یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱

ماشین در لیگ یک هم پنچر است

لغو دومین بازی در هفته نخست ورود قزوینی‌ها ممنوع!

لغو دومین بازی در هفته نخست ورود قزوینی‌ها ممنوع!

روز دوم هفته نخست لیگ دسته اول عصر دیروز (یکشنبه) با چهار دیدار به پایان رسید تا تکلیف هفته نخست مشخص شود. در مهم‌ترین بازی هفته دوم ماشین‌سازی که فصل گذشته در لیگ برتر حضور داشت، در نخستین بازی خود در لیگ یک در خانه برابر شهرداری همدان با 4 گل تحقیر شد تا مشخص شود تیره‌روزی‌های سبزهای تبریز کماکان ادامه دارد و ظاهراً قرار نیست شرایط تیم دوم تبریز بهبود پیدا کند.

ایران ورزشی - روز دوم هفته نخست لیگ دسته اول عصر دیروز (یکشنبه) با چهار دیدار به پایان رسید تا تکلیف هفته نخست مشخص شود. در مهم‌ترین بازی هفته دوم ماشین‌سازی که فصل گذشته در لیگ برتر حضور داشت، در نخستین بازی خود در لیگ یک در خانه برابر شهرداری همدان با 4 گل تحقیر شد تا مشخص شود تیره‌روزی‌های سبزهای تبریز کماکان ادامه دارد و ظاهراً قرار نیست شرایط تیم دوم تبریز بهبود پیدا کند.
قشقایی هم در یک بازی نزدیک و حساس شاهین بوشهر را شکست داد تا مشخص شود شاهین در این فصل هم قرار نیست یک تیم مدعی باشد.
اما مهم‌ترین اتفاق روز دوم هفته نخست، لغو یک بازی بود. با دستور ناظر فدراسیون، بازی تیم‌های مس کرمان و شمس آذر قزوین لغو شد. در حالی که تیم مس کرمان و کوبل داوری این بازی در زمین مسابقه حضور یافتند اما تیم شمس آذر قزوین به دلیل عدم صدور کارت و مجوز بازیکنان تیم خود نتوانست در موعد مقرر در زمین بازی حاضر شود تا با دستور ناظر بازی این دیدار لغو شود. شمس آذر امتیاز بادران را از این مجموعه خریده اما هنوز کارهای اداری این انتقال تکمیل نشده. شمس آذر قزوین که پس از ناکامی در صعود به لیگ دسته اول به سراغ خرید امتیاز بادران تهران رفت و با توافق انجام شده، امتیاز بادران با مبلغ 13 میلیارد و 900 میلیون تومان به قزوینی‌ها فروخته شد، نتوانست اولین مسابقه خود در فصل جدید لیگ دسته اول را انجام بدهد و شرایط نامشخصی دارد.
مدیران شمس آذر پیش از انجام بازی هفته نخست مقابل مس کرمان در واکنش به حواشی شکل گرفته در رابطه با عدم موافقت اداره ورزش و جوانان استان تهران با خروج امتیاز بادران از تهران، در بیانیه‌ای اعلام کردند که مشکلات حل شده و در بیانیه خود نوشتند: «امتیاز لیگ یکی بادران رسماً به شمس آذر قزوین رسید و مجوز خروج از استان هم صادر شد. بازی دو تیم شمس آذر و مس کرمان در تهران برگزار خواهد شد و از بازی بعد، لاجوردی‌پوشان در قزوین پذیرای تیم‌های میهمان خواهند بود.» اما با وجود اینکه کاروان تیم فوتبال شمس آذر قزوین خود را برای انجام نخستین دیدار فصل به ورزشگاه کارگران رسانده بود، اجازه بازی برای بازیکنان این تیم به دلیل عدم صدور کارت و مجوزهای لازم صادر نشد و بازی این تیم مقابل مس کرمان نیز برگزار نشد.
مسی‌ها هم پس از لغو بازی، در مجموعه کارگران تهران به انجام یک جلسه تمرینی و بازی درون تیمی پرداختند و شب گذشته تهران را به مقصد کرمان ترک کردند تا آماده بازی هفته دوم خود برابر مس شهر بابک شوند. بنا بر آنچه در زمین رخ داد، با تنظیم صورتجلسه این موضوع و ارسال آن به نهادهای ذیربط، در رابطه با نتیجه این بازی تصمیم‌گیری خواهد شد. با این وصف باید دید واکنش کمیته انضباطی به اتفاقات رخ داده چه خواهد بود و بر اساس صورتجلسه ناظر مسابقه، چه رأیی برای این مسابقه در هفته نخست لیگ یک صادر خواهد شد؛ آیا نماینده فوتبال قزوین سه امتیاز بی‌دردسر را به مس کرمان هدیه کرده یا ادله مدیران این باشگاه رأی به انجام مسابقه در زمانی دیگر می‌دهد؟
این دومین بازی هفته اول رقابت‌های لیگ دسته اول است که به دلیل مسائل مربوط به عدم انجام پیش نیازهای اداری انجام نمی‌شود.
روز گذشته نیز دیدار مس شهر بابک – پارس جنوبی جم نیز به دلیل ثبت نشدن قرارداد بازیکنان پارس جنوبی برگزار نشد.
نتایج دیدارهای برگزار شده به شرح زیر است:
ماشین‌سازی صفر   شهرداری همدان 4
گل‌ها: محمد بیرانوند (10‌- پنالتی)، امیرحسین سوری (15)، میثم زمانی (39) و مهدی خلج (63)
خوشه طلایی ساوه یک   ویستا توربین صفر
گل‌: محمد سرافراز (6)
استقلال ملاثانی 2   رایکای بابل 2
گل‌ها: اصغر خسروی (43) و رضا کرملاچعب (88) برای استقلال و رضا عبدی (13 و 55) برای رایکا
شاهین بوشهر یک   قشقایی 2
در روز نخست مسابقات هفته اول نیز نتایج زیر به دست آمد:
ملوان 2   آرمان‌گهر صفر
سایپا یک   استقلال خوزستان یک
خیبر خرم‌آباد یک   شهرداری آستارا صفر
در پایان هفته نخست لیگ یک، شهرداری همدان و ملوان در رتبه‌های اول و دوم قرار گرفتند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.