دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

نگاه تراکتور به لیگ بیست و یکم قهرمانی است

عبدالله حسینی: همیشه دوست داشتم در تیم پر شورها بازی کنم

عبدالله حسینی: همیشه دوست داشتم در تیم پر شورها بازی کنم
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

سید عبدالله حسینی، مدافع با تجربه تیم ذوب‌آهن به تیم تراکتور پیوست تا در این تیم بزرگ بتواند اهداف جدیدش را پیگیری کرده و برای رسیدن به آنها تلاش کند. در رابطه با آخرین وضعیت تیم تراکتور برای فصلی که پیش روی تیم پر هوادار تبریزی قرار دارد، گفت‌وگویی با مدافع جدید تراکتور داشتیم.

به گزارش ایران ورزشی؛سید عبدالله حسینی، مدافع با تجربه تیم ذوب‌آهن به تیم تراکتور پیوست تا در این تیم بزرگ بتواند اهداف جدیدش را پیگیری کرده و برای رسیدن به آنها تلاش کند. در رابطه با آخرین وضعیت تیم تراکتور برای فصلی که پیش روی تیم پر هوادار تبریزی قرار دارد، گفت‌وگویی با مدافع جدید تراکتور داشتیم.

از شرایط جدیدت صحبت کن که چطور شد به تیم تراکتور رفتی و از ذوب آهن جدا شدی؟
به هر حال بعد از حضور در ذوب آهن فکر می‌کنم انتقال خوبی برایم اتفاق افتاد و خوشحالم به تیم بزرگ تراکتور پیوستم. تیمی که هواداران زیاد و پرشماری دارد. هوادارانی که به پور شورها معروفند و بهترین هستند و روی بازیکنان و تیم محبوبشان غیرت و تعصب خاص و مثال زدنی دارند. هر بار که با تیم‌های دیگر به تبریز می‌آمدم از جو و شرایط ورزشگاه یادگار امام لذت می‌بردم به همین دلیل خیلی دوست داشتم روزی به تراکتور بروم و بازی در این ورزشگاه پر شور را تجربه کنم. ورزشگاهی که شرایطی بسیار خوب و مثال‌زدنی دارد و حتماً هر بازیکنی دوست دارد در تیمی بازی کند که هواداران زیادی داشته باشد و هوادارانش بتوانند بهترین شرایط را برای تیم خودشان و جو پر هیجانی را به وجود بیاورند.
تیم تراکتور سابقه قهرمانی در جام حذفی را دارد اما تاکنون نتوانسته در لیگ قهرمان شود فکر می‌کنی با پیراهن تراکتور بتوانی نخستین قهرمانی در لیگ برتر را تجربه کنی؟
بازیکنان بزرگی به تراکتور آمدند و از این تیم جدا شدند و در سال‌هایی که سپری شد تراکتور موفق شده قهرمانی جام حذفی را تجربه و در لیگ هم معمولاً سهمیه کسب کند اما قهرمانی قسمت تراکتور نشده است. از این رو خوب می‌دانیم که هوادارانمان توقع قهرمانی از ما دارند و هدف و نگاه ما هم در لیگ بیست و یکم قهرمانی است و برای رسیدن به این مهم تمام تلاشمان را انجام خواهیم داد اما از حالا نمی‌توان قولی داد.
مشکلات بدهی باشگاه‌تان حل شد؟
بله مالک باشگاه تمام بدهی‌ها را پرداخت کرد تا پنجره نقل و انتقالاتی تیم‌مان باز شود.
شرایط تیم‌ و تلفیق بازیکنانتان برای فصل جدید چگونه است؟
از ابتدا بازیکنان بزرگی در تراکتور حضور داشتند و قبلاً هم سه کاپیتان تیم ملی در فصل گذشته در تراکتور حضور داشتند. امسال هم تیم خوبی داریم و تلفیقی از بازیکنان با تجربه و قدیمی و جدید است. جمعی که با تفکرات خوبی در کنار هم جمع شده‌اند تا به اهداف بزرگ  خود برسند.
قهرمان هم نشوید قادر به کسب سهمیه هستید؟
بله. تلاش می‌کنیم که بهترین جایگاه ممکن را برای شادی و خوشحالی دل هوادارانمان رقم بزنیم و به قولی اگر قهرمان هم نشویم حتماً سهمیه را کسب می‌کنیم.
در خصوص کار با مربی جدیدتان چه صحبتی داری؟
قبلاً کار با آقا فیروز را تجربه نکرده بودم اما در چند مدت اخیر که با فیروز کار کرده‌ام حقیقتاً ایشان را یکی از فنی‌ترین مربیان ایران دیده و ارزیابی کرده‌ام و این را شانس خوبی برای خودم می‌دانم.
سبک کار مربیگری فیروز کریمی را چگونه ارزیابی می‌کنی؟
به نظرم آقا فیروز علاوه بر کارهای مربیگری، یکجورهایی مدرس هم هستند و به نکات خیلی ظریف و ریزی اشاره می‌کنند   که قبلاً نشنیده بودم. به همین دلیل در همین یک ماهی که با آقا فیروز کار کردم، فکر می‌کنم کلی به داشته‌های فوتبالی‌ام اضافه شده است.
فیروز کریمی روی بعد روانی بازیکنان کار می‌کند؟
بله. آقا فیروز روی مسائل روحی روانی بازیکنان خیلی خوب کار می‌کند و رابطه بسیار خوب و نزدیکی با بازیکنان دارد. رابطه سرمربی با بازیکنان تیم به گونه‌ای بسیار خوب و مثال‌زدنی است که از هر جهت به سود تیم تراکتور هست.
اما بعضی‌ها هم هستند که بیشتر موفقیت تیم‌های ایرانی را به کار با مربیان جدید نسبت می‌دهند و معتقدند نسل مربیان جوان حرف‌های بیشتری برای گفتن دارند؟
مربیان ایرانی از نسل‌های متفاوت هستند اما من معتقدم هنوز هم مربیانی مانند فیروز کریمی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و با وجود احترام زیاد که برای مربیان نسل جوان قایل هستم، اعتقاد دارم هنوز هم مربیانی نظیر فیروز کریمی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و چه بسا که اگر چیزی غیر از این بود الان شاگردان آقا فیروز نظیر ساکت الهامی، رضا مهاجری و چندین مربی دیگر که با آقا فیروز کار کرده و در مربیگری جایگاهی برای خود پیدا کرده‌اند، قادر نبودند به این خوبی کار کرده و به مسیر موفق خودشان ادامه دهند.
هفته اول هم با قرعه سخت رویارویی با گل‌‍گهر سیرجان مواجه شده‌اید در این رابطه چه صحبتی داری؟
بازی در سیرجان راحت نیست و دشواری‌های خاص خودش را دارد اما ما هم تیم خوبی داریم و برای موفقیت در فصل پیش رو انگیزه‌های زیادی داریم که نباید آن را دست کم گرفت.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.