شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

شوت‌های آرپی‌جی‌ام را امسال در مس رفسنجان می‌بینید

کیانی: نوراللهی بهترین هافبک دفاعی فصل قبل بود

کیانی: نوراللهی بهترین هافبک دفاعی فصل قبل بود
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

مهدی کیانی کاپیتان سابق تیم تراکتور و بازیکنی که از تیم سپاهان به تیم مس رفسنجان پیوست از شرایط تیم رفسنجانی برنامه‌ها و هدفگذاری‌شان برای لیگ بیست و یکم حرف می‌زند؛ بازیکنی که در تراکتور روزهای بسیار خوبی را سپری کرد اما به دلایلی نتوانست آن روزها را در تیم سپاهان تکرار کند به همین دلیل به رفسنجان رفت تا با ربیعی و تیمش روزهای خوبی را تجربه کند.

به گزارش ایران ورزشی؛ مهدی کیانی کاپیتان سابق تیم تراکتور و بازیکنی که از تیم سپاهان به تیم مس رفسنجان پیوست از شرایط تیم رفسنجانی برنامه‌ها و هدفگذاری‌شان برای لیگ بیست و یکم حرف می‌زند؛ بازیکنی که در تراکتور روزهای بسیار خوبی را سپری کرد اما به دلایلی نتوانست آن روزها را در تیم سپاهان تکرار کند به همین دلیل به رفسنجان رفت تا با ربیعی و تیمش روزهای خوبی را تجربه کند. هافبک باتجربه مس رفسنجان از شرایط متفاوت و روزهایی که در این تیم سپری و نتایج پر فراز و نشیبی که کسب کردند با ایران ورزشی صحبت کرد.

شرایط تیمتان را در لیگ بیستم چگونه ارزیابی کردی. لیگی که نتایج پر فراز و نشیبی را کسب کردید و بر خلاف شروع خوبتان در ادامه نتوانستید پر قدرت و با نوسان کم به کارتان ادامه دهید.
هر چه بود در مجموع با شرایط خوبی فصل قبل را تمام کردیم و با قرار گرفتن در رده هشتمی به کارمان خاتمه دادیم. در هر حال من فکر می‌کنم از آنجا که اولین فصل حضورمان در لیگ برتر را سپری می‌کردیم قرار گرفتن در رده هشتم هم برای ما رتبه‌ای قابل قبول و خوب محسوب می‌شود.
اما حتماً می‌دانی که برای لیگ آتی توقعات از تیمتان بالاتر رفته است.
بله به خوبی می‌دانم که انتظارات و توقعات از تیم ما بیشتر شده است اما از این موضوع واهمه‌ای نداریم چون فکر می‌کنم قادریم که آنها را برآورده سازیم و ان‌شاءالله امسال هم با تیم یکدست‌تر و بهتری که نسبت به فصل قبل داریم حتماً به گونه‌ای بهتر تلاش خواهیم کرد که توقعات را برآورده سازیم ضمن اینکه تجربه بازیکنانمان و هماهنگی‌شان با هم بیشتر شده و ما می‌توانیم با اتکا به تمام داشته‌های بهترمان نسبت به فصل قبل شرایط ایده‌آل‌تری را نسبت به فصل قبل کسب و رقم بزنیم.
در رابطه با عملکرد مربی‌تان و خصوصیاتش چه نکاتی برای بازگو کردن داری؟
ربیعی و کادرش جزو بهترین اعضای فنی در بین مربیان لیگ برتر است. سرمربی ما شبانه‌روز برای تیم‌مان کار کرد و قدرت علمی‌اش را به خوبی به تیم تزریق کرد تا در مجموع نتایج خیلی خوبی را کسب کنیم و در بازی‌هایی که ارائه دادیم به گواه کارشناسان فصلی خوب و قابل قبول را رقم بزنیم.
اما در یکی دو بازی مانند دیدارتان مقابل سپاهان با شکستی سنگین هم مواجه شدید!
بله فقط در یک بازی مقابل سپاهان بد نتیجه گرفتیم و با نتیجه‌ای نسبتاً سنگین نتیجه را واگذار کردیم. در واقع در آن دیدار ما خیلی خوب موقعیت خلق می‌کردیم اما با کوچکترین حمله حریف دچار مشکل می‌شدیم تا در پایان با نتیجه‌ای سنگین نتیجه را به حریف واگذار کنیم اما جدا از آن بازی که بدشانسی آوردیم در سایر بازی‌ها خوب بودیم.
جاه‌طلبی‌هایتان برای لیگ بیست و یکم به چه صورتی است؟
امسال با بازیکنانی که ما داریم تیم بسیار بهتری نسبت به فصل قبل در اختیار داریم و با شرایطی که از آن بهره می‌بریم حتماً قادریم که یقه همه تیم‌ها را بگیریم.
در هفته اول لیگ هم با قرعه بسیار سختی مواجه شدید، بر همین اساس بازی‌تان مقابل سپاهان را چگونه ارزیابی می‌کنی؟
بله قرعه ما سخت افتاده و ما خوب می‌دانیم که سپاهان یکی از بهترین تیم‌های ایرانی است اما با وجود بازی در اصفهان ما هم تیم دست و پا بسته‌ای نخواهیم بود و حریف می‌داند که ما هم در این بازی حرف‌هایی برای گفتن خواهیم داشت.
بازیکنی 35 ساله هستی، با این وجود فکر می‌کنی تا چه سالی بتوانی با قدرت به فوتبالت ادامه دهی؟
خدا را شکر شرایط بدنی و آمادگی خیلی خوبی دارم و تلاشم را هم انجام می‌دهم که باز هم بهترین باشم از همین رو فکر می‌کنم با شرایطی که دارم برای بازی باز هم بتوانم بهترین نمایش‌ها و بازی‌ها را ارائه دهم از همین رو مشکلی ندارم و باز هم با قدرت به کار خودم ادامه خواهم داد.
در فصل قبل عملکردت را بعد از اینکه از سپاهان به مس رفسنجان پیوستی چگونه ارزیابی می‌کنی؟
در سیستم 2-5-3 که تیم ما بازی می‌کرد نقش هافبک دفاعی بسیار مهم است. در این راستا من هم بازی‌های خوبی ارائه دادم و جدا از دو بازی مقابل سپاهان و فولاد در بقیه بازی‌هایی که به میدان رفتم خوب کار کردم و در مجموع مربیان هم از کارم رضایت داشتند.
چرا در تیم جدیدت حتی در سپاهان که مدت کوتاهی هم در آن بودی کمتر از آن شوت‌های سهمگین و پرقدرتت می‌بینیم؟
در خصوص سپاهان باید بگویم مدت کوتاهی که در سپاهان بودم برایم خوب نگذشت اما حتماً امسال باز هم از شوت‌هایی که در سپاهان می‌زدم شاهدش خواهید بود و به قولی شوت‌هایم که شبیه آرپی‌جی هست را باز هم رو خواهم کرد.
فکر می‌کنی به روزهای اوجت مانند تراکتور باز هم بر می‌گردی؟
همه تلاشم را انجام می‌دهم که بهترین باشم و باز هم بهترین بازی‌ها را ارائه دهم و دوباره اوج بگیرم و روزهای خوبم را در لیگ بیست و یکم دوباره تکرار کنم.
به لحاظ گل و پاس گل چه آماری را برای خودت متصوری؟
این موارد خیلی برایم مهم نیست و نتایج تیم و موفقیتش برایم از هر نکته دیگری مهم‌تر و با اهمیت‌تر است از همین رو خیلی امیدوارم که بهترین باشم و آمار و بقیه موارد در اولویت‌های بعدی من قرار دارد.
زمین خانگی تیم‌تان از کدام هفته لیگ آماده می‌شود؟
فعلاً که در سرچشمه میزبانی خواهیم کرد و فکر می‌کنم از هفته چهارم یا پنجم ما می‌توانیم شرایط را به سود خودمان در آوریم و در زمین چمن طبیعی خودمان به بهترین شکل ممکن از رقیبان و تیم‌های میهمانمان در رفسنجان به بهترین شکل ممکن میزبانی کنیم.
رابطه‌ات با هواداران تیم رفسنجانی چگونه است، در تیم تراکتور جزو محبوبترین‌ها برای هوادارانتان بودی. این شرایط در تیم رفسنجانی برایت تکرار خواهد شد؟
یازده  سال در تراکتور بودم به همین دلیل در آنجا رابطه خیلی نزدیکی با هواداران پیدا کرده بودم اما اینجا سال دوم حضورم را سپری می‌کنم. متأسفانه به دلیل کرونا هم تاکنون نتوانستیم از وجود هواداران‌مان بهره ببریم اما این مسأله در لیگ بیست و یکم برای ما تمام خواهد شد و ما در لیگی که پیش رو داریم با حمایت هوادارانمان بهترین بازی‌ها و شرایط را خواهیم داشت و با قوت و روحیه بهتری به مصاف تیم‌های دیگر و حریفان خواهیم رفت.
پیش‌بینی‌ات در لیگ قرار گرفتن در چه رده‌ای است؟
از حالا که پیش بینی خیلی زود است و من فکر می‌کنم باید چند هفته‌ای بگذرد تا بهتر بتوان در خصوص شرایط لیگ و جایگاه تیم‌مان حرف بزنیم و جایگاه خاصی را برای تیم قائل شویم.
در لیگی که گذشت و سپری شد بهترین هافبک دفاعی چه بازیکنی بود؟
من فکر می‌کنم احمد نوراللهی بهترین بود و واقعاً در پست هافبک دفاعی بهترین نمایش‌ها را ارائه داد و پس از قهرمانی تیمش هم مزد تلاشش را گرفت و با رقمی خوب به امارات رفت.
در بین هافبک‌های دفاعی بهترین هافبک دفاعی را چه بازیکنی می‌دانی؟
کانته هافبک دفاعی چلسی به نظرم در فصلی که سپری شد بهترین هافبک دفاعی لیگ برتر و بهترین بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.