جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱

نگاهی به خریدهای مس رفسنجان

سبدی برای رفع نیاز

سبدی برای رفع نیاز
جعفر برزگر
جعفر برزگر خبرنگار

مس رفسنجان با کسب 39 امتیاز و ایستادن در رتبه هشتم جدول به کار خود پایان داد. کارنامه‌ای نسبتاً قابل دفاع از محمد ربیعی در اولین سال حضورش با این تیم در لیگ برتر اما او خوب می‌دانست که برای فصل بیست و یکم باید نقاط ضعفش را برطرف کند. تیمی که گل خورده‌اش بیشتر از گل زده‌اش باشد حتماً نیاز به ترمیم در خط دفاعی و البته ساختار دفاعی‌اش دارد.

به گزارش ایران ورزشی؛ مس رفسنجان با کسب 39 امتیاز و ایستادن در رتبه هشتم جدول به کار خود پایان داد. کارنامه‌ای نسبتاً قابل دفاع از محمد ربیعی در اولین سال حضورش با این تیم در لیگ برتر اما او خوب می‌دانست که برای فصل بیست و یکم باید نقاط ضعفش را برطرف کند. تیمی که گل خورده‌اش بیشتر از گل زده‌اش باشد حتماً نیاز به ترمیم در خط دفاعی و البته ساختار دفاعی‌اش دارد.
بر همین اساس آنها دو سه خرید خوب را برای این منطقه از زمین انجام دادند. فرشاد محمدی‌مهر مدافع راست ذوب‌آهن یکی از بهترین‌های این تیم را می‌توان خرید خیلی خوبی برای مسی‌ها دانست. او طی 2328 دقیقه‌ای که در زمین حضور داشت چهار گل زد و سه پاس گل داد. البته او در 26 بازی 6 اخطار هم دریافت کرد. البته آنها در این پست حسن جعفری را هم دارند.
توکلی مدافع میانی فصل گذشته آلومینیوم اراک هم در لیگ پیش رو با پیراهن مس رفسنجان به میدان می‌آید. این بازیکن هم در 26 مسابقه‌ای که در لیگ بیستم فرصت بازی را به دست آورد 2266 دقیقه در زمین بود که یک گل زد و دو پاس گل هم داد. به نظر می‌رسد با جذب این دو مدافع میانی و حفظ عقیل کعبی تا حدودی خیال آنها از قلب خط دفاعی‌شان راحت می‌شود.
محمد ربیعی برای سمت چپ خط دفاعی‌اش میثم تیموری از تراکتور را به خدمت گرفت. این بازیکن هم یکی از نفرات اصلی تیم تبریزی بود که 26 مرتبه به میدان رفت اما آنها مهدی ترکمان را هم به خدمت گرفتند. مدافع چپی که خیلی در سپاهان به او بازی نرسید. او با اینکه از انتخابش خوشحال است اما به همان اندازه هم از محرم نویدکیا دلخوری دارد: «چندین سال با آقای ربیعی کار کرده‌ام. در شهرداری بندرعباس، بدر بندر کنگ، شهرداری زنجان، ‌بادران تهران و آلومینیوم اراک تیم‌هایی بودند که من در آنها با سرمربیگری ربیعی حضور داشتم. بسیار دوست داشتم بار دیگر زیر نظر ایشان که بسیار حق گردن من دارد، کار کنم و خوشحالم که در مس چنین فرصتی نصیبم شد. انتظار داشتم حداقل یک بازی به صورت فیکس در ترکیب سپاهان بازی کنم.» در این پست آنها محمد انصاری را هم دارند.
مس رفسنجان برای تقویت خط حمله‌اش مجید علیاری مهاجم تیم سقوط کرده سایپا را هم به خدمت گرفته‌ است. بازیکنی که در 25 بازی 4 گل زد و یک پاس گل داد. زوج او با محمدرضا سلیمانی که در سایپا همبازی بود خیلی به مس کمک خواهد کرد.
محمد ربیعی برای خط میانی‌اش سید مهدی حسینی، هافبک دفاعی ٢٧ ساله آلومینیوم اراک را با قراردادی دو ساله به خدمت گرفت. او عملکرد بسیار خوبی در جمع اراکی‌ها داشت و به عنوان یک هافبک دفاعی در 28 بازی شش گل زد و دو پاس گل هم داد.
البته آنها دو بازیکن هم از کشور عمان جذب کردند که با حرف و حدیث‌هایی همراه بود. فایز الرشیدی، دروازه‌بان اول و کاپیتان تیم ملی عمان و زهیر سلیمان، هافبک تیم ملی این کشور که باید دید دومی با رفع مصدومیتش چه کارنامه‌ای را از خود بجا می‌گذارند.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.