چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

مجیدی از جذب مهاجم منصرف نشد

جست‌وجوی کشدار فرهاد

جست‌وجوی کشدار فرهاد
حمیدرضا عرب
حمیدرضا عرب خبرنگار

قبل از حضور یامگا در تمرینات استقلال گفته شد که به خواست فرهاد مجیدی یک بازیکن دیگر که در پست مهاجم بازی می‌کند، مد نظر است و بعد از جذب این بازیکن فرانسوی به استقلال ملحق خواهد شد. در همین راستا نام «رودی ژستد» مطرح شد اما رسانه‌های یونانی حضور این مهاجم 33 ساله را در باشگاه استقلال تکذیب کردند.

به گزارش ایران ورزشی؛ قبل از حضور یامگا در تمرینات استقلال گفته شد که به خواست فرهاد مجیدی یک بازیکن دیگر که در پست مهاجم بازی می‌کند، مد نظر است و بعد از جذب این بازیکن فرانسوی به استقلال ملحق خواهد شد. در همین راستا نام «رودی ژستد» مطرح شد اما رسانه‌های یونانی حضور این مهاجم 33 ساله را در باشگاه استقلال تکذیب کردند. به این ترتیب پرونده این بازیکن با استقلال بسته شد. در همان حال و هوا اما خبرهای دیگری درباره جذب بازیکن در پست مهاجم مطرح شد اما تا به امروز باشگاه استقلال نتوانسته در این راستا اقدامی انجام دهد تا فرهاد مجیدی به تمام خواسته‌های نقل و انتقالاتی‌اش دست یابد.
اکنون استقلال در خط حمله ارسلان مطهری، امین قاسمی‌نژاد، محمد آزادی، آرمان رمضانی و سبحان خاقانی را در اختیار دارد و به جز مطهری و قاسمی‌نژاد دیگر بازیکنان از تجربه آنچنانی برخوردار نیستند. در واقع دلیلی که سبب شد مجیدی به سمت جذب مهاجم خارجی برود، همین موضوع است؛ ضمن اینکه سرمربی استقلال قصد داشت با حفظ همه این بازیکنان و توأمان جذب یک مهاجم خارجی هم رقابت را در خط حمله به اوج برساند و هم اینکه نیمکتی کاملاً مهیا برای حضور فرسایشی در لیگ برتر داشته باشد.
مأموریت جذب مهاجم در حالی به سرانجام نرسیده که برخی رسانه‌ها مدعی شده‌اند شاید به دلیل منتفی شدن حضور ژستد، سرمربی استقلال از جذب بازیکن در این پست منصرف شود اما واقعیت این است که سرمربی استقلال روی جذب مهاجم خارجی تأکید دارد و بر این باور است که عقد قرارداد با بازیکن جدید در این پست به سودش خواهد بود.
نقل و انتقالات لیگ برتر اما با وجود اینکه از امروز رسماً بازی‌های فصل بیست و یکم آغاز می‌شود، تا نیمه آبان‌ماه ادامه خواهد داشت و استقلال تا آن روز می‌تواند نسبت به جذب بازیکن جدید اقدام کند. از طرفی مجیدی اگر بخواهد این پروژه را به سرانجام برساند باید یک بازیکن را از لیست خارج کند تا اگر در روزهای آتی با مهاجم جدید به توافق رسید یا حتی در آینده خواست بازیکن آزاد جذب کند، استقلال جای خالی داشته باشد. به همین دلیل گفته شده شاید از احمد موسوی خواسته شود داوطلبانه از استقلال جدا شود که این موضوع مورد موافقت هافبک-مدافع راست استقلال قرار نگرفته است.
به این ترتیب هر زمان که استقلال در راستای جذب مهاجم جدید اقدام کرد، باید یک جای خالی در لیست ایجاد شود تا گزینه مورد نظر سرمربی استقلال به این تیم ملحق شود.

خط حمله‌ای با هزار اما و اگر
استقلال فصل پیش با وجود اینکه مهدی قایدی و شیخ دیاباته را در اختیار داشت سرانجام نتوانست جامی به دست آورد و هم لیگ برتر را از دست داد و هم رقابت حذفی را. حال که در این فصل که دیاباته و قایدی در استقلال حضور ندارند و علاوه بر آن باشگاه استقلال به زعم بسیاری از کارشناسان موفق به پر کردن جای خالی جدا شده‌ها نشده، هیچ تضمینی نمی‌توان به موفقیت قطعی استقلال در لیگ بیست و یکم داد. در واقع تیمی که با آن مهاجمان در لیگ گذشته به جامی نرسید ممکن است وضعیت نامناسب‌تری با مهاجمان جدید در لیگ آتی داشته باشد. این نگرانی در ذهن سرمربی استقلال هم وجود دارد و به رغم آنکه سرمربی استقلال نگاه حمایتی به همه بازیکنانش دارد اما خود نیز به این مهم واقف است که با ظرفیت کنونی احتمال موفقیتش در لیگ برتر بسیار سخت خواهد بود، مگر آنکه مهاجمان تیمش نمایشی متفاوت را ارائه کرده و تمام پیش‌بینی‌ها را تغییر دهند. این احتمال اما سبب نشده که سرمربی استقلال بابت ساختن یک خط آتش مناسب نگران نباشد و اگر می‌بینیم که او به جذب مهاجم تأکید دارد و نگران اوضاع هجومی تیمش شده، همین دلایل است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.