چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

نیوکاسل فقط 50 میلیون پوند در نقل و انتقالات ژانویه هزینه می کند

نیوکاسل فقط 50 میلیون پوند در نقل و انتقالات ژانویه هزینه می کند

گروه صندوق سرمایه عمومی عربستان با ثروت ماورایی خود، باشگاه نیوکاسل را خریداری کرده و بسیاری از فوتبال دوستان، تصور می کردند این تیم قرار است با ثروت بی نهایت خود، ریخت و پاش های زیادی انجام دهد اما به نظر می رسد فعلا این اتفاق نخواهد افتاد.

به گزاارش ایران ورزش و به نقل از  تلگراف، با توجه به صرفه جویی های مایکل اشلی، مالک سابق نیوکاسل در دو فصل اخیر، این باشگاه براساس قوانین فیرپلی مالی مجاز است در ژانویه مبلغ 190 میلیون پوند هزینه کند اما آن ها برای نقل و انتقالات زمستانی قصد دارند فقط 50 میلیون پوند هزینه کنند. گرچه نیوکاسل از نظر تئوری ثروتمندترین تیم دنیاست اما برنامه آن ها این است که اوضاع را آرام آرام و به صورت تدریجی پیش ببرند. آماندا استاولی، چهره عمومی کنسرسیوم مالک نیوکاسل چند روز پیش گفته بود این باشگاه امیدوار است طی پنج سال آینده بتواند یک جام بزرگ ببرد که این صحبت ها، خوشحالی هواداران نیوکاسل را در پی داشت.

طبق منابع تلگراف، نیوکاسل نمی خواهد در همین سال اول هزینه هایی سنگین انجام دهد و بودجه آن ها جهت تقویت تیم، خیلی کم تر از چیزی است که پیش تر در رسانه ها مطرح شده بود. به همین علت است که آن ها فعلا فقط روی جذب جیمز تارکوفسکی، مدافع برنلی که فقط شش ماه از قراردادش باقی مانده متمرکز هستند. صندوق سرمایه عمومی عربستان حس می کند در حال حاضر باید روی بازسازی زیرساخت های باشگاه تمرکز کنند. در حال حاضر باشگاه نیوکاسل در تلاش است تا یک مدیر اجرایی یا مدیر ورزشی است تا امور فوتبالی باشگاه را به او بسپارند.

یکی دیگر از دلایل احتیاط نیوکاسل برای هزینه سنگین در ژانویه این است که سایر باشگاه ها می دانند که نیوکاسل ثروتی بی پایان دارند و به دنبال این هستند تا از فروش بازیکنان خود به این تیم، بیشترین پول ممکن را دریافت کنند. فعلا هواداران نیوکاسل باید برای هزینه های سنگین تیم شان صبر کنند. اگرچه در صورتی که فرصت جذب یک بازیکن برجسته و مهم فراهم شود، ممکن است مالکان نیوکاسل یک اقدام خارج از پروژه انجام دهند. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.