پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱

سرمربی شریف تیراسپول: سوپرلیگ اروپا یک ایده احمقانه است

سرمربی شریف تیراسپول: سوپرلیگ اروپا یک ایده احمقانه است

یوری ورنیداب دوست ندارد تیمش زیاد وارد تیتر اخبار شود.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از گل ایتالیا، یوری ورنیداب توانسته تیمش شریف تیراسپول را به یکی از بزرگترین شگفتی سازان چند فصل اخیر لیگ قهرمانان اروپا تبدیل کند. شریف در نخستین فصل حضور خود در بالاترین سطح مسابقات باشگاهی فوتبال جهان، توانسته در گروهش صدرنشین باشد و توجه همه را جلب کرده است. یوری ورنیداب در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی را اینتر اعلام کرد که دوست دارد تیمش در سایه رشد کند:

این اشتیاق و جو به وجود آمده پس از بازی با رئال مادرید، می تواند فریب دهنده باشد. از توجهات بیش از حد رسانه های می ترسم. بهتر است در سایه باقی بمانیم. بازی های رفت و برگشت مقابل اینتر قطعا دشوار خواهند بود، آنها نسبت به شاختار و رئال مادرید متفاوت بازی می کنند. امیدوارم پسرانم از دشواری های جدید آگاه باشند و متمرکز باقی بمانند. خط حمله اینتر فوق العاده است. بازی مقابل ژکو، لائوتارو و کوریا بسیار دشوار خواهد بود، آنها به حریف ضربه می زنند. و قطعا قرار نیست سایر خطوط آنها را دست کم بگیرم، مخصوصا در خط هافبک و بازیکنان مستعدی چون هاکان و بارلا. در خط دفاع آنها، اشکرینیار را می پسندم زیرا او همیشه در نبردهای هوایی موفق است . اینتر همچنین روی ضربات ایستگاهی هم بسیار خطرناک ظاهر می شود.
کارلو آنچلوتی به مانند لیپی، یک انسان بزرگ است. کسی که همیشه با علاقه دنبالش کرده ام و به عنوان یک معلم می شناسمش. پسرم کتاب جدید آنچلوتی "رهبری با آرامش" را به من هدیه داد و من آن را چندین بار خوانده ام. وقتی در مادرید پیروز شدیم، پسرم فورا این پیام را برایم ارسال کرد: "دیدی چه کار خوبی کردی که آن کتاب را خواندی؟ پیروزی تیمتان در مادرید تماما به لطف من بود!"  

سوپرلیگ اروپا؟ یک ایده احمقانه است و من نمی توانم آن را بپذیرم. فوتبال به همه و کسانی که شایستگی اش را دارند تعلق دارد. باشگاه های بانی سوپرلیگ همین حالا هم ثروتمند هستند. درک می کنم که این پروژه برای آنها منفعت هایی دارد اما سوپرلیگ بر علیه ارزش های ورزش است.  جوایز باید به کسانی برسد که لیاقتش را دارند، فوتبال تنها مختص به نوابغ نیست. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.