چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

دلخوری مارکوس رشفورد بابت صحبت های اخیر سولسشر در مورد او

دلخوری مارکوس رشفورد بابت صحبت های اخیر سولسشر در مورد او

مارکوس رشفورد این هفته با گلزنی مقابل لسترسیتی به میادین حرفه ای بازگشت.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از اتلتیک، البته این بازگشت برای مهاجم ملی پوش شیاطین سرخ وجهه چندان خوبی نداشت چرا که شاهد باخت ۴-۲ تیمش در زمین حریف بود. از طرف دیگر صحبت های سولسشر قبل از بازی یاد شده، باعث تلخکامی مهاجم جوان منچستریونایتد شد؛ جایی که سرمربی یونایتد گفت: «رشفورد باید فوتبال را در اولویت قرار دهد». اشاره سولسشر به اقدامات خیرخواهانه رشفورد در بیرون از زمین فوتبال، از جمله تلاش برای فراهم کردن وعده غذایی برای کودکان نیازمند بود که باعث شد این بازیکن سال گذشته به نشان امپراتوری بریتانیا (MBE) دست یابد.

موضع باشگاه منچستریونایتد این است که سولسشر اتفاقا در حال تمجید کردن از شاگردش بود و از صحبت های او برداشت نادرستی صورت گرفته است اما به هر حال آن حرف های سرمربی نروژی، تیتر مطبوعات شد و باعث دلخوری رشفورد و اطرافیانش شده است. باور آن ها این است که هرگز تردیدی در مورد حرفه ای گری رشفورد وجود نداشته است و این را می توان در به تاخیر انداختن جراحی کتفش با هدف کمک کردن به منچستریونایتد در مقاطع پایانی فصل گذشته و همچنین تیم ملی انگلیس در یورو ۲۰۲۰ متوجه شد. حتی بازگشت این بازیکن به میادین، ۶ هفته زودتر از برنامه ریزی های قبلی بوده است که میزان تعهد او را نشان می دهد.

رشفورد در هر یک از پنج فصلی که به طور کامل در ترکیب تیم بزرگسالان منچستریونایتد حضور داشته، بالغ بر ۵۰ بازی برای این تیم انجام داده است. او در هر یک از سه فصل ابتدایی بیش از ۱۰ گل به ثمر رساند و طی دو فصل اخیر، از مرز ۲۰ گل در هر فصل عبور کرده است. رشفورد با وجود به کار گرفته شدن در پست های مختلف توسط لوئیس فن خال، ژوزه مورینیو و سولسشر، در زمان حضورش در تیم اصلی بیشتر از هر بازیکنی برای منچستریونایتد گل زده و فقط پل پوگبا در این مدت بیشتر از او پاس گل فرستاده است. او همچنین در بین بازیکنان ۲۳ ساله یا کمتر شاغل در پنج لیگ معتبر اروپایی، با ۵۶ گل دومین گلزن برتر در لیگ داخلی به شمار می رود و فقط کیلیان ام باپه (۱۱۲) از این حیث نسبت به رشفورد عملکرد بهتری داشته است.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.