دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹

گفت‌وگوی اختصاصی| تیمی را دست‌کم بگیریم، تنبیه می‌شویم

فکری: استقلال را مدعی قهرمانی بدانید

فکری: استقلال را مدعی قهرمانی بدانید

این اولین بازی فکری در قامت سرمربی روی نیمکت استقلال است. فکری بعد از درخشش‌های نسبی با نساجی حالا سکان هدایت آبی‌ها را در دست گرفته است.

ایران ورزشی: این اولین بازی فکری در قامت سرمربی روی نیمکت استقلال است. فکری بعد از درخشش‌های نسبی با نساجی حالا سکان هدایت آبی‌ها را در دست گرفته است. سرمربی استقلال عمیقاً امیدوار است که با استقلال به نتایج آبرومندانه‌ای در لیگ بیستم دست یابد و حتی به قهرمانی هم برسد. فکری در شرایطی که تصور می‌شود بازی آسانی با مس داشته باشد اما این تیم را هرگز دست‌کم نمی‌گیرد تا احیاناً چنین روحیه‌ای باعث غافلگیری او و بازیکنان نشود. ظاهراً فکری برای بازی نخست طوری تیمش را آماده کرده که به حریف به چشم یک مدعی نگاه شود. استقلال او اما در شرایطی مقابل مس قرار می‌گیرد که از وجود بازیکنان جدید محروم است. این موضوع اما از دیدگاه سرمربی استقلال چندان نگران‌کننده نیست. فکری به بازیکنانی که از فصل قبل به این فصل آمده‌اند، اعتماد دارد و روی ظرفیت‌های آنها حساب کرده است.

 
بعد از مدت‌ها قرار است لیگ شروع شود. چه احساسی دارید؟
از اینکه دوباره شاهد برگزاری بازی‌های فوتبال هستیم، خوشحالم اما باید امیدوار باشیم که مشکلات ناشی از کرونا هرچه زودتر برطرف شود تا شرایطی عادی را شاهد باشیم. واقعیت این است که سازمان لیگ برای آغاز شدن لیگ زحمات زیادی کشید و برگزاری بازی‌ها در این شرایط کار راحتی نیست. امیدوارم هرچه زودتر این بیماری از جهان رخت بکند و برود.
 
در اولین قدم با مس رفسنجان بازی خواهید کرد. آیا می‌شود استقلال را به دلیل رویارویی با تیمی نه چندان مطرح از پیش برنده نامید؟
نه، هرگز نمی‌توانیم بگوییم استقلال به دلیل رویارویی با تیمی که تازه به لیگ برتر آمده از پیش برنده است. این تصور درست نیست. ما باید با آگاهی و شناخت کافی از حریف وارد لیگ شویم. تیم‌ها همه برای من قابل احترام هستند. من به همه احترام می‌گذارم. چه تیمی که مدعی است و ستاره‌های زیادی دارد و چه تیمی که تازه به لیگ برتر آمده. فوتبال بازی شگفتی‌ها است و باید با دیدگاهی درست گام به رقابت‌ها بگذاریم. نکته‌ای که نباید درباره مس فراموش کنیم، این است که آنها در لیگ یک شرایط خوبی داشتند و با امتیازهای خوبی به لیگ برتر رسیدند. من بازی‌های مس را دیدم. آنها تیمی منظم هستند اما قطعاً ما هم برنامه‌های خودمان را خواهیم داشت. ما باید بدانیم که هیچ تیمی نباید دست‌کم گرفته شود چون اگر چنین شود، تنبیه می‌شویم.
 
شما در شرایطی مقابل مس قرار می‌گیرید که هیچ تماشاگری در ورزشگاه حضور ندارد. برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران است که استقلال لیگ را اینگونه شروع می‌کند.
همینطور است. فقدان تماشاگران از جذابیت بازی‌ها می‌کاهد. من می‌دانم هواداران زیادی چشم انتظار پیروزی استقلال هستند و می‌‌خواهند برد تیم‌شان را ببینند. من ذائقه هواداران استقلال را می‌شناسم. آنها همیشه پیروزی می‌خواهند و من می‌توانم به هواداران تیمم این قول را بدهم که با تمام توان تلاش می‌کنیم تا خواسته آنها محقق شود و بتوانیم در اولین بازی با برد از میدان خارج شویم. مهم است که در بازی‌های اول نتایج خوبی بگیریم. این باید در استقلال جا بیفتد که در هرحال دنبال پیروزی باشد تا از لحاظ امتیازی از حریفان عقب نیفتد.
 
از بازیکنان جدید هم نمی‌توانید استفاده کنید. این موضوع آزاردهنده نیست؟
این موضوع ممکن است دقیقه 90 حل شود و ما مجوز بازی کردن بازیکنان را بگیریم اما اگر به هردلیل نشد، مشکلی نیست و ما با همان ظرفیت‌هایی که از فصل قبل باقی مانده مقابل مس قرار می‌گیریم. باشگاه در تلاش بود تا این مشکل را برطرف کند اما احتمالاً در بازی اول از وجود بازیکنان جدید محروم خواهیم بود. می‌توانیم امیدوار باشیم که در بازی‌های آتی این مشکل برطرف شود و از بازیکنان جدید استفاده کنیم. به هرحال الان شرایط ما همین است که می‌بینید و فکر می‌کنم آنقدر بازیکن خوب داریم که بتوانند از عهده این بازی به خوبی برآیند.
 
چه پیش‌بینی از لیگ بیستم دارید؛ آیا استقلال قهرمان لیگ می‌شود؟
پیش‌بینی دشوار است اما قطعی بدانید که استقلال در دایره مدعیان خواهد بود. من نمی‌توانم قول قهرمانی بدهم اما می‌توانم قول بدهم که تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد. استقلال تیمی است که اصالت و شخصیت قهرمانی دارد و چنانچه از لحاظ روحی و روانی همه چیز مناسب باشد، می‌تواند در جاده قهرمانی قدم بردارد. ما برای رسیدن به جام تلاش خواهیم کرد و امیدوارم که حمایت‌های کافی از سوی مجموعه پشت ما باشد.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.