شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

خوان لاپورتا: پروژه اسپای بارسا، ورود ما به مدرنیته است؛ سوپرلیگ هنوز جریان دارد

خوان لاپورتا: پروژه اسپای بارسا، ورود ما به مدرنیته است؛ سوپرلیگ هنوز جریان دارد

خوان لاپورتا راجع به پروژه اسپای بارسا، مسائلی را روشن نموده است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از Brca Universal، خوان لاپورتا طی مصاحبه ای که با اسپورت انجام داده، در مورد مسائل بسیاری صحبت کرده است. رئیس باشگاه بارسلونا ابتدا در مورد وضعیت تمدید قرارداد بازیکنان صحبت کرد و سپس به صورت مفصل در مورد پروژه عظیم "بارسا اسپای" توضیح داد.

تمدید قرارداد ها؟ رابطه خیلی خوبی با دمبله داریم و مشغول مذاکره با نمایندگان او هستیم. خواسته عثمان، ماندن در بارسلونا است. علاقه زیادی به او داریم. اگر دمبله مصدوم نباشد، می تواند کمک بسیار بزرگی به بارسلونا طی این فصل برساند. عثمان قرارداد دارد، اثبات شده است و مدت هاست که کنار ما حضور دارد. در تلاش برای تمدید قرارداد او هستیم. آنسو فاتی هم وضعیتی شبیه به دمبله دارد؛ می خواهد بماند و در حال مذاکره با او هستیم. تمدید قرارداد سرجی روبرتو هم نزدیک است و تنها جزئیات باقی مانده اند. کاپیتان های تیم کار بی نظیری انجام داده اند، دستمزد آنها کاهش زیادی داشته است. آنها از برخی متغیرهای مربوط به کسب عناوین در قراردادهایشان چشم پوشی کرده اند؛ این اقدام اهمیت زیادی دارد چون بحث سر مقدار زیادی پول است و آنها تعهدی در قبال انجام این کار نداشتند. از این اقدام کاپیتان ها قدردانی خواهد شد.
اسپای بارسا بزرگترین فضای سرگرمی - ورزشی در جهان خواهد شد؛ یک مرجع جهانی. این پروژه منافع زیادی برای شهر بارسلونا خواهد داشت و باشگاه هم از لحاظ مالی، سود بسیاری خواهد برد. داریم در مورد درآمدی حرف می زنیم که 66 درصد بیشتر از نیوکمپ منفعت مالی خواهد داشت؛ آن هم نیوکمپ در شرایط عادی و بدون کرونا. ثروتی که به ما اجازه خواهد داد دوباره در بالاترین سطح رقابت کنیم. تاثیر اسپای بارسا روی شهر بارسلونا چشمگیر خواهد بود، چیزی قابل مقایسه با میزبانی المپیک 1992. در طول سال، مردم از سراسر جهان به اینجا خواهند آمد. این پروژه سود بسیار زیادی خواهد داشت که نمی توانیم آن را از دست بدهیم؛ ورودی به مدرنیته. به خاطر همه اینها، لازم است که اعضای باشگاه در مجمع، بودجه 1.5 میلیارد یورویی را تایید کنند.
کاری که ما نمی توانیم انجام دهیم، ادامه دادن به کاری است که مدیریت سابق باشگاه انجام می داد. کسانی که بداهه و بدون برنامه عمل می کردند. آنها (برای اسپای بارسا) مبلغی خرج کردند و وقتی دیدند که هزینه ها از آنچه انتظار داشتند بالاتر است، همانجا کار را متوقف کردند. همین شد که آن پروژه هیچ وقت برای تصویب به مجمع اعضای باشگاه ارائه نشد. ما در مورد یک پروژه فوق العاده صحبت می کنیم که همه کاتالان ها را هیجان زده می کند و به ما اجازه رقابت می دهد.
رقبای ما قبلا ورزشگاه خود را بازسازی کرده اند، مخصوصا خود رقیب مستقیم ما. اما پروژه ما بسیار فراتر از این حرف هاست. ما نمی توانیم عقب بمانیم. می خواهم اعضای باشگاه ببینند که رقیبان ما چه اقدامات فوق العاده ای انجام داده اند. ورزشگاه های اتلتیکومادرید و بیلبائو که مدرن و ایمن هستند و درآمد بسیار بیشتری برای آنها ایجاد می کنند. کاری که رئال مادرید انجام داده نیز بسیار خوب است. با این حال استادیوم هایی که نام بردم، محصور هستند، غرق شده به نظر می رسند و به نوعی نشان دهنده یک شهر زیرزمینی هستند. پروژه اسپای بارسا بهتر از این حرف ها خواهد بود. یک استادیوم که روی سطح خارجی واقع شده، باز است، فضای سبز دارد و پایدار محسوب می شود. این پروژه افق شهر را تغییر خواهد داد. یک مکان زیارتی مانند و مرجعی جهانی.

  نحوه اداره و مالکیت بایرن مونیخ؟ آن را بررسی نمی کنیم اما در موردش می دانیم. مدلی است که نکات جالب خودش را دارد.  مدل ما اما متفاوت است. الگوی بایرن ترکیبی است و ما می توانیم با فرمول های خاصی به همان تاثیرات برسیم تا اعضا هرگز مالکیت باشگاه را از دست ندهند. در حضور من، بارسا هرگز یک شرکت سهامی عام نخواهد بود. به شما اطمینان نی دهم. من سالها مدافع مدل اداره باشگاه و اعضای بارسلونا بوده ام.
قرارداد CVC؟ آنطور لالیگا به ما پیشنهاد داد، خیر. اگر آنها دوباره آن را تنظیم کنند و تغییراتی ایجاد کنند، آن را دوباره بررسی خواهیم کرد. آنها مدارکی را که باید امضا می کردیم را به ما تحویل دادند. باشگاه نمی تواند بدون مطالعه اولیه سند، به طور رسمی بله بگوید. در این لحظه ما آنچه را که برای ما توضیح داده شده را دوست نداریم. بله، 270 میلیون یورو دریافت می کردیم اما به صورت وام. اسناد را به ما دادند، معلوم شد که باید به مدت نیم قرن 10 درصد از حق پخشمان را وثیقه بگذاریم. همین شد که جواب منفی دادیم. باشگاه بارسلونا نمی تواند هیچ قراردادی با چشمان بسته امضا کند، حالا پای هر مقدار پول که می خواهد در میان باشد. آنها می دانند که ما وضعیت مالی پیچیده ای داریم و شاید قصدشان سو استفاده از باشگاه باشد.
سوپرلیگ اروپا؟ نه تنها بحثش بسته نشده بلکه برعکس، هنوز زنده است و همه خانواده فوتبال می توانند در موردش نظر بدهند. یوونتوس، بارسلونا و رئال مادرید همچنان برنده تمام فرایند های قانونی هستیم. این پروژه پیشرفت خود را برای تبدیل شدن به جذاب ترین رقابت ورزشی جهان ادامه می دهد. این کار می تواند پیامدهای مطلوبی در اقتصاد باشگاه هایی داشته باشد که در فرمت باز (تعدادی باشگاه سقوط می کنند و تعدادی صعود). راه همکاری با یوفا هم بسته نیست، حتی با وجود اینکه آنها از همان ابتدا بسیار پرخاشگرانه عمل کردند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.