چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

حسین‌خانی: قدرت‌ها در چند تیم کشتی تقسیم شده‌اند

در مبلغ ناچیز قراردادها همه دخیل هستند

در مبلغ ناچیز قراردادها همه دخیل هستند

کشتی‌گیر المپیکی کشورمان گفت: اگر مبلغ قراردادها در لیگ کشتی پایین است باید همه برای بهبود آن همکاری کنند.

به گزارش ایران ورزشی، مصطفی حسین‌خانی ملی‌پوش کشتی آزاد کشورمان در المپیک توکیو بود که در مبارزه نخست خود مقابل کایل داک آمریکایی مغلوب شد و از راهیابی به دور بعد بازماند. وی بعد المپیک در ترکیب تیم ملی کشتی آزاد جهت اعزام به مسابقات جهانی قرار نگرفت اما با حضور در لیگ با تیم سهند ارس با مربیگری علیرضا رضایی به تشک کشتی برمی‌گردد.

حسین‌خانی درباره شرایط تیم، عنوان کرد: من چند پیشنهاد داشتم اما در نهایت به این جمع‌بندی رسیدم که با علیرضا رضایی در لیگ شرکت کنم. در این مدت تمرینات خوب و متفاوتی را نیز برگزار کرده‌ایم. فکر می‌کنم امسال لیگ متفاوت و جذابی را ببینیم چرا که قدرت‌های کشتی در چند تیم تقسیم شده‌اند بنابراین فکر می‌کنم امسال رقابت بین 3-4 تیم باشد نه مثل سال گذشته که ایران مال قهرمان شد. نمی‌دانم تماشاگران اجازه حضور در سالن را دارند یا خیر اما امیدوارم آنها با سالن مسابقه آشتی کنند و بتوانند لیگ جذابی را شاهد باشند.

دارنده مدال برنز جهان در سال 2016 با اشاره به قراردادهای کم کشتی در مقایسه با سایر رشته‌ها، خاطرنشان کرد: این موضوع یک بحث کلی است و به یک یا 2 نفر بستگی ندارد. اگر می‌خواهیم قراردادها در لیگ کشتی خوب باشد فدراسیون کشتی، ورزشکاران و مربیان همه باید کمک کنند نه اینکه بگوییم اسپانسر نمی‌آید.

وی افزود: حتما دلایلی وجود دارد که اسپانسر نمی‌آید. همه در خصوص قراردادهای کشتی دخیل هستند؛ از ورزشکاری که زرنگ‌بازی در می‌آورد تا مربی که هدایت یک تیم را قبول می‌کند. رقم قراردادها در کشتی اصلا قابل مقایسه با رشته‌هایی مانند بسکتبال و والیبال نیست آنها قراردادها بهتر دارند چون خود را راحت در اختیار تیم‌ها قرار نمی‌دهند.

کشتی‌گیر المپیکی کشورمان درباره مسابقات جهانی نروژ و عملکرد خوب ورزشکاران در این رقابت‌ها، یادآور شد: به دلیل مشکلات شخصی که داشتم خیلی نتوانستم مسابقات را دنبال کنم اما نتایج خوبی که کشتی‌گیران داشتند باعث شادی جامعه شد که این نقطه قوتی است. 2 هفته‌ای است با این نتایج کل ایران خوشحال هستند که باید آن را به فال نیک گرفت.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.