چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

30 ساعت تأخیر به خاطر یک اشتباه بزرگ

پرسپولیسی‌ها سکوت کردند تا حاشیه نشود

پرسپولیسی‌ها سکوت کردند تا حاشیه نشود

ایران ورزشی- اتفاقات تلخ روز چهارشنبه و معطلی پنج ساعته اعضای تیم پرسپولیس در فرودگاه مهرآباد و سپس بازگشت‌شان به منزل هیچ وقت از یاد هواداران پرسپولیس نخواهد رفت بخصوص اگر خدای ناکرده آثار این اتفاق در بازی با الهلال تأثیر منفی در روند فنی تیم بگذارد. پ

به گزارش ایران ورزشی؛ ایران ورزشی- اتفاقات تلخ روز چهارشنبه و معطلی پنج ساعته اعضای تیم پرسپولیس در فرودگاه مهرآباد و سپس بازگشت‌شان به منزل هیچ وقت از یاد هواداران پرسپولیس نخواهد رفت بخصوص اگر خدای ناکرده آثار این اتفاق در بازی با الهلال تأثیر منفی در روند فنی تیم بگذارد.
در حالی که از صبح تا عصر چهارشنبه اخبار مبنی بر کم کاری و کارشکنی سعودی‌ها برای اجازه پرواز هواپیمای پرسپولیس به گوش می‌رسید و بولد شده بود، از عصر چهارشنبه به بعد صحبت‌هایی درباره کم کاری و کوتاهی باشگاه پرسپولیس در این زمینه به گوش رسید و جدی شد.

عصر چهارشنبه کوتاهی باشگاه لو رفت
عصر چهارشنبه اسدی، رئیس دپارتمان بین‌الملل فدراسیون گفت: باشگاه پرسپولیس ساعت 18 روز گذشته (سه‌شنبه) اطلاعات پرواز تیمش را به فدراسیون ایران فرستاد و ما نیز این اطلاعات را به فدراسیون فوتبال عربستان ارسال کردیم ولی طبیعتاً این ساعت زمان اداری در هیچ کشوری نیست. در این مدت که تیم‌های ایرانی به عربستان سفر کرده‌اند، فدراسیون فوتبال این کشور همکاری‌های خوبی را با ما داشته و سفر همه تیم‌ها و فرآیند برگزاری مسابقات با رضایت بوده است. با آقای صدری صحبت کردم و ایشان هم از صبح خیلی پیگیر و نگران بود ولی مسائل اداری که شاید خارج از حیطه مدیریت ایشان هم بوده باعث شده تا اطلاعات به موقع ارسال نشود.
بعد از این مسأله باشگاه پرسپولیس ضمن اعلام اینکه تیم صبح پنجشنبه در تهران تمرین می‌کند و همزمان تلاش‌ها برای اخذ مجوز پرواز ادامه دارد، اعلام کرد: باشگاه اعلام کرد طی ساعات گذشته، برخی اقدام به خبرسازی و انجام مصاحبه علیه باشگاه پرسپولیس کردند که به زودی و پس از دیدارهای حساس پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا، پاسخ کاملی به این افراد داده می‌شود.

دبیر فدراسیون عربستان تأیید کرد
با این حال خبر پنجشنبه صبح به نقل از دبیر فدراسیون فوتبال عربستان جالب بود و مسأله کوتاهی مدیران باشگاه پرسپولیس را تأیید می‌کرد.
ابراهیم قاسم در خصوص اعتراض باشگاه پرسپولیس به تأخیر پرواز این تیم و عدم صدور مجوز فرود به ریاض به برنامه «فی المرمی» گفت: طبق چیزی که برنامه‌ریزی شده، تیم ایرانی باید به ریاض می‌رسید اما چون آنها اطلاعات مربوط به پرواز اختصاصی خودشان را خیلی دیر به ریاض فرستادند این اتفاق رخ نداد.
دبیر کل فدراسیون فوتبال عربستان ادامه داد: ما با کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز تماس گرفتیم و آنها هم از این موضوع مطلع بودند. همه مدارک را ما از یک هفته پیش درخواست کرده بودیم ولی آنها با تأخیر فراوان در روز سه‌شنبه برای ما ارسال کردند که این کار اداری زمانبر بود.
وی ادامه داد: موضوع خیلی ساده است و اصلاً پیچیده نیست. اطلاعات هواپیما و پرواز به ما خیلی دیر رسید.

از تمرین صبحگاهی تا دعوت به سکوت
کادر فنی پرسپولیس برای اینکه دو روز متوالی را بدون تمرین پشت سر نگذاشته باشد، صبح پنجشنبه برنامه تمرینی گذاشت و تیم که در هتل المپیک مستقر شده بود، در زمین چمن آکادمی ملی تمرین کرد.
تمرینی که دو میهمان پرسپولیس به نام‌های مهدی مهدوی‌کیا و علیرضا امامی‌فر داشت و دیدار این دو ملی پوش سابق با اعضای کادر‌فنی و بازیکنان پرسپولیس کمپ تیم ملی را حسابی سرخ کرد.
پنجشنبه حوالی ساعت 15 بود که گفته شد بالاخره اجازه پرواز پرسپولیس به ریاض صادر شده است تا ماجرایی که حتی در روزنامه‌های عربستانی البته به صورتی محدود بازتاب داشت، جمع و جور شود.
ساعتی بعد افشین پیروانی در مصاحبه‌ای گفت: باید حمایت بیشتری می‌شد. از کسانی که می‌توانستند، واقعاً توقع داشتیم کمک کنند. نمی‌دانم چرا بعد از یک ماه هنوز ویزای ما نیامده و باید به فرودگاه برویم ویزا بگیریم.
سرپرست پرسپولیس در مورد اینکه فدراسیون اعلام کرد اصلاً تقصیر ما نبوده، گفت: همه به دنبال این هستند که فرار رو به جلو کنند. اگر تقصیری بوده همه مقصر هستند. نباید بگوییم فقط باشگاه بوده، مطمئن باشید اتفاق خوبی رقم نخورد. پرسپولیس تیمی پرطرفدار است و نباید این اتفاق می‌افتاد.
بعد از این بود که خبر آمد یحیی به بازیکنانش گفته درباره ماجرای لغو پرواز و داستانی که رخ داد مصاحبه‌ای نکنند. اتفاقاً خود یحیی هم در مصاحبه‌های تلویزیونی عصر چهارشنبه با اخبار ورزشی و سپس صبح جمعه با برنامه ورزش و مردم هیچ صحبتی درباره این ماجرا نکرد.
از طرفی صدری هم در مصاحبه با اخبار ورزشی عصرگاهی تلویزیونی گفت که بهتر است فعلاً در این باره حرفی زده نشود. او پاسخ دهی در این باره را به زمان دیگری موکول و از هواداران عذرخواهی کرد.

تیم رسید، خبری از معطلی هم نبود
با اخذ مجوزهای لازم بالاخره هواپیمای پرسپولیس ساعت 18 پنجشنبه پرید و بعد از حدود دو ساعت پرواز به ریاض رسید. رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس بعد از رسیدن کاروان تیم به ریاض تنها به خبر کوتاهی بسنده کرد هر چند از همین خبر هم مشخص بود اعضای تیم به هیچ وجه در فرودگاه معطل دریافت ویزا، اسکن چشم و مسائلی از این دست نشده‌اند و خیلی زود به هتل‌شان رفته‌اند.
در این خبر ضمن اشاره به رسیدن تیم به فرودگاه ریاض طبق زمان‌‌بندی مشخص آمده بود: «اعضای تیم پس از دریافت ویزای خود در فرودگاه، بدون معطلی و با استقبال ویژه از سوی میزبان، با دو دستگاه اتوبوس و اسکورت کامل، راهی هتل حیات ریجنسی شدند تا اردوی خود را در ریاض پیش از دیدار مقابل الهلال آغاز کنند.»
چند ساعت بعد صدری پیامی در رسانه رسمی باشگاه منتشر کرد و از مدیران ارشد وزارت امور خارجه، رؤسای سازمان حج و زیارت، سازمان هواپیمایی کشوری، فدراسیون فوتبال و ... تا اعضای کادر فنی تیم از همه و همه تشکر و بابت صبوری آنها عذرخواهی کرد.
صدری با به کار بردن جمله: «ما به تنهایی قادر به انجام کارهای کوچکی هستیم اما در کنار هم و با هم کارهای زیادی می‌توانیم انجام دهیم» علناً اعلام کرد بسیار‌ی از دستگاه‌ها و مدیران اجرایی در بخش‌های مختلف دست به دست هم داده‌اند تا این مشکل حل شود و بیشتر از این تیم در آستانه یک بازی مهم بین المللی به‌هم نریزد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.