شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰

دبیر: اتفافی که برای کشتی افتاد، بخاطر دعای شهدا بوده است

دبیر: اتفافی که برای کشتی افتاد، بخاطر دعای شهدا بوده است

رییس فدراسیون کشتی گفت: از معجزات شهید گمنام فدراسیون کشتی می‌توانیم یک کتاب ۲۰۰۰ صفحه‌ای بنویسیم.

به گزارش ایران ورزشی، محمدرضا گرایی مدال طلای رقابت‌های قهرمانی جهان خود را به شهید گمنام کمپ تیم های ملی کشتی شهید حاج قاسم سلیمانی اهدا کرد.
این مراسم در کمپ تیم های ملی کشتی شهید حاج قاسم سلیمانی و در جوار مزار شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس برگزار شد.

علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی در این مراسم گفت: در مراسم شهدا صحبت کردن لیاقت میخواهد. ۲ سال پیش بود  که دنبال کردیم که شهید گمنام را در خانه کشتی داشته باشیم که البته یکسری مخالف بودند و می گفتند ورزشگاه آزادی چندین سال است فعال است و مسابقات فوتبال برگزار می شود و حتی پشت خانه کشتی هم سالن کنسرت است.

وی ادامه داد: یک بزرگی به من گفت شهید بزرگوار خودش تصمیم گرفته به اینجا بیاید. این اتفاقی که افتاده و بازسازی خانه های کشتی و نامگذاری خانه های کشتی به نام شهیدان هادی و صدرزاده صدقه سری همین شهید گمنام است. با وجود این شهید عزیز اصلا نمی دانیم نداری یعنی چی و مشکلات خودش حل می شود و الان هم بهترین کمپ کشتی دنیا را داریم.

دبیر ادامه داد: از معجزات این شهید گمنام طی همین ۲ سال باید یک کتاب ۱۰۰۰ صفحه ای نوشت. در گذشته به گونه ای دیگر بود و الان به گونه دیگر است. اتفافی که برای کشتی افتاده دعای شهدا بوده است. در چند روز گذشته در کربلا بودم که محمدرضا گرایی تماس گرفت و تصمیمش را اعلام کرد.

رییس فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: امیدوارم این فرهنگ در ورزش ما خوب جا بیفتد و نهادینه شود. ۵۰ تا ۶۰ شهید کشتی گیر داریم و تصاویر آن ها را نصب کردیم تا ورزشکاران ما آن ها را ببینند که چه کار بزرگی کردند. به گرایی تبریک می‌گویم که خدا دوستش دارد. ملی پوشان کشتی ما در پیکارهای جهانی با افتخار پرچم کشورمان را برداشتند و دور زدند و باید به کشور و شهدا افتخار کنند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.