سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

برگزاری مراسم عجیب و غریب برای تقدیر از مدال‌آوران کشتی

پاداش می‌دهند یــــا خفت؟

پاداش می‌دهند یــــا خفت؟
محسن وظیفه
محسن وظیفه خبرنگار

شاهکار دیگر هم در جویبار رقم خورد؛ جایی که از کامران قاسمپور قهرمان وزن 92 کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان تجلیل شد آن‌ هم با اهدای یک کارت هدیه یک میلیون تومانی که بعد هم مشخص شد این کارت مسدود است! واقعاً در مازندران چه خبر است و مسئولان سیاسی شهر چه کار می‌کنند؟ چرا باید با این ورزشکاران که پرچم ایران را بالای سر برده‌اند، اینچنین برخورد کرد؟ با این وضعیت که این اخبار به صدم ثانیه در رسانه‌ها منعکس می‌شود چطور می‌توان توقع داشت باز هم

ایران ورزشی -  اتفاقاتی در روزها و هفته‌های اخیر در مازندران رخ داده که بسیار تلخ و درد‌آور بوده و همچنان هم ادامه‌دار است. البته ظاهر این اخبار تلخ و دردآور خیلی هم شیک و جالب توجه بود. عنوان خبر، تجلیل از قهرمانان مدال‌آور کشتی ایران بود اما این فقط تیتر خبر بود که به نظر خبر بسیار خوبی است ولی نوع برگزاری این مراسم تجلیل و اهدای جوایز بی‌نهایت شرم‌آور و توهین‌آمیز بود که چنین رفتاری نه در شأن قهرمانان کشتی و نه در شأن علاقه‌مندان به کشتی بود. کشتی آزاد و فرنگی ایران در مسابقات قهرمانی جهان نتایج درخشان و کم‌نظیری را کسب کردند. ایستادن روی سکوی سومی و دومی این دو تیم و شکستن بسیاری از رکوردها فقط بخشی از این موفقیت‌ها بود؛ به همین دلیل توقع می‌رفت برخوردها و تجلیل‌ها هم به بزرگی قهرمانان کشتی و نتایج آنها باشد اما نوع برخوردها به شدت ناامید‌کننده بود. رفتارهایی که از سوی مسئولان استانداری شروع شد و بعد هم رسید به سایر مسئولان شهر و حتی مردم خیر که بسیار خفت‌بار و تلخ به نظر می‌آمد.
***
ابتدا باید از استانداری مازندران شروع کرد که وعده اهدای پاداش 50 میلیون، 30 میلیون و 20 میلیون برای مدال‌آوران کشتی در بازی‌های المپیک را داد. وعده‌ای که امید نوروزی هم در فارس داده بود اما استانداری کجا و یک قهرمان کجا؟ حالا بماند که او هم ظاهراً به وعده‌اش عمل نکرده اما استانداری چرا چنین وعده‌ای داد؟ شأن ورزشکار به کنار، از شأن و جایگاه خودش خجالت نکشید؟ حالا این وعده ناچیز را داد اما چرا به آن عمل نکرد؟ از مازندران در المپیک حسن یزدانی در کشتی آزاد نقره کسب کرد و امیرحسین زارع و محمدهادی ساروی هم برنز که سرجمع باید 70 میلیون تومان پاداش به این کشتی‌گیران اهدا می‌شد؛ چطور باید باور کرد که استانداری مازندران این پول را نداشته که پرداخت کند؟ هر چند که تعیین و پرداختش هم توهین به این کشتی‌گیران بود. چطور ممکن است برای پاداش مدال نقره حسن یزدانی در المپیک 30 میلیون تومان تعیین کرد؟ با این پول حسن یزدانی چه کاری می‌تواند انجام بدهد؟ حالا چند ماه از المپیک گذشته مسابقات قهرمانی جهان هم برگزار شد و باید پرسید که از پاداش استانداری مازندران چه خبر؟
***
بعد از استانداری نوبت به خیرین رسید که دور هم جمع شدند تا از یک قهرمان ملی تجلیل کنند اما کار عجیبی با عنوان تجلیل کردند! هفته گذشته بود که خبری تلخ و دردآور از بابل مازندران منتشر شد و آن‌ هم تجلیل از علی‌اکبر یوسفی با برگزاری مراسم گلریزان بود؛ علی‌اکبر یوسفی قهرمان وزن 130 کیلوگرم کشتی فرنگی در مسابقات قهرمانی جهان در نروژ که برای اولین بار در تاریخ توانست طلای سنگین وزن را در این رشته کسب کند. همیشه رسم بر این بوده که مراسم گلریزان با کمک خیرین برای آزادی زندانیان یا کمک به یک بی‌بضاعت انجام شود اما اینجا برای کشتی‌گیری که بهترین مدال تاریخ را کسب کرده انجام شد.
زشتی این نوع برخورد و مراسم گرفتن برای علی‌اکبر یوسفی یک طرف این داستان است و طرف دیگر ماجرا مبلغی است که اعلام شد در این مراسم جمع‌آوری شده است. در بوق و کرنا شد که 2 میلیارد تومان پول نقد در این مراسم جمع شده و قرار است به یوسفی اختصاص پیدا کند اما بعد مشخص شد که اصلاً این مبلغ هم درست نیست و فقط 200 میلیون تومان جمع شده بود و انتشار خبر 2 میلیارد تومان کذب بوده است. برای مثال ظاهراً فردی در این مراسم بوده که اعلام کرده 50 میلیون تومان می‌دهم اما 200 میلیون تومان اعلام کنید که البته بعد همان 50 میلیون تومان را هم نداده است!
این همه دروغ با برگزاری یک مراسم خفت‌بار برای تجلیل از یک قهرمان بزرگ که نام شهر بابل را در دنیا بر سر زبان‌ها انداخت آن‌ هم به خاطر درخشش در یک آوردگاه جهانی را چطور می‌توان هضم کرد؟  آن ‌هم در شهری مثل بابل که پول هم کم ندارد و در سال‌ها و ماه‌های اخیر بازداشت مسئولان شهری به جرم اختلاس حکایت از این دارد که این شهر پول به اندازه کافی دارد اما به دست قهرمانان و مردم شریف شهر بابل نمی‌رسد.


 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.