دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

الهلال بدون خارجی‌هایش هم بهتر از پرسپولیس بود

محمدخانی: زورمان به هیچ وجه به آنها نمی‌رسید

محمدخانی: زورمان به هیچ وجه به آنها نمی‌رسید
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

ناصر محمدخانی، مهاجم سابق پرسپولیس و تیم ملی از عملکرد ضعیف و دور از انتظار بازیکنان پرسپولیس در دیدار مقابل الهلال انتقاد کرده و معتقد است شرایط پرسپولیس در بازی مقابل نماینده الهلال بسیار بد و ضعیف بوده و هیچ کدام از بازیکنان پرسپولیس در حد و اندازه‌های واقعی خودشان ظاهر نشدند. در رابطه با نمایش ضعیف پرسپولیس گفت‌وگویی با ناصر محمدخانی داشتیم و دلایل ضعیف ظاهر شدن سرخپوشان را در مرحله یکچهارم جویا شدیم.

به گزارش ایران ورزشی؛ ناصر محمدخانی، مهاجم سابق پرسپولیس و تیم ملی از عملکرد ضعیف و دور از انتظار بازیکنان پرسپولیس در دیدار مقابل الهلال انتقاد کرده و معتقد است شرایط پرسپولیس در بازی مقابل نماینده الهلال بسیار بد و ضعیف بوده و هیچ کدام از بازیکنان پرسپولیس در حد و اندازه‌های واقعی خودشان ظاهر نشدند. در رابطه با نمایش ضعیف پرسپولیس گفت‌وگویی با ناصر محمدخانی داشتیم و دلایل ضعیف ظاهر شدن سرخپوشان را در  مرحله یکچهارم جویا شدیم.

چرا پرسپولیس با باختی سنگین مواجه شد و با نمایشی ضعیف و دور از انتظار به میزبانش باخت؟!
واقعاً بازیکنان پرسپولیس اصلاً در حد و اندازه خودشان ظاهر نشدند و به لحاظ فنی و تاکتیکی هیچ حرفی برای گفتن نداشتند و شاید تنها موقعیت نصفه و نیمه‌ای که پرسپولیس روی دروازه حریف خلق کرد همان شوت آل‌کثیر بود که آن فرصت هم نتوانست خیلی برای حریف خطرساز باشد.
عوامل جانبی مانند دیر رسیدن پرسپولیس به عربستان و مشکلات جانبی دیگر را هم در باخت پرسپولیس تأثیرگذار می‌دانید؟
این موارد تا حدودی تأثیرگذار بوده است اما تیم عربستانی خیلی بهتر از ما بود و ما اصلاً در حد و اندازه واقعی‌مان نبودیم و به نظرم با شرایطی که تیم ما داشت به هیچ وجه زورمان به الهلال نمی‌رسید و در یک جمله حریف الهلال نبودیم. منظورم هم دقیقاً روشن و واضح است؛ جدا از اینکه پرسپولیس خیلی بد بازی کرد و روز خیلی بدی را سپری کرد آنها هم واقعاً تیم قوی بودند و یکی از بهترین روزهای خودشان را سپری کردند و تیمی در حد و قواره قهرمانی آسیا و رسیدن به فینال مسابقات نشان دادند.
بعضی‌ها شرایط بازیکنان پرسپولیس را غیر عادی و افت فاحش بازیکنان این تیم را دور از انتظار دانستند.
بالاخره بعضی وقت‌ها شرایط خیلی بد برای یک تیم به وجود می‌آید و روز بازی با الهلال هم به هیچ وجه روز پرسپولیس نبود و در واقع روزی بود که بازیکنان پرسپولیس به لحاظ روحی روانی و فنی و حتی بدنی از شرایط خوبی برخوردار نبودند.
در رابطه با ترکیب پرسپولیس هم انتقاداتی به ارنج پرسپولیس وارد شد، شما در این رابطه چه نظری دارید؟
تیم الهلال واقعاً با پرس شدیدش اجازه ارتباط بین خط هافبک و خط حمله پرسپولیس را گرفته بود. به همین دلیل هم بود که هیچ فرصتی نصیب مهاجمان پرسپولیس نشد و در واقع تیم الهلال با پرس شدیدش اجازه هر گونه بازیسازی و تغذیه را از بازیکنان پرسپولیس گرفته بود. عملاً هافبک‌های پرسپولیس از جریان بازی خارج شده بودند و مهاجمان هم هیچ فرصتی برای عرض اندام نداشتند. در این بین شاید هافبک وسط پرسپولیس از ابتدا احسان پهلوان بود بهتر از رضا اسدی بود چون اسدی نتوانست وظیفه‌اش را در پست هافبک میانی به خوبی نشان دهد. جدا از رضا اسدی متأسفانه دفاع راست پرسپولیس هم بسیار پر اشتباه ظاهر شد و یکی از نقاط ضعف پرسپولیس بود و در واقع حکم چراغ سبز را برای تیم عربستانی داشت چون از آن ناحیه بارها تیم عربستانی حمله کرد و دو گل را هم از آن منطقه و ارسال از آن جناح متقبل شدیم. البته در این رابطه باید بگویم بازیکن جایگزین برای دفاع راست هم کار خاصی انجام نداد.
چرا بازیکنان کلیدی پرسپولیس در روز بازی با الهلال آنقدر کم فروغ بودند؟!
متأسفانه ضعیف بازی کردن بازیکنان تیم به بازیکنان کلیدی هم سرایت کرده بود. وحید امیری خوش‌نفس این بار به دلیل خستگی ناشی از بازی‌های متوالی برای تیم ملی اصلاً در حد و اندازه خودش ظاهر نشد و ترابی هم که حکم منجی پرسپولیس در دیدار مقابل استقلال تاجیکستان را داشت هیچ اثری از مهدی ترابی سرحال و آماده‌ای که از او سراغ داشتیم، نبود. به طور کلی در هیچ نقطه‌ای از زمین حرفی برای گفتن نداشتیم و عملاً قافیه را به حریف پر قدرت و متمول و پر ستاره عربستانی باختیم.
فرشاد پیوس گفته که تفاوت پرسپولیس و الهلال در بازیکنان خارجی تیم عربستانی بود، شما هم در این رابطه نظری مانند فرشاد پیوس دارید؟
بازیکنان خارجی الهلال که واقعاً کیفیت عالی داشتند و هیچ تردیدی در این موضوع وجود ندارد اما به نظرم جدا از بازیکنان خارجی، الدوساری و چند بازیکن دیگر تیم عربستانی هم واقعاً کیفیت عالی داشتند و همه جوره شرایط فنی تیمشان را ارتقا داده بودند و در کنار بازیکنان خارجی این تیم ارنجی خطرناک از تیم عربستانی ساخته بودند.
برای دیدار الهلال مقابل النصر چه پیش‌بینی دارید؟
الهلال به احتمال زیاد از سد النصر می‌گذرد و شانس زیادی برای رسیدن به فینال و حتی قهرمانی با قدرتی که من از این تیم دیدم خواهد داشت.
وقتی تمام ورزشگاه النصر را با پرچم‌های الهلال و پیراهن‌های این باشگاه که بر تن هواداران الهلال بود دیدید چه حس و حالی داشتی؟
واقعاً افسوس و حسرت خوردم که چرا ما نمی‌توانیم میزبانی کنیم اما تیم عربستانی با آن شرایط در مرحله‌ای حساس از تنها نماینده کشورمان میزبانی می‌کند. متأسفانه ما فقط بدهکاریم و مشکلات اساسی داریم و فکر کنم هنوز پول بازیکنانمان را به شکل
صد درصد تسویه نکرده‌ایم. این در حالی است که می‌بینیم الهلال چند هزار لباس برای هوادارانش مهیا می‌سازد و با حضور آنها در ورزشگاه شرایط خیلی خوبی را برای حمایت از نماینده‌اش و شرایط خیلی دشواری را برای پرسپولیس نماینده ما به لحاظ جو روانی مهیا می‌سازد.
با باخت سنگین مقابل الهلال شرایط پرسپولیس را برای بازی‌های لیگ و دیدار هفته دومش مقابل نساجی چه پیش‌بینی می‌کنید؟
باخت خیلی بد و تلخی را متحمل شدیم که هضم‌اش هم واقعاً مشکل است اما بازیکنان پرسپولیس باید آن باخت را فراموش کنند و با ریکاوری خوب، خودشان را برای بازی‌های لیگ مهیا سازند تا در لیگ و بازی‌های این تورنمنت داخلی آسیب نبینند.
خط دفاع میانی‌مان هم خیلی ضعیف بود، با این وجود فکر نمی‌کنید اگر شجاع و کنعانی‌زادگان بودند شاید خط دفاعی‌مان شرایط بهتری داشت؟
بدون شک با شجاع و کنعانی‌زادگان شرایط بهتری پیدا می‌کردیم اما به هر حال آنها رفته‌اند و ما باید به آینده و موفقیت در لیگ و بازی‌های پیش رو فکر کنیم.
ترکیب خط حمله پرسپولیس متشکل از عیسی آل‌کثیر و امیری را پسندید؟
امیری خسته بود، به همین دلیل اگر از ابتدا بازی نمی‌کرد بهتر بود اما باید به تصمیمات یحیی احترام گذاشت و از او و تیمش حمایت کرد چون باخت برای هر تیمی وجود دارد و هیچ تیمی وجود ندارد که همیشه برنده باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.