و اینکه می دانیم چقدر قرار است کارمان دشوار باشد، فاکتور مثبتی به حساب می آید. هیچ کسی برای بازی فردا، انتظار یک مسابقه آسان را ندارد؛ خیلی خوب است که با چنین تصوری و انتظاری به استقبال این بازی می رویم. در روزهایی دشوار، باید به مصاف حریف سرسختی برویم که فرم خوبی دارد و شایسته امتیازاتی که کسب کرده، بوده است. برنتفورد تیمی است که با شور و اشتیاق زیادی فوتبال بازی می کند. با چنین وضعیتی رو به رو هستیم آن هم در حالی که تنها دو جلسه تمرینی داشته ایم.
سرمربیان در مورد بازی های ملی چه کاری می توانند انجام دهند؟ ما در جلسه مربیان فیفا در مورد این مسئله صحبت می کنیم. تقویم بازی ها هم همین است و باید آن را بپذیریم. اینطور نیست که جانم به لبم رسیده باشد اما از این وضعیت هم خوشم نمی آید. به نظرم بازیکنان سطح بالا در حال حاضر بازی های زیادی انجام می دهند. بازی برای تماشاگران و بازیکنان است و تماشاگران می خواهند که بازیکنان سطح بالا را داخل زمین ببینند. آنها می خواهند بازیکنانی را ببیند که سالم، آماده و تشنه بازی هستند، اگر این همه مسابقه در این همه تورنمنت برگزار شود، نمی توانیم همیشه این عناصر را کنار یکدیگر داشته باشیم. با توجه به اینکه ما در لیگ برتر تنها 3 تعویض انجام می دهیم و مانند دیگر لیگ ها نمی توانیم از 5 تعویض استفاده کنیم، این قضیه چالش بزرگی است که باید با آن کنار بیاییم. کاسه صبر من لبریز نشده! متاسفم که باعث شدم اینگونه برداشت کنید، شاید به خاطر زبان بدنم باشد. از در راه بودن تعطیلات ملی بعدی با خبر هستم و می دانم که در این میان، 7 بازی در پیش داریم. سعی می کنیم طی این مدت تمام تلاشمان را انجام دهیم. این را هم باید بگویم که این تعطیلات ملی با توجه به دقایق بازی بازیکنانمان، از قبلی ها کمی بهتر بود. فرصت این را پیدا کردیم که به چند تن از بازیکنان یک مرخصی دو روزه بدهیم و این باعث می شود که نسبت به فیفا دی قبلی، کمی حس بهتری داشته باشیم.
ایده آرسن ونگر در مورد جام جهانی دو سالانه؟ چیز خاصی نمی دانم و به ونگر اعتماد دارم، می دانم که او پیش از هرچیزی به فکر فوتبال است. این مسئله قطعا ارزشش را دارد که در موردش با ونگر به بحث و مناظره بنشینیم اما هنوز وقت نکرده ام که صحبت هایش را با دقت گوش کنم.
انتخاب های من برای توپ طلا؟ اگر بگویم اصلا نمی دانم چه کسانی در لیست هستند چه می گویید؟ من علاقه زیادی به جوایز فردی ندارم. فوتبال یک کار گروهی است. کاری که ما فصل پیش انجام دادیم، یک کار گروهی بود. ما چیزی فراتر از تک بازیکنان بودیم. ما یک تیم بودیم و تقریبا یک گروه دوستانه به حساب می آمدیم. احساس یک باشگاه قدرتمند را داشتیم، بازیکنان در تک تک بازی ها قدرتمند ظاهر می شدند. همین بود که به ما شانس رسیدن به فینال بزرگ را داد تا با بردن آن جام، چند بازیکن در لیست مشهور 30 نفره داشته باشیم. از اینکه 5 نماینده در لیست توپ طلا داریم خوشحالم زیرا نشان می دهد کار بزرگی که انجام دادیم سنجیده شده و در معرض دید بوده است. البته که نمی دانم آن 5 بازیکن چه کسانی هستند و قرار نیست کسی را بر اساس دیگری قضاوت کنم. همه آنها فصل گذشته کار شگفت انگیزی انجام دادند. البته که تمام اینها به گذشته مربوط است، خیلی وقت است که به فکر حال و آینده هستم. به نظرم باید همه اینها را فراموش کنیم و زیاد درگیر این جوایز و اینکه در گذشته چه اتفاقی افتاده نباشیم.
حالا روی کاغذ 7 بازی آسان تر داریم؟ نمی توانم با شما موافق باشم زیرا از کلمه "آسان تر" استفاده کردید. به شرطی با شما موفق هستم که منظورتان این باشد که ما 7 بازی در پیش داریم که روی کاغذ در آنها، از شانس بیشتری برای پیروزی بهره می بریم؛ 7 بار این شانس را داریم که این "برتری" خودمان را ثابت کنیم چون قصد داریم که تیم بهتری باشیم. به نظرم نباید در مورد گفتن این جملات معذب باشیم، نباید خودمان را از چیزی که هستیم، کوچک تر جلوه دهیم. قصد داریم طی 7 بازی ثابت کنیم که "تیمی با شانس بیشتر" ما هستیم. برای انجام این کار هم باید یک ذهنیت مشخص داشته باشیم. اگر شانس بیشتر را "آسان تر" معنی کنیم، یک اشتباه بزرگ مرتکب شده ایم. اما اگر به معنای این باشد که باید در دیدار مقابل برنتفورد انتظار یک جدال سخت داشته باشیم، می توان آن را پذیرفت. باید فشار را از دوشمان برداریم، ریسک کنیم و در بازی آزادی عمل داشته باشیم زیرا اگر ترس از شکست داشته باشیم، هیچ چیز به دست نمی آوریم. اصلا به همین دلیل است که در چلسی هستیم و برای این تیم کار می کنیم، اگر در چلسی حضور دارید، پس برای پیروزی بازی می کنید. اینکه در دیدار با برنتفورد شانس بیشتری برای پیروزی داشته باشیم، غافلگیر کننده نیست اما امیدوارم جوری نباشد که تصوراتمان از حریف را تغییر دهد. این هفت تیم، با یکدیگر متفاوت هستند و حریفان دشواری به حساب می آیند. من به اندازه کافی در آلمان مربی یک تیم "دست کم گرفته شده" بوده ام تا بدانم در فوتبال مدرن، چقدر می توان فاصله را کم کرد. در فوتبال مدرن این امکان وجود دارد. اکنون  در طرف مقابل هستم و سعی می کنم هر بازی را با هدف شروع کنم. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.