شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰

بعضی‌ها با یک سال بازی، ادعای سرمربیگری استقلال دارند

نوازی: بگذارند مجیدی کارش را بکند

نوازی: بگذارند مجیدی کارش را بکند
مهدیه دریابیگی
مهدیه دریابیگی خبرنگار

زمانی تا شروع لیگ نمانده است. شمارش معکوس برای استارت لیگی که به نظر می‌رسد حاشیه‌هایش هم کم نباشد، شروع شده و استقلال قرار است در نخستین بازی خود به مصاف تیمی برود که از جنس استقلال است اما آیا استقلالی‌ها آماده شروع لیگ هستند؟ کارشناسان فوتبال بر این باور هستند که استقلال نتوانسته در فصل نقل و انتقالات خوب یارگیری کند و از آنجایی که شاکله تیمش را نیز از دست داده است، برای لیگ جدید به مشکل می‌خورد.

به گزارش ایران ورزشی؛ زمانی تا شروع لیگ نمانده است. شمارش معکوس برای استارت لیگی که به نظر می‌رسد حاشیه‌هایش هم کم نباشد، شروع شده و استقلال قرار است در نخستین بازی خود به مصاف تیمی برود که از جنس استقلال است اما آیا استقلالی‌ها آماده شروع لیگ هستند؟ کارشناسان فوتبال بر این باور هستند که استقلال نتوانسته در فصل نقل و انتقالات خوب یارگیری کند و از آنجایی که شاکله تیمش را نیز از دست داده است، برای لیگ جدید به مشکل می‌خورد. البته در ادامه هم به این نکته اشاره می‌کنند که مجیدی برای فصل جدید تیم استقلال را خودش بسته است و نمی‌تواند بهانه‌ای برای نتیجه نگرفتن داشته باشد! در خصوص مسائل مطرح شده با محمد نوازی تماس گرفتیم. هافبک سابق استقلال که در زمان بازی‌اش یکی از بهترین بازیکنان این تیم بود.

استقلال در بازی تدارکاتی با دانشجویان باخت و همین شکست باعث نگرانی هواداران شده است! نظر شما در این خصوص چیست؟
من این بازی را ندیدم. یعنی بعد از بازی استقلال و الهلال دیگر هیچ بازی‌ای از این تیم ندیدم اما چون استقلال در دوران بدنسازی بوده این باخت‌ها طبیعی است. مهم این است که ما از این باخت‌ها درس بگیریم. برای استقلال مهلتی تا شروع لیگ نمانده و امیدوارم این بازی‌های تدارکاتی فرصت خوبی باشد برای برطرف کردن نقاط ضعف. استقلال در نخستین بازی خود، در خانه به مصاف حریف می‌رود و این مسأله می‌تواند حسن بزرگی برای تیم استقلال باشد برای رسیدن به نتیجه.
خیلی‌ها بر این باورند چون استقلال در فصل نقل و انتقالات شاکله‌اش را از دست داده و خوب یارگیری نکرده است، در طول لیگ به مشکل می‌خورد، شما در این خصوص چه نظری دارید؟
بازیکنانی که به تیم استقلال اضافه شدند با نظر سرمربی اضافه شدند چون خودشان تیم را بسته‌اند نمی‌توانند بهانه‌ای داشته باشند. بازیکنانی هم که به تیم آمدند باید بدانند که پیراهن چه تیمی را بر تن می‌کنند. اسم استقلال از هر کسی بزرگتر است و من امیدوارم بازیکنان این تیم به خوبی این نکته را درک کنند.
منظورتان این است که فرهاد مجیدی برای فصل بیست و یکم نمی‌تواند بهانه فصول گذشته را بگیرد و مدعی شود تیم را خودش نبسته است!
نمی‌خواهم اسم بیاورم اما نظرم این است که سرمربی نفر اولی است که باید پاسخگوی مسائل باشد. به هر حال چند سالی است استقلال از رسیدن به جام قهرمانی ناکام مانده و هواداران منتظر رسیدن به جام هستند. من امیدوارم حداقل امسال این هواداران دلگرم شوند.
پرسپولیس مقابل الهلال شکست سنگینی خورد و عده‌ای معتقدند که بضعی کارشناسان و پیشکسوتان استقلال در موقع باخت استقلال مقابل الهلال ناجوانمردانه مجیدی را مورد انتقاد قرار دادند!
باخت برای هر تیمی هست. ما هم نباید کاری به کار تیم‌های دیگر داشته باشیم. برای ما باید شخصیت تیمی خودمان مهم باشد و برای رسیدن به موفقیت تلاش کنیم.
نظرتان در خصوص حضور آقای آجورلو در استقلال چیست؟
به هر حال آقای آجورلو از جمله مدیرانی است که در فوتبال بوده است و با تیم پاس هم قهرمان شده . باید مسئولانی که ایشان را آورده‌اند از آقای آجورلو حمایت کنند تا موفق شود.
اینطور که گفته می‌شود با توجه به ارتباط خوب آقای آجورلو با نکونام، اگر مجیدی نتیجه نگیرد به نوعی نکونام آلترناتیو فرهاد است. نظر شما در این خصوص چیست؟
متأسفانه هر کسی در فضای مجازی برای خودش تبلیغ می‌کند. عده‌ای یک سال برای استقلال بازی نکرده مدعی هستد باید سرمربی بشوند. من خودم سالیان سال برای استقلال بازی کردم و این ادعا را ندارم. باید هر اتفاقی به موقع انجام شود. باور کنید من هم دوست دارم سرمربی استقلال شوم اما دوست دارم این اتفاق به موقع برای من بیفتد و فعلاً هیچ ادعایی در این زمینه ندارم. به شخصه امیدوارم که اجازه دهند در لیگ بیست و یکم فرهاد مجیدی کارش را انجام دهد اما اگر در ادامه موفقیتی حاصل نشد و در صورت لزوم و با خواسته هواداران، اتفاق دیگری بیفتد. اما درست نیست هنوز لیگ شروع نشده، به فکر آلترناتیو باشند و اجازه ندهند فرهاد کارش را انجام دهد!

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.